SME
Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Saudská Arábia sponzoruje v Belgicku radikálny islam (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a v Syrii demokraciu? :D

je uz roky zname, ze SA za svoje petrodolare skrz kadejake spolky, institucie, agentury, "mimovladky" atd. exportuje wahhabizmus do celeho sveta, nielen v islamskom svete, ale buduje skoly, mesity, a kulturne islamske centra v USA, GB, EU, Bosne alebo Kosove ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

reciprocita

A Belgicko(spolu s nami) zasa sponzoruje wahabistických militantov v Sýrii. Sionisti a wahabisti si dnes všade navzájom pomáhajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano, je to tak,

S. Arábia cez krvavé petrodoláre podporuje sírenie wahabizmu, stavbu mesít, koránov ...
To isté sítský rezim v Iráne. Bude nevyhnutné odstránit wahabistický rezim v S. Arábii a sítský v Iráne.
Ak tieto zla budú zvrhnuté, uz nebude mat islam takú podporu v sírení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prehoďte si aspoň jedno koliesko

Pravdu máte, ale iba z polovice. Šiitský režim v Iráne nepodporuje šírenie wahabizmu a vôbec sa nechová expanzionisticky. Na blízkom východe sú iba dve zlá. Wahabizmus a Sionizmus. Dovolím si pre jednoduchších zdôrazniť, že nie Izrael a Židia sú zlo ale Sionizmus! Takže aj Ahmadinejada musíte SME presne citovať aby potom neboli takí ako Caesar dopletení. A ak to neviete preložiť, tak to zabaľte a choďte od pera k lopate a neštvite ľudí proti ľuďom v Iráne. Spolu s mnohými židovskými rabínmi plne podporujem prezidenta Ahmadinejada. Teda nie som sám. Proti sionistický postoj zaujímajú mnohí významní židia a židovské organizácie napríklad http://www.nkusa.org/
Aj prezident Izraela Peres sa vyslovil proti vojne s Iránom a postavil sa proti premiérovi Netanjahuovi a považuje svoj odpor proti vojne s Iránom za vec svojho svedomia. Netanjahuovi sa to sype, podporuje ho už iba cca 20% obyvateľov Izraela. Každý deň závidí Putinovi jeho podporu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K+

perfektne vyjadrene
suhlasim s napisanym na 100%
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

uffffo vďaka ti za link na "nkusa". Dá sa tam aj vybrať jazyk, vyborné. Veľa vecí je tam vysvetlené.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nikto nestve,

sialený Chameneí to jasne vyhlasuje, znicit Izrael! Ak niekto hovorí o mazaní z mapy sveta, tak v mapách urcite nie sú vyznacené rezimi státov ale hranice státov. Nikto nestve proti ludom v Iráne, ludia v Iráne totiz NENÁVIDIA rezim sialených mulláhov a ISLAMSKÚ REPUBLIKU, ktorá nie je vobec republikou, lebo NEOBMEDZENÝM a ABSOLUTISTICKÝM vládcom v Iráne, je Chameneí a jeho skorumpovaná mafia mulláhov! Iránský lud má dost stredovekej, barbarskej vlády sialencov s handrami na hlavách.
V r. 2009 ukázal iránský rezim pravú tvár!
Ked iránci vysli do ulíc, iránský rezim bol na pokraji zrútenia a Chameneí napísal ziadost Ruskej vláde, kde ich ziadal o azyl!
Islamistický režim byl v roce 2009 na pokraji pádu; protesty proti němu byly den ode dne silnější. To byla podle Chálilího ideální doba k činu, ale západní svět nepodnikl nic k podpoře Íránců proti utlačovatelům.
"Výzvědné služby hlásily, že islámští vůdci se chystali uprchnout," řekl Chálilí. "Bezpečnostní služby nebyly s to zadržet protesty. Revoluční gardy byly demoralizovány. Západ ale mlčel. Tak to bylo – hra ztracená pro íránské disidenty a sympatizanty se Západem."
Západ se neustále pokoušel nalézt "umírněné" v íránském režimu. USA se neustále snažily vyjednávat a usmiřovat. Islamisté si vlastně nemohou pomoci: principy, které je ženou vpřed, nemohou opustit nebo zpochybnit. Každý úspěch je pro ně důkazem Boží přízně.
Tvůrcům americké politiky se nepodařilo pochopit Írán. Přestavují si, že hospodářské sankce přinutí tuto islámskou republiku zasednout k jednacímu stolu. Podle Chálilího působení ekonomických potíží na fanatické islamisty nemá vliv. "Není to ekonomika, na čem jim záleží, ale ideologie."

