SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zlý vtip sa stáva realitou. USA aj svet straší Trumpova kandidatúra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Svet zdebilnieva.
bič na tupovoličov
Obávam sa,
že vôbec nerozumiete politike, a americkej už vôbec nie. Porovnávať J.F.K. s D.Trumpom - to chce naozaj guráž silného bezvedomia. . Keďže Amerike vládne dominantne kapitál, a kapitálu je v podstate jedno - kto vyhrá, či Trump alebo Hillary, keďže obe ramená (konzervatívne i tzv.liberálno-demokratické) v ich posledných špičkových reprezentantoch (dnes už aj historicky) slúžiace finančným kruhom, iba s malým rozdielom vonkajšieho image, im budú i naďalej slúžiť. Takže - "neriadená strela", ako ho definujú v samotnej Amerike (aj s podporou južanskej KKK), prinesie iba dva efekty: 1. Bude zvolená - už dávno vyhasínajúca a opotrebovaná hviezda - Hillary, ktorej šialený Trump, naženie všetkých hispáncov a černochov - do košiara. Dokonca ja tých, čo ju ešte pred pár dňami neznášali. 2. Prospeje tento stav republikánom, ktorý sú momentálne rozvrátení zvnútra. A, budú si musieť znovudefinovať zmysel svojej politiky a cieľov. Ak chcú prežiť na americkej politickej scéne aj do budúcna. Pochopiteľne, mojim slovám nerozumiete. A, ani sa nečudujem. Veď to ešte nikde nepísali, a nebolo to ani v telke. P.S. Ak chcete porovnávať Trumpa - naprieč svetom, mali by ste začať Slovenskom. Teda Norikou Mojsej a jej Brankom. Ich ekvivalentom v Nemecku - Róbert Geissen a jeho Carmen. A, nepliesť sem zavraždeného J.F.K.
Buster Keaton
panebože vy ste
ale staaasne mudri, sa divim ze neriadite svet a prilahlý vesmír. pokial viem tak trump zarobil uplne legalnym sposobom miliardy dolarov, preto ho porovnavat s mojsejovou môže iba ....ved viete taky mudri clovek ako vy...alebo pisatel clanku, ktory hovoti ze nama berlusconiho obchodnicky instinkt...niekedy zasnem nad tolkou mudrostou, ktora je vask zial v rozpore s realitou...
Peter von Coogee
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

 

Ja si myslím, milý pane bože,
že by ste si mali príspevok "nehodného človeka" odložiť. Na obdobie - po 8. novembri toho roku.

Možno ho - potom - už pochopíte.
Možno, tak - ako mnohé, tu na Slovensku - potrebuje(te) čas.

A, dajte radšej pokoj J.F.K. na onom svete.
I všetkým jeho bratom...
Venujte sa radšej rôznym ekvivalentom globálneho mediálneho gýča - v podobách lokálnych zbohatlíkov,
zobrazujúcich, okrem iného, aj adekvátnosť konkrétneho prostredia, kde zbohatli.

Venujte sa radšej Norike.
A, jej mentálnym pochodom.
 

 

Prepáčte:
2. Prospeje tento stav republikánom, ktorí sú momentálne rozvrátení zvnútra.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Áno krása demokracie spočíva aj v tom, že umožňuje voliť aj negramotným a nevzdelaným ľuďom. Potom aj ten výsledok tak vyzerá, keď si zvolia blázna alebo psychopatického diktátora.

A za ten tvoj pocit menejcennosti ti ja už nemožem.
 

 

Pokiaľ je problém v objektívne absentujúcej schopnosti voličov vybrať správnych politikov, potom musí na každý problém riešený politikmi existovať objektívne správne riešenie.
Potom však hru na demokraciu nepotrebujeme. Postačí to všetko nechať na odborníkov v danej problematike.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

EXPERTI???

Keď čítam "expert sa k niečomu vyjadril" má to pre mňa váhu mávnutia rukou nad TV správami miestneho houmlesáka s výraznou amoniakovou kolínskou alias experta na konzumáciu krabicového vína.
Experti garantovali mierumilovnosť moslimských záchrancov sociálnych systémov (dokonca si spísali i petíciu či otvorený list). Experti predpokladali ekonomický kolaps doláru či petroRuska do niekoľkých hodín (a v pravidelných intervaloch svoje očakávania aktualizujú). Podľa niektorých už x rokov svištíme z BA do KE po diaľnici a najväčší hardcore sú experti na koniec sveta.
Trump veľa ľuďom nesedí. Nesedí slniečkam, lebo ho nebudú môcť vydierať detičami s macíkmi uprostred vybombardovaných oblastí, nedojme ho fejsbukový obrázok "vypasený Yenkee VS chudobný gringo" a hlavne nesedí EÚ ktorá vidí v USA multikulti ideál kde sa všetci obímajú pod taktovkou Veľkého čierneho otca vo Washingtone.
Presne tak ako sa pri nehode na pretekoch odrazí formula od jedného mantinelu ku druhému, tak isto to bude vyzerať po americkźch voľbách. Od nemastného neslaného Obamu sa k moci dostane najväčší pištoľník zo všetkých. A samozrejme, že bude lepší. Teraz je latka veľmi nízko
 

Alebo inac

Ludom j*be....
To je jasne....
 

Platonovi pripisuju nasledovny vyrok:

" A nakoniec vam budu vladnut ti najneschopnejsi z vas. To bude trest za vasu neochotu podielat sa na politike."
 

 

tak trošku
 
Hodnoť

smiešny strach s Trumpa ...

čím to je, že zrazu toľko strachu z kandidáta,ktorý na rovinu hovorí to čo si myslí ? Každý ,kto prináša zmenu je ohrozením pre staré militaristiké skostnatelé štruktúry - a to nie len v USA. Populistická kampaň ? To čo trepe Clintonka je zmes haluzí - o nič horšia alebo lepšia ako Trump a rovnako aj ostatní kandidáti.Voľby v amerike sú hlavne veľké divadlo a o víťazovi je dávno rozhodnuté v pozadí korporácií ,FED a WS a osôb ovládajúcich tento systém, takže víťaz - Clintonová je jasný už dnes...
 

 

Hitler tiez hovoril na rovinu co si mysli. A nie len hovoril, ale dokonca aj robil.

To ten FED tych volicov zhypnotizuje, alebo ako to robi, ze zabezpeci, kto bude zvoleny?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Očividne Trump veľmi nevyhovuje určitej skupine v USA a skúšajú všetko možné aby sa nestal prezidentom. Na druhej strane jeho doterajšie preferencie hovoria sami za seba. Sám som zvedavý ako to dopadne.
 

Ešte si pamätám,

ked v prezidentských voľbách zvíťazil jednoduchý kovboj a herec Ronald Reagan. Presne ten, ktorý vyhral studenú vojnu a porazil ríšu zla - ZSSR.
 

 

tak čoho sa potom boja, .... však to chcú stále, či nie ?
 

Ved práve,

chceli slabého prezidenta - Obamu. Ten nechal udalostiam voľný spád, snaží sa nezasahovať, a nikomu sa to nepáči. Teraz sa objavil radikál, čo chce všetko poriešiť, tak sa boja... Reagan neriešil, čo by bolo keby, zatlačil na pílu, a Sovietsky zväz išiel do kolien...
 

 

to akože sa boja, žeby Trump zničil Rusko ? A to odkedy sú takí ochrancovia ?
 

rusko znicil liliPutko

Obama ani angela k tomu enboli treba. Staci mat na cele primitiva.
 

 

uz si sa zasa zle vyspal?
miro novak
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME Svet