SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Thajsku nimi pohŕdajú, ale zahraničie pije ich kávu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

2.ods.

ktorých ... spoločnosť odcudzuje. ????

nerozumiem

odcudzujú sa horali thajskej spoločnosti?
odcudzuje sa spoločnosť tradičnej spoločnosti horalov?
alebo odsudzujú thajčania horalov napr. za ich nemorálny život (pestovanie drog)
čo chcel autor napísať? odcudzuje alebo odsudzuje

prípadne si ešte viem predstaviť verziu, že je to vedome v tom tvare a chcel tým povedať, že horali sa odcudzujú väčšinovej spoločnosti a za procesom odcudzovania sú thajčania
.. no ale použiť na to ten tvar že spoločnosť ich odcudzje

to je ako : pekné vlasy. dakujem, sám si ich rastiem.
 

 

Inym slovom je to masa (legalnych?) migrantov, co obsadila pohranicne horske oblasti ineho statu. Nehovori jazykom krajiny do ktorej prisla a namiesto hladania prace a slusneho zivobytia sa venuju produkcii drog.
A teraz aj nejakej hipsterskej kavy, ktoru si za predrazenu sumu moze niekto kupit spolu s pocitom, ze pomaha utlacanym... :-)
 

 

V podstate máš pravdu, len by som doplnil, že čím viac tej hipsterskej kávy vypestujú a predajú, o to menej vyprodukujú toho ópia...
 

 

Ale stále to budú pravdepodobne nelegálni prisťahovalci, ktorí si jednoducho obsadili územie iného štátu. Ľudsky s nimi môžem sympatizovať, ale v prvom rade sympatizujem s tými, ktorí tú krajinu vybudovali a udržiavajú ju. A každý štát má predsa pravidlá, pri dodržaní ktorých môže do neho prísť každý, kto má doklady a splní ich. Prečo inak by bol na mexicko-americkej hranici plot a tisícky policajtov s ostrou muníciou v zbraniach?
 

USA je niečo iné

V USA sa práca nelegálov využíva vo velkom a vela krát aj ilegálnych immigrantov legalizovali. Kto v USA nie je immigrant?
 


Najčítanejšie na SME Svet