SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rusko začalo na juhozápade krajiny rozsiahle vojenské manévre (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

treba treba.

Najma ak chcete mat NWO , tak treba este vela trenovat.
3,1miliona vojakov NATO na vas cakaju geroji.
Buhahahahaha.
Boze ja tak drzim palce fuhrerovi a jeho manevrom, ale zda sa , ze to dost poslednu flaka. Aspon sa mohol pokusit posunut cenu za toaletak z valstritu na 100 dimanato, lespie sa to pocita.
 

 

To tu bolo,prevaha Nemecka počas II. svetovej vojny bola oveľa výraznejšia,Nemci boli udajne až na konečnej električiek.
Nakoniec skončili ako skončili.Teraz sa pripravuje už tretí útok na Rusko po Napoleonovi, Hitlerovi, kto bude ten tretí ??? na to si budeme musieť počkať,alebo,že by to bol OBAMA???
 

He

A kde sú tí vojaci ? Napr. ja robím denne 100-200 km, ale vojaka som u nás už dlhšie nevidel. Akurát v TV keď nejaký prejedený lampasák hovorí o nákupe nových zbraní.
V Nemecku to isté, akurát okolo Frankfurtu sem-tam vidím vojakov v kolóne, ale majú na sebe americké uniformy.
Tak neviem odkiaľ sa vezme 3 milióny vojakov a už vôbec nie vojakov ochotných skladať kosti v Rusku. Nevieme si ubrániť ani vlastné hranice EÚ a ľudí tu žijúcich. Takže aj keď zspočítam teba a celú Hviezdnu rotu SME so Šebejom a vlastencom Hríbom vojdete sa do dvoch autobusov, a myslím že vás bude lepšie otočiť a vyložiť v Pezinku.
Rusko má 145 miliónov ľudí. A vojakov po napadnutí bude mať tiež 145 miliónov mínus mimovládkarov, nevládnych, deti do 8 rokov a starých nad 80 rokov.
 
Hodnoť

Rusi znicia nato spolok!

Rozpad nato spolku sa neda zastavit na globalnej urovni ... Rusko globalna supervelmoc na konci sa obnovili zase! Porazka nato spolku do 36-60. hodin na globalnej urovni! Nemate ziadnu sancu proti nim ... A zaciatok globalnej termonuklearnej vojny. Zrutenie celej ludskej civilizacie do 15. minut do doby kamenej radiaktivnej. Koniec hry na sachovnici menom cela planeta zem ako povedal Kissinger o ww 3 ... Tretiu svetovu vojnu nikto nevyhra a ani sa neda vyhrat. Lebo kazdy ma termonuklearne zbrane zo supervelmoci!

Třetí možností aliance je útok na ruské síly jadernými zbraněmi. Moskva má ale v oblasti převahu v taktických nukleárních zbraních. USA by tak musely zaútočit raketami dlouhého doletu ze svého území. Je ale pochybné, že by Američané riskovali zničení New Yorku ruským odvetným úderem kvůli Rize, uvádí autoři studie.

http://archiv.ihned.cz/c1-6515...

http://zpravy.idnes.cz/rozvedk...

http://en.community.dell.com/r...
 

netopír ty máš tieto stavy

asi od toho abnormálneho nákupu tých " zlatých rublov " že ?
 

 

skor si myslim ze si len utahuje zo vsetkych rusofilov, lebo ak by to myslel vazne tak je zrely na psychiatriu a sotva by sa dostal na internet.
 

 

Mozes kludne spavat, ziadna termonuklearna vojna nebude. kym tie zbrane maju obidve strany. To je ich jediny ucel, aby zabranili protivnikovi pouzit ich. Nech sa takto drzia za gule trebars aj naveky, lepsie pre svet.

No a tiez, su jediny dovod, vdaka ktoremu ten prerasteny, zaostaly Banglades s kopou ropy a atomovou bombou zvany Rusko este drzi pokope.
 
Hodnoť

3/3

OS RF zatiaľ nedostali "politickú objednávku" na reálne splánovanie bojovej činnosti ak :

1) vstúpi Turecká armáda do Sýrie a začne ohrozovať ruskú základňu

2) vstúpi Turecká armáda do Sýrie a začne bojové operácie proti armáde Sýrie a nebude útočiť na ruskú základňu

3) vstúpi Turecká armáda do Sýrie a začne ohrozovať ruskú základňu, začne bojové operácie proti armáde Sýrie

Putin dnes ráno o 05.00hod. vyhlásil Plnú bojovú pohotovosť pre jednotky Južného vojenského okruhu, jednotkám výsadkových vojsk a dopravnému letectvu.Zároveň minister obrany vytvoril dve komisie na preverenie stavu velenia v jednotlivých okruhoch(JVO a SVO), ďalej na preverenie stavu velenia v jednotkách JVO a u jednotiek výsadkového vojska. Veliteľstvo VKS má preveriť schopnosť presunov a odrazenia leteckých úderov u 4 leteckej armády. Veliteľstvo VMF preveruje pripravenosť Čiernomosrkého flotu a Kaspicej flotily.
Putin zatiaľ preveruje bojaschopnosť na juhozápadnom strategickom smere.
 

