SME
Piatok, 15. november, 2019 | Meniny má Leopold

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Islamský štát popravil 185 zajatých vojakov irackej armády (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Pišta ty a tvoje modré

osobnosti proti tomu nebudete protestovať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pista nema cas..Podporuje Pro euro - Ukrajinskych bojovnikov za slobodu a mier : https://www.facebook.com/kozur...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ako mozu novinari toto ticho prehliadat.. tieto zverstva su za hranicou obcianskej vojny.. pravy sektor by mal byt vedeny ako teroristicka organizacia..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem, ci na teketo svine

by sa nemal uplatnovat chammurapiho zakonnik: oko za oko, zub za zub
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hádam si nenamýšľaš, že je to ináč

že keď chytia niekoho z tých ISIL-fanatikov, dostane nóbl basu a 3x denne jedlo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pesne tak

a on si bude zit, lebo podla zapadu ma na to pravo a ti zabiti uz zit nebudu a ich rodiny budu mat tazky zivot
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Následky vidíme denne, príčinu chaosu

poznáme, ale ako ľudstvo sme nepoučiteľný .... možno len "spolahlivo" kŕmený masmédiami
.
I keď občas i niektorý z politikov má záblesk zdravého rozumu npr.:
Richard Sulík: „Keď sa bavíme o Kobane, mali by sme aj otvorene pomenovať, ako došlo k tak masívnej destabilizácii celého regiónu. A takej masívnej, že mohol vzniknúť Islamský štát. Tu musím bohužiaľ vysloviť masívnu kritiku na veľkého spojenca Európy, na adresu Spojených štátov amerických.
Kam USA chceli doniesť demokraciu, tam doniesli chaos. Egypt, Líbya, Afganistan, Irak, Sýria, všade namiesto demokracie doniesli jeden obrovský chaos. Najmä Irak v roku 2003 je veľkým hriechom Spojených štátov amerických, neskôr nasledovala Sýria a dnes práve na území Iraku a Sýrie vznikol Islamský štát. Kobane je v prvom rade dizaster americkej zahraničnej politiky. Europarlament s nejakou deklaráciou alebo takouto diskusiou nevyrieši vôbec nič. A aj pani barónka Ashton dáva jasne najavo, čo si myslí o váhe Europskeho parlamentu, keďže tu nikdy nie je. Ale myslím si, že mali by sme veci aspoň jasne pomenovať, teda príčiny."
.
https://www.youtube.com/watch?...
.
P.S.: EU by už mala vyliezť z **** USA a robiť svoju samostatnú zahraničnú politiku ... lebo takto budeme mať na 1 km2 v Európe 2 mešity
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mierne to mas pomylene. Egypt, Syria, Tunisko, Lybia prilis vela spolocne nema s USA. V tychto krajinach uradovala arabska jar. Bol to boj za demokraciu arabov, samozrejme to zneuzili muslimski fanatici ako islamske bratstvo. Take zneuzitie sme zazili aj v europe, a nie raz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

otazne je, kto tu arabsku jar spustil. A takto koordinovane. Pochybujem, ze za tym bol cisto samotny zapal arabov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V celej vychodnej Eurepe sme hladali kto spustil revolucie v roku 1989. Netreba hladat nikoho, vtedy doslo k oslabeniu ZSSR, a tym padom uz bola sanca vybojovat demokraciu. Ludia jednoducho chceli lepsie zit, videli co je na zapade. Nie CIA alebo KGB posielalo ludi na ulicu, aby strngali s klucmi.
A ta demokracie nie je dokonala? Nie je, lebo byvale kommunisticke sily zneuzili narodne citenie, a demokracia pohla mierne inym smerom. Samezrejme aj rozne financne (najcastejsie domace, ktory ziskali vplyv na politiku) a ine skupiny chceli svoje zaujmy presadit (korupcia). A narodne citenie podobne funguje ako nabozenske citenie.
Svet nie zlozity, len obcas treba drzat odstup, aby clovek videl suvislosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozo

