SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

NATO odmieta tvrdenie Ruska o ohrozovaní jeho suverenity (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

To je proste iná kultúra,iná mentalita.

Ťažko niekto kto žije 70 rokov v civilizovanom svete, kde pred nikým neuteká, nikde sa neskrýva, nikdy nezažil útlak biedu a strach vysvetlí niekomu čo celý život žije v biede a strachu, že mu nechce ublížiť...
Rusi to je proste samostatná kapitola, samostatná vývojová trieda človeka...Sú to chudáci, čo ale za to nemôžu...
Je to tu s nimi od čias VOSR až dodnes...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Vážení páni,

Americký hríb a Dudo56, čo sa vám na príspevku Dilina nepáči?

Žijem už dosť dlho, takže jeho názory môžem zodpovedne potvrdiť: vlastnou skúsenosťou!

Rusi sú naozaj "samostatná kapitola"... Nakoniec, všimol si to už Karel Havlíček Borovský, Jaroslav Seifert, Zdeněk Mlynář, František kriegel a ďalší a ďalší, výroky ktorých na adresu tohto národa nie sú až tak veľmi pozitívne ladené...

PS:
A pre nás, rusofilov, sú ich slová dosť nepríjemné... Ale pri poctivom hľadaní pravdy si pred trpkými faktami netreba zakrývať oči...
 

 

Čiže ak niekto nesúhlasí s úvodným xenofóbnym a rasistickým príspevkom, hanobiacim príslušníkov istého národa, je hneď rusofil? Nemusím byť ani rusofilom aby som odmietol takýto primitívny šovinizmus.
 

Milý pane,

odporúčam znovu si prečítať prvé tri príspevky; pomaly a pozorne.

Kým jadrom príspevku Dilina je v podstate tvrdenie, že "Rusi sú iná mentalita, iná kultúra", Dudo 56 pomerne láskavo upozorňuje na "lieky na hlavu", a Americký hríb píše doslova (citujem): "Dilino s vylízanou makovicou"...

Nevidíte, prosím, ten rozdiel? Vo vyjadrovaní tých troch?

PS:
Ja sám sa k svojmu rusofilstvu hrdo hlásim, ale to neznamená, že musím súhlasiť s tým, čo sa tomu zúboženému národu deje; už takmer 100 rokov!
 

 

Klameš, stačí si prečítať predposlednú vetu xenofóbneho autora prvého príspevku.
 

 

Klames ty. Alebo nerozumies pisanemu textu...Slovo chudak ma viacero vyznamov, kttore vyplyvaju z kontextu...Este raz si to precitaj, spolu s poslednou vetou, a, mozno, pochopis...A ano, som amerikanofil, ti nas nikdy neokupovali,
 

 

Iste :-)) keby v príspevku zmenil "Rusi" na "Američania", ty by si bol medzi prvými, ktorý by volali po zmazaní rasistického príspevku.
Rusi nás nikdy neokupovali, v škole si nedával pozor. Ale dnes nás okupujú USA - politicky, ideologicky a vojensky (zatiahnutím do NATO).
 

 

Zase klames, alebo nerozumies pisanemu textu...Nikdy by mi nenapadlo volat po zmazani prispevku, kazdy ma pravo na svoj nazor, aj take hoviadka bozie ako ty...A okupovali, spolu s inymi narodmi ZSSR...A popritom USA dostavali zapadnu Europu a Grecko zo svrabu po vojne...A v tej prvej vojne tiez celkom vyrazne pomohli.
 

 

Nazvať iný národ chudákmi je prejav šovinizmu a xenofóbie, tak už toľko netrep ty nácek.
 

Ja som nazval chudakmi tych

Ludi....Tych,ktori zili ziju a budu zit v strachu chudobe a obave ze im chce niekto ublizit...
Uz od Stalinovych cias Ich to ucili a dnes ich to uci Putin....
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

A čímže? :)))
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

"

Rusko sa samo zabudlo v čase a priestore. Rusko je realita minulosti. Rusko nie je vzor.
,,Putin chce, aby Západ uznal právo Ruska nakladať so svojimi susedmi ako súčasťou svojej záujmovej sféry, ktorá nemá prepojenie na NATO alebo inú Západom ovládanú organizáciu."" Ale samo Rusko svojou vlastnou politikou a správaním dosiahlo, že jeho vlastní susedia začínajú mať pocit, že nechcú byť súčasťou záujmovej sféry Ruska. A to je zároveň to, čo rusi nikdy nepochopia. Právo slobodnej voľby.
 

Prečítajte si memoáre Dubčeka Štrougala

J. Sedláka. Všade sa operuje so zazahovaním Rusov do nášho vývoja. Podľa Štrougala to bolo až na okresnej úrovni. Mal svojich ľudí všade. Na to nikdy neľutovali peniaze a robia to dodnes ale inými metódami. A voči všetkým, zoberte si najnovšiu plynovú vojnu s Turkmenistanu kde ešte neboli identifikovaní benderovci, fašisti. Tam čoskoro objavia nebezpečných islamistov.
Husák od roku 1978 rezignoval že niečo s Rusmi vyjedná. Potom ho odstavila taká garnitúra ktorá to nechcela urobiť
 

 

Mno, to je sice mozne, ale nedava to bianco sek na to, aby im to seci okolo tolerovali. Najma nie ti, ktorych suverenitu povazuju akosi za sucast svojej.... Nuz a pokial naznacujes, ze im vlastne treba pomoct, to sa da zialbohu iba ak sami pridu k poznaniu, ze to potrebuju a budu si chcet dat pomoct. Dovtedy to treba kocirovat tak, aby bolo jasne, ze sa to netoleruje, ale zaroven, ze je moznost aby veci boli inak, ak bude k tomu realna vola z ich strany.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Svet