SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ukrajine sa rozpadá vláda. Nevie sa zbaviť oligarchov z minulosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

hehe ... tak recept
...
ukrajina by sa zachránila keby mala svojho Putina :-)))
 

 

Ktorý by vystrieľal a pozatváral nespokojných, delil sa s oligarchiou a zvyšok krajiny kŕmil pocitom dôležitosti a postsovietskym sentimentom? To je naozaj recept pre nášho suseda? To je tá "všeslovanská vzájomnosť", želať im niečo také?
 

 

´Aktivisti majdanu aj ľudia ako Abromavičius si myslia, že Jaceňuk a Porošenko už svoju historickú úlohu splnili ...Nedokážu však prekročiť svoj tieň, pretrhnúť všetky staré väzby, vzdať sa svojich biznisov, návykov a napojenia na oligarchické siete, neodhodlali sa vysvetliť starým kamarátom, že teraz už im žiadne výhodné kšefty nikto prihrávať nebude.´

Vyborne. Znamena to, ze im uz chystaju povraz, tak ako ho chystali panu Janukovyčovi? Verim, ze pani Nuland bude pri tom rozdavat koláčiky.

´Mnohé sa reformátorovi z Litvy v jeho funkcii podarilo presadiť. O polovicu znížil počet úradníkov na svojom ministerstve. Nabral nových ľudí, z ktorých 80 percent do majdanu nikdy nepracovalo v štátnej správe - stali sa nositeľmi nových hodnôt a novej pracovnej morálky.´

Preco teda nespravit premiera z pana Abromavicusa? Obama, zariaď! Tak ako (si) zariadil Majdan.
 

a prezident Obama

Za premiérku navrhujú Američanku, prečo nie Američana rovno aj za prezidenta? Tí by ich určite spasili a zaviedli prvý americký raj na európskom kontinente podobne ako v Líbii, Iraku, Sýrii, Afganistane....
 

 

ani nahodou.. nepotrebuju dalsieho rozdavaca funkcii pre svojich kamaratov.. jedine co by im mohlo pomoct je fakt uradnicka vlada.. a nove volby.
 

 

Oni majú svojho Putina. Sedí v Moskve a Ukrajina sa snaží ubrániť pred jeho turistami.
 
Hodnoť

Už som tam pár rokov nebol

Ale Ukrajinci sú tvrdí ludia.
Nepredpokladám, že by radi videli vládu USA, v svojej krajine, rovnako ako by neradi videli u seba vládu Ruska.

Oligarchovia sa likvidujú revolúciou. Myslím, že Ukrajina bude prvá krajina, kde sa znovu vráti zriadenie, ktoré nebude kapitalizmom ani socializmom.
Na test, je to dobrá krajina. Dobré polia, úrodné. Na nich sa dá vypestovať aj dosť jedla aj dosť suroviny na kúrenie.
 

 

A čo to ako bude za zriadenie?
 

Tretia cesta?

Máš ozaj krátku pamäť… :)
 

neviem

Neviem, ako sa pomenuje. Verím v evolúciu a preto viem, že po otrokárstve, feudalizme, kapitalizme, socializme musí prísť niečo iné.
To, aké by to malo byť, aké tam budú pravidlá tiež neviem. Viem si tie pravidlá sám predstaviť, ale som veľký utopista a tak by som do tých pravidiel vložil asi veľa idealistických prvkov ako spravodlivá odmena za prácu, výber k profesií podľa objektívnych schopností, zákonné tresty pre vinníkov, policajti čo budú slúžiť, vojaci čo budú brániť a nie útočiť, novinári a politici čo budú hovoriť pravdu, učitelia budú múdry a budú učiť, kňazi budú poúčať ľudí svojim príkladom k skromnosti a pokore, Platidlá - peniaze budú existovať a vyjadrovať hodnotu a nie cenu aleboi predstavu, pracovití a múdri sa budú mať lepšie ako zlodeji a podvodníci.
Lekári a sestri budú liečiť a budú spravodlivo odmenení.
Deti si budú vážiť svojich rodičov a rodičia sa budú starať o svoje deti.
Manželia si budú verní, hroby budú na vždy a nie na dobu zaplatenia, a ešte asi milión vecí, ktoré každý deň chcem dosiahnuť, ale ani v socializme ani v kapitalizme to nedokážem.
 

a uz si prisiel

na to koho verziu spravodlivej odmeny vyberies?
ked budes najlepsi milenec na svete ale chces byt uradnikom a mat klud, to budes musiet robit gigola??
ked vojaci druhej krajiny zautocia, potom na nich mozno utocit?
ako urcis hodnotu?
radsej preferujes donekonecna sa rozrastajuce cintoriny na ukor obydli, ihrisk a parkov?
 

 

Podľa mňa by potrebovali kapitalizmus so silnými socialistickými prvkami. Lebo s voľným kapitalizmom bude tá krajina rozkradnutá ešte rýchlejšie a dôkladnejšie, než u nás. Len im to tam nemá kto vybudovať. Aj nám to tu vybudoval nemecký manažment, hrdosť-nehrdosť.
.
Pôda je ich požehnanie aj prekliatie súčasne. Ťažko si možno predstaviť, že takú úrodnú poľnohospodársku krajinu pustia francúzski farmári len tak do EÚ. Podľa mňa by sa mali ukrajinci preorientovať na biopalivá. S tým by aspoň znížili svoju závislosť od Rusov a podporili aký taký ľahší priemysel. Ak im chce EÚ pomôcť, mala by podporiť know-how a import biopalív a strednodobé nájomné kontrakty na ukrajinskú pôdu pre európskych farmárov.
 

to len za predpokladu

ze silne socialisticke prvky vylepsuju kapitalizmus. Oni to co opisujes uz maju :)
Viac ako socialisticke prvky potrebuju fungujuce sudy a dodrziavanie zakona (a samozrejme aj lepsie zakony). Na tom istom stagnujeme aj my.
A stavat cele hospodarstvo na pode tiez nie je nejaky extra dobry napad v 21. storoci.
 
Hodnoť

Som zdesený Petra

ľud Ukrajiny sa vo voľbách znovu pomýlil ? ....
 
Hodnoť

 

Tu neexistuje žiadna skratka - podľa mna to bude trvať desatročia a krajina sa bude iba pomaly posúvať dopredu. Slovensko je na tom lepšie, ale aj my si systematicky volíme oligarchistické strany a vývoj rovnako pomalý. Aj ked kultúrne sme o triedu vyššie - naštastie..
 


Najčítanejšie na SME Svet