Arabskú jar spustili udalosti v Tunise. Príčiny sú však hlbšie. Najdôležitejšia je preľudnenosť arabského sveta a nedostatok práce a vzdelania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Indov a Cinanov je daleko viac a na mensich uzemiach a nie je tam vojna..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ina mentalita. Indovia su lenivi a cinania pod tvrdou rukou a celkovo ... Ina mentalita
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Syria, Irak, Lybia, Afganistan boli tiez pod tvrdou rukou, kym neprisiel tlak zvonku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je sice mozne, ale mentalitu nemozes popriet
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tie krajiny nemaju uplne rovnaku mentalitu. kazda je v niecom ina. ziju tam ine narodnosti, spaja ich akurat islam
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

myslíš ?

Vojenská intervence v Libyi je válečná akce mezinárodních (především západních) sil na pomoc povstalcům v Libyi. Byla zahájena na základě rezoluce č. 1973 Rady bezpečnosti OSN, přijaté 17. března 2011.
OSN oprávnila členské státy k použití síly k ochraně civilního obyvatelstva, zejména prostřednictvím prosazení bezletové zóny nad Libyí.
Cíle a způsob provedení vojenské akce ale ukázaly, že hlavním cílem bylo vojensky podpořit povstalce a vyčistit jim cestu ke svržení vlády plukovníka M. Kaddáfího, což také veřejně přiznal 27. března britský ministr obrany Liam Fox, po něm to 10. dubna zopakoval bývalý britský premiér Tony Blair ] a

14. dubna oficiálně potvrdil i další členský stát NATO, když americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová původní cíl akce, na níž intervenční síly dostaly mandát, rozšířila o druhý (už mimo mandát OSN), totiž právě svržení dosavadního vládnoucího režimu.

Postoj států NATO jako celku však nebyl zcela jednotný, kupříkladu Německo se rozhodlo nenasadit do intervence žádné vojenské jednotky.

toľko : http://cs.wikipedia.org/wiki/V...
.
P.S.: a otázku k čomu slúží organizácia NATO-OTAN Ti nepoložím .... tu budeme mať určite obaja dosť protichodnú odpoveď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

si zabudol na materialnu podporu

povstalcov v syrii? aj tito povstalci su podla teba arabska "jar" mas divne predstavy o jari....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

revolucie z prefabrikatov..

To maju spolocne.. ako to bolo by vedel porozpravat aj profesionalny revolucionar Pavol Demes.
 V roku 2008 publikoval  vo francúzskom ľavicovom týždenníku Le Nouvel Observateur známy publicista Vincent Jauvert rozsiahlu reportáž  ‒ Šokujúce priznania: Američanmi platení „revolucionári“. Je to príbeh o ľuďoch, ktorí za americké peniaze organizujú politické prevraty. V reportáži sú hlavnými „hrdinami“ aj niektorí ľudia zo Slovenska. Za najskúsenejšieho považuje autor Pavla Demeša, bývalého ministra zahraničných vecí SR po „zamatovej revolúcii“. Demeš v roku 2000 tajne koordinoval program zahraničnej pomoci vzbury proti Miloševičovi a v roku 2003 bol tiež „dôverne“ radcom ukrajinských revolucionárov. Vývozcovia revolúcie, ako píše Jauvert, „majú na zvrhnutie despotov východu unikátny know-how, pozostávajúci zo sofistikovanej zmesi nenásilnosti, marketingu a fund raisingu (zberu prostriedkov)“.