 

Treba doplniť.
Podľa Ruskej vojenskej doktríny,o postupe na obranu zverených vojsk a obranu pozícií rozhoduje daný veliteľ.Putin len poverí veliteľa,že má moc na rozhodovanie.Čo je pochopiteľné,treba reagovať okamžite,lebo vo vojenských operáciách čas je rozhodujúci.Aj malé zaváhanie znamená zničenie.
Nejak sa zabúda na to,že Rusko má na zakladňach umiestnené taktické jadrové zbrane a najmä veľmi nebezpečné zbrane oveľa nebezpečnejšie ako jadrové a to termobarické a to oveľa väčšie ako sú zatiaľ známe Buratino alebo Solnceplok.Pred týmito náložami nie je uniku.Pred jadrovou náložou sa je možné ukryť v nejakej diere,ale pri termostatickej zbrani rozptýlený plyn s horčikovým práškom,ktoré pri chemickej reakcií vysajú všetok prítomný kyslík prenikne všade a vybuchne. Pri výbuchu najväčších takýchto náloži udajne priemer a hĺbka kratéra dosahuje až 300 m.
Všetko zaleží od silí útoku nepriateľa.V Prípade,že by Turecko sa rozhodlo k frontálnemu útoku stoviek tankov,tak by bol aj protiútok primeraný.Zrejme by museli byť použité rakety s plochou drahou letu a kombinované letecké útoky .
Rusko celkom nepokryte usiluje o rozpad Turecká,pričom by sami chceli po niekoľkých storočiach dostať znovu pod svoju kontrolu Konštatinopol /Istanbul/ a moslimov odtiaľ vytlačiť aspoň z Európskej časti.
 
Hodnoť

ono asi to dobrodružstvo

Turecka a Saudskej Arábie začína byť reálne. Smiešne je tiež
čítať ako je frau Merkel znechutená ruským bombardovaním.
Ktovie ako jej chutí genocída v tureckom Cizre.
To tu už nedopísali
http://svet.sme.sk/c/20089508/...
 

 

Bodaj by frau Merkelová nebola znechutená,Allepo je poslednou baštou Anglosasov v Sýrií.Už teraz sú teraz povstalecké jednotky ,ktoré tam nasadili USA demoralizované,máju snahu utiecť.
Poradci Turecka a USA im nahovárajú,že prídu posily a vyslobodia ich z obkľúčenia.
Ťažko posúdiť aká je tam situácia z vojenského hľadiska.Podľa toho čo hovoria Sýrčania ,Rusí ale aj západný vojenský analytici beznádejná.
Podľa všetkého Sýrska pozemná armáda letectvo pod vedením ruských poradcov robia posledné prípravy na frontálny útok za účasti Ruského letectva ktoré z nadhľadu by zničili aj tie posledné obranné opevnenie povstalcov.
Po takomto útoku by už nič nezabránilo absolútnej a bezhlavej demoralizácií povstalcov , ktorým by ostal len bezhlavý útek.frau Merkelovej pribudnú ďalší utečenci.
Obama už určite bol informovaný o krutej porážke v Sýrií,ktorá by bezpodmienečne po páde Allepa nastala.
Zvrátiť by to bolo možné len nasadením čerstvých pozemných vojsk.Ktoré sľubujú Turecko,Saudská Arábia ,Bahrajn, posledne ja Veľká Británia.To však treba hneď ,podľa všetkého okrem Tureckých jednotiek iné nie sú zatiaľ sformované.To by však znamenalo veľkú vojnu.
Nie len v Sýrií ale aj v Iraku,a nie je vylúčené,že aj v Turecku v Čiernom mori,Stredomorí a samozrejme aj na Ukrajine.Kto vie kde by sa to mohlo všade rozšíriť.
Aj napriek nariekaniu Merkelovej pravdepodobne príde politické rozhodnutie prezidenta Obamu
s tým,že svoju porážku v Sýrií akceptuje.
Pokiaľ ide o Islamský štát, po páde Allepa, tieto hordy môžu byť do dvoch mesiacov vytlačené zo Sýrie.
Horšie to bude ale v Iraku,toho sa USA nevzdajú za žiadnu cenu,Sýria bola záležitosť vodcov v západnej Európe včítane Merkelovej,ovládnutie Sýrie by im umožnilo odmietnuť Ruský plyn a odoberať cez Sýriu plyn z oblasti Perzského zálivu.USA až tak po Sýrií za každú cenu ,netužia.
Pre USA je rozhodujúca oblasť Perzského zálivu,teraz sa prioritou stane ovládnuť Irak a následne Irán a potom sa vydať do Strednej Ázie.
Je to ešte dlha strastiplná cesta ,či sa podarí kto vie???
 


Najčítanejšie na SME Svet