SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Homosexuálov v Číne nezosobášili. Idú sa súdiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Jeden z tych dvoch udajne byva viac zzenstily...nemyslim ze su obaja alfa samci.
Albert McAdalbert
< 1 2

 

Netreba tolko verit stereotypom. Samozrejme to pri niektorych dvojiciach moze byt tak ako pises, ale rozhodne to nie je pravidlo ;)
 
Hodnoť

aj keď sú to čínski komunisti

v tejto veci majú predsa pravdu - rodina je tvorená mužom a ženou, a tí preto majú logicky nárok na právne výsady podľa manželského práva
.
(čínski) teplí si spolu pokojne môžu žiť nadivoko, a spoločné právne veci riešiť občiansko-právnymi zmluvami
 

 

Presne tak, nedá mi ešte raz napísať. Manželstvo je jasne zákonom (Na Slovensku zákon č. 36/2005) definované ako "zväzok muža a ženy" a uzatvára sa sobášom. Nemám osobne nič proti homosexuálom, pokiaľ ma neotravujú, nech si žijú vzájomne spolu, ale rozhodne nie v manželstve. Nech si presadia zákon, ktorý bude definovať ich spolužitie, úpravu majetkových pomerov, dedenia.... ale nemôžu uzatvárať manželstvo sobášom, ako muž a žena. To je celkom o inom- opačné pohlavia. Obsah a význam pojmu manželstvo nemožno meniť, je dané obsahom, pojmom, významom, historicky, nábožensky...... To potom sa môžem rovno zosobášiť napr. so slonom, ktorý bude po mne aj dediť ak zomriem skôr.
 

 

To hovori naš zakon nie Činsky! Čisnky komunisti na sudoch sa rozhodli vecou zaoberať takže čo si myslia o manželstve ešte nevieme. Pozname akurat nazor uradinika.
V zasade suhlasim sargumentaciou prečo by sa zväzok homosexualov nemal nazyvanť manželatvo u nas. Toto slovo ma svoj obsah vychadzajuci kulturnej tradicie a pokojne sa moze zaviesť zvázok dvoch osôb nazvany v registrovane partneratvo ale inak.

Obsag slova manželstvo však v inych kulturach môže mať a aj má iny vyznam, a v pripade činy to vôbecnemusí byť zväzok jedineho muža a ženy(z članku nevieme) dokonca vzhladom nato že je to komunisticka krajina nemusí mať žiaden nabožensky podtext.
 

naboženský podtex

V Číne dbajú na morálku v spoločnosti oveľa viac ako v kresťanských krajinách,ktoré máš zrejme na mysli.V komunistickom Československu bola morálka na oveľa vyššej úrovní ako je teraz za náboženskej slobody.V súčastnosti u nás neexistuje žiadna morálka, ateisti,veriaci,zafúľaný zlodeji,zlodeji v bielych košeliach,duchovný vodcovia,teda kňazi
všetci vo spolok kradnú,ukájajú sa sexom a najrôznejšími perverznosťami.
V prípade ,že by sa tým problémom zapodievali Čínsky komunisti,tak dotyčný by z najväčšou pravdepodobnosťou boli poslaný do prevychovávacieho tábora,kde by ráno od piatej hodiny až do raňajok, mali tvrdý vojensky dril.Po raňajkách by v púštnej horúčave prehadzovali piesok až do obeda a po obede až do večere by tento piesok prehadzovali naspäť.V noci by zažili aspoň tri bojové poplachy,kde by museli nastúpiť zo všetkými svojimi pakšamentami.Po polroku, toľko prevychovávacia procedúra trvá by ich určite prešla chuť na homosexuálné perverznosti.
 

 

Samozrejme ze dbaju na moralku ale tam je ina ako naša! Moralka nie je nič pevne dane a fixne, v kazdej splocnosti. Citala si clanok ? Homosexualota nie je v Cine zakazana takze to asi nie je v rozpore s ich moralkou, uz vôbec za to nikoho nebudu posielat do taborov. Za druhe su sa tym podnetom zacal zaoberat to znamena ze v tom nema jasno a musi rozhodnut kde je pravo ( musi vyložit zakon )!
 

 

Logicky predpokladám, že vo všetkých kultúrach Homo sapiens majú muži poslanie oplodňovačov žien a ženy rodenie detí a spoločne starostlivosť o potomkov a z toho vyplýva tisíce ročná úprava či už zvykového, alebo kodyfikovaného práva spolunažívania muža a ženy za účelom splodenia, rodenia a výchovi potomkov. Právo upravuje optimálnym spôsobom a chráni určité vzťahy. Vzťah dvoch hosexuálov je o niečom celkom inom, tak je treba tento vzťah upraviť odlišne.
 

Nesuhlasim

Ludia sa uspesne parili a plodili deti este skor ako vznikol institut manzeslstva, rovnako tak v dnesnej spolocnosti plati ze ludia mozu plodit deti mimo manzelstva a ze manzelia nemaju povinnost plodit deti takze by som plodenie deti a manzelstvo velmi nedaval dokopy. Manzelstvo skor sluzi ako institut rodiny, pricom v minulosti bola rodina jednozancen muz a zena a vsak v dnesnej dobe, ked existuje umele oplodnenie a su coraz rozsirenejsie adopcie nevidim ziadny dovod preco by sa rodinu zastresenu institutom manzelstva nemohli povazovat aj homosexualne pary. Aj ked je jasne ze Slovaci su zatial prilis konzervativny, nevidim dovod, preco by to tak v buducnosti nemohlo byt. Spolocnost sa vyvija a s kazdou generáciou prichadzaju viac a viac tolerantni ludia ktori dokazu zburat predsudky svojich rodicov a posunut spolocnost vpred.
 

 

Dodržiavanie zákonov nie sú predsudky a manželstvo je tisíce rokov osvedčený systém spolužitia muža a ženy. To potom je predsudkom aj názov kompót, pridajme tam mäso a bude to stále kompót, či polievka, či kompótová polievka? Píšeš o rodine- tam je otec a matka- tu bude matka určená dohodou a bude to matka s ftákom a fúzami ? Spolužitie dvoch ***** nemôže byť v žiadnom prípade manželstvo, je to proti prírode, veď je to prinajlepšom na smiech. Prečo sa tak bránia osobitnej právnej úprave, ktorá by mohla zabezpečiť všetky ich požiadavky? Prečo chcú byť silo mocou manželia?
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Má Kuffa o LGBTI a Fořtovi pravdu?

Má Kuffa o LGBTI a Fořtovi pravdu?
Celý článok nájdete tu:
http://www.iboys.cz/infoservis...
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Svet