Neuveriteľné, všakhej?! Za svoje služby boli niektorí experti na farebné revolúcie vymenovaní prezidentom Bushom osobne za „šampiónov slobody“. Samozrejme, nič sa nerobí iba pre pekné oči a za  potľapkávanie po pleci. „Revolúcia, to je trh s vysokou konkurenciou,“ hovorí ďalší Slovák – „šampión slobody“ ‒ Balász Jarábik, absolvent Kolumbijskej univerzity, ináč blízky spolupracovník Milana Niča v CEPI. A dodáva: „V prípade Oranžovej revolúcie sa kontakty s veľkými súkromnými i verejnými organizáciami USAid a NED začali ešte na jeseň roku 2003, teda rok pred Oranžovou revolúciou…“Aby mal čitateľ predstavu, vysvetlime, čo je to NED (Endowment for Democracy – Národná nadácia pre demokraciu). Ide o kľúčovú americkú mimovládnu inštitúciu, participujúcu na destabilizácii, prevratoch a zvrhnutí cudzích vlád, ktorých predstavitelia sú na nože s Washingtonom. NED od roku 1991 dostala päť miliárd dolárov od amerických vlád. Údajne má vo svojej réžii aj šesťdesiatpäť projektov v Ukrajine. Úlohu NED asi najvýstižnejšie charakterizoval Allen Wenistein, ktorý pomáhal s legislatívou pri zakladaní tejto organizácie. V roku 1991 vyhlásil: „Mnoho vecí, ktoré dnes vykonávame, sa pred dvadsiatimi piatimi rokmi uskutočňovali tajne prostredníctvom CIA.“Z týchto zdrojov sú financované všetky farebné revolúcie: v Gruzínsku, Kirgízii, na Balkáne, a samozrejme najmä na Ukrajine. Teda revolúcia ako veľký biznis! Keď získajú peniaze naši „šampióni slobody“, idú na Ukrajinu a prinesú „dobrú zvesť“. Teda najmä peniaze. „Organizácia, organizácia, organizácia,“ zdôrazňujú „experti“ a verbujú aktivistov, zvlášť mladých ľudí, tí sú odvážni, nemajú majetok, nemajú čo stratiť. Iba ak život, ale to si v mladosti málokto uvedomuje!  V auguste 2004 sa mladí aktivisti – Ukrajinci z hnutia PORA ‒ zišli v pionierskom tábore na Kryme.

„Stretávali sme sa v malých skupinkách na pláži. Dokonca sme aj spali na piesku v malých chatkách. Bolo to skvelé,“ objasňuje Pavol Demeš. Potom už hurá na barikády. Organizovať Majdany! Pravda – pred kamerami CNN. Treba dodať ‒ na samotnej revolúcii sa už títo šampióni slobody väčšinou nezúčastňujú. Rozdali tričká, zástavky, propagačné materiály, zabezpečili doláre či eurá, z ktorých sa platia aj demonštranti, aj ostreľovači – a presunuli sa do iného štátu, kde treba robiť „demokraciu“. Čo sa deje potom, s tým už nemajú zvyčajne nič spoločné.

■ OBRAZY MIMO ZÁBER

V Ukrajine za tých vyše desať rokov tisíce a tisíce mŕtvych. Spálené domy, spálené mestá, státisíce utečencov. A že sa to organizátorom vymklo z rúk? Že po ukrajinských mestách pod ochranou novej vlády a štátnej polície pochodujú batalióny „Pravého sektoru“ a mnoho neformálnych, dobre vyzbrojených
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

USA ma pravo branit sa proti islamskemu terorizmu , pretoze tento zautocil priamo na USA pri ktorom zahinulo 3000 civilistov v NY.
Druha strana mince je že keď už demontuje nejaky režim, mal by zabezpečiť fungovanie krajiny a ich inštutucii. A tuto to USA podcenili alebo odflakli. Je evidentne že iracannia sa sami neubrania pred hojne sponozorovanou armadou islamskych teroristov.
USA zlyhali v mnohych krajinach a napsledy musela horuce kamene za nich tahat z ohna saudska arabia.
Nemyslim si ale ze by Sulik tupo utocil na USA ako to predvadzaju trolovia tu v diskusiach.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet