SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nový Zéland chce rehabilitovať mužov odsúdených za homosexualitu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Kritizujete Rusko - a ajhľa

Vo vzspelej "slobodnej" "humánnej" spoločnosti ešte pred 30 rokmi išli sedieť za nemravnosť.

V Rusku taé nieje. Jediné čo si schválili je zákaz propagácie homosexuality. Vychádzajú pritom zo ydravého rozumu. Homosexualita je choroba. A chorích netraba trestať. A yároveň choroba sa nemá propagovať. Jednoduchý zdravý sedliacký rozum.
 

Krasny prejav homofobie

HumanZdroj nam tu predviedol nadherny prejav homofobie. Ak by homosexualita bola skutocne chorobou, tak by bola na zozname chorob ICD-11. Lenze tam to nie je. Asi mas chorobu v hlave ty.
 

V ľstivom haďom jazyku politickej

korektnosti je "homofobia" hodnotená ako nenávisť k homosexuánym osobám. Dufam, že Vy nezdieľate túto , len z nenávisti k heterosexuálom priraďovanú, nanávistnú konotáciu k slovu fobia, čiže strachu z ...
K odbornejšej diskusii o zdravotných poruchach a ich zaraďovaniu do medzinárodných klasifikácií v ich historickom prehľade považujem za neadekvátne pre laikov. Ovšem pre potreby Vašej argumentácie by bolo vhodné ujasniť si napr. čo je egodystonická homosexualita, resp. dnes presadzovane označovanie egodystonická parafilia, sledujúce "archaizáciu" slova homosexualita.
V súčasnej dobe "vymizla" egosyntonická homosexualita z písomníctva, konečne o týchto "sebaprijatých" jedincoch spoločnosť a tobôž zdravotníctvo "nevie", na rozdiel od egodystonických homosexuálov.

Pokiaľ by sa homosexuálna orientácia neviazala na žiadnu zdravotnú poruchu, potom by nemohol vzniknúť prípad "sebaprijatia" resp. prípad "sebaneprijatia" - egodystonická homosexualita, vyúsťujúca často k psychickým poruchám (depresia, poruchy spánku, samovražedné sklony). Veď sebaneprijatie nemôže vzniknúť mimo sebaidentifikácie s menšinou, v tomto prípade homosexuálnou.

Pokiaľ by sa homosexuálna orientácia neviazala na žiadnu zdravotnú poruchu, potom by napr. homosexuálna orientácia muža a ženy nebola prekážkou prirodzeného počatia. Heterosexuálni manželia, v prípade nemožnosti prirodzeného počatia, vyhľadávajú lekársku zdravotnú starostlivosť, čiže uvedomujú si, resp. predpokladajú svoju telesnú zdravotnú poruchu. Keďže homosexuálni komplementárni jedinci (muž a žena) nemôžu prirodzene počať , nie psychická zdravotná porucha im v tom bráni, resp. oni nemajú zdravotnú poruchu, ktorá by vylučovala možnosť prirodzeného počatia? To len heterosexuáni manželia majú zdravotný problem, keď nemôžu prirodzene počať?

Tejto bolestnej skutočnosti, nemožnosti prirodzeného počatia pre zdravotnú poruchu, teda čelia okrem homosexuálnych jedinov i heterosexuálne manželské páry. Ukážkou akceptácie svojej psychickej zdravotnej poruchy homosexuálnymi jedincami, sú vyjadrenia dvojice Dolce & Gabbana:
“Deti sa rodia otcovi a matke. Alebo by to tak podľa mňa malo byť. Deti by mali vznikať aktom lásky, nie chemickou cestou.” “Som gej, nemôžem mať dieťa. Myslím, že v živote nemôžete mať všetko, čo chcete.” “Život má prirodzený priebeh, niektoré veci by sa nemali meniť. A rodina je jednou z nich.”
Za tieto vyjadrenia zožali vlnu nenávistných* reakcii vyzývajúcich k bojkotu tovarov ich značky.
http://style.hnonline.sk/dizaj...
*Spevák Ricky Martin dvojicu návrhárov upozornil, že ich vplyv je príliš silný na to, aby si mohli dovoliť takéto prejavy nenávisti. "Prebuďte sa, je rok 2015!" vyzval.

P.S. Podľa Vás, názory Dolce & Gabbana možno hodnotiť ako prejavy nenávisti, alebo naopak, reakcia homosexuálnych celebrít nesie znaky prejavov nenávisti?
 

Dalsi nadherny prejav homofobie...

... od nasho oktupusa.
 

 

zatial je v platnosti ICD 10 a tam je homosexualita ako F 66.2 porucha sexualnej orientacie
 

Nie je

Homosexualita nie je porucha sexualnej orientacie. Tvoja homofobia je porucha kritickeho rozmyslania.
 

 

moj prispevok neutralne konstatuje odborny status quo. poruchu kritickeho myslenia mas ty, pretoze znackujes, zapajas emocie. pokial mas odborny argument, to je ina vec.
 

Ked si homofob...

... tak si homofob. Nie kazdy moze byt mudry. Musime mat aj ludi, ktori su zadubeni, ako ty.
 

 

Jednoduchá, nádherná človečina, studnica múdrosti. Tie slová treba tesať do kameňa.
 

prehodená qwerty klávesnica?

Ona: "Vzrusujem ta?"
On : " To myslis vazne? Strasne ma vzrusujes!"
Ona: "sorrz, mam nieco s klavesnicou, pomoyes mi?"
 

humanzdroj

hs nie je choroba.
chore je ludi trestat za ich orientaciu
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

anio si nechcem predstavit ako bude vyzerat ta rehabilitacia....
 
Hodnoť

 

Rehabilituju ich iba pod podmienkou, ze sa ozenia(so zenou) a splodia do roka potomka. A vydrzia s nou do smrti :)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 


Najčítanejšie na SME Svet