A co je jejich ideologií? Veliký ajatolláh při svém výkladu koránu poznamenal: "Muslimští duchovní převezmou řízení světa. Ve svatých písmech stojí, že takový člověk přijde." Tím člověkem, podle vysvětlení Chálilího, je Mahdí, dvanáctý imám. Zeptal jsem se ho, co si myslí o tvrzeních ajatoláha Chameneího a prezidenta Ahmadínedžáda, že jsou ve spojení s Mahdím. "Chameneí se modlí a pak "vystupuje na nebesa". Během tohoto duchovního výstupu komunikuje s Mahdím. V Íránu jsem byl a někdy, když čtete korán uprostřed noci, budete mít stejný prožitek a budete přesvědčeni, že se nemýlíte."
Prvú vojnu v Perzskom zálive síce možno vnímať ako „vnútenú vojnu“ ale len vtedy, ak sa tým myslí, že ju vnútil Chomejní. Aby si človek urobil predstavu o tom, akú hrôzu príchod tohto šialeného ajatolláha vyvolal v celom regióne, je potrebná značná dávka historickej fantázie. Stalin si ku koncu vystačil so „socializmom v jednej krajine“. Naproti tomu Chomejní trval na tom, aby sa všetky krajiny sveta pretvorili na šiitské božie štáty.
Kým trvala prvá vojna v Perzskom zálive Chomejní usilovne objednával bombové výbuchy, atentáty a ozbrojené prevraty v Bahraine, Kuvaite, Libanone a Saudskej Arábii. V Mekke sa každoročne agitovalo za svätú vojnu a roku 1987 prišlo pri zrážkach medzi iránskimi milíciami a políciou Saudskej Arábie o život 400 ľudí.
A čo Irak? Roku 1979 Saddám Husajn podnikol opatrný pokus o zblíženie s novým Iránom v nádeji, že budú môcť pokračovať v politike uvoľňovania napätia, ktorú pestoval so šachom. Irán zareagoval tým, že obnovil podporu separatistickým Kurdom, ktorú zastavil roku 1975. Podporoval aj podzemné šiitské organizácie, čo viedlo k pokusom o atentát na miestopredsedu irackej vlády a ministra infromácií a len v apríli 1980 malo za následok zavraždenie minimálne dvadsiatich významných vládnych činiteľov. Potom Chomejní odvolal svojho veľvyslanca z Bagdadu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V septembri začal Irán

ostreľovať pohraničné mestá Chanaqin a Mandali.
Vo svojej chronológii prvej vojny v Perzskom zálive Efraim Karsh dokumentoval za roky 1980 až 1988 osem návrhov na prímerie zo strany Iraku. K prvému došlo 5. októbra 1980, 12 dní po vypuknutí vojny, k poslednému 13. júla 1988, päť týždňov pred jej koncom. Chomejního vojnovým cieľom bola teokratizácia Iraku alebo jeho „očistenie od diabla“. Vojna sa tak stala akýmsi (neúspešným) testom islamu a „každodenne znovu predvádzanou inscenáciou šiitských motívov obete, vyvlastnenia a smútku“, ako to definovala novinárka Sandra Mackey.
Výsledok: dvanásťročné deti na bicykloch útočili na iracké obranné pozície; 750 000 mŕtvych Iránčanov zaplnilo cintoríny a asi z dvojnásobného množstva ľudí sa stali telesní a duševní mrzáci. O jedenásť mesiacov neskôr Chomejní sám nasledoval padlých do ríše mŕtvych.
Po roku 1979 v Iráne došlo k militantnej a brutálnej re-islamizácii. Éru zoroastrizmu vyhlásili za Džchiliju, predislámsku epochu neznalosti a pohanstva, čiže to najhanebnejšie, čo si dobrý moslim vie predstaviť. V polovici deväťdesiatych rokov napríklad odsúdili historika Džahangíra Tafazolího na smrť len preto, lebo bol odborníkom na toto obdobie iránskych dejín.
Je starým dobrým zvykom zabíjať nositeľov zlých správ - je to choromyseľné popieranie reality. Tridsať rokov potláčania rozpoltenej iránskej duše - ktorá sa hlási ku slobode a tolerancii, k láske, k životu a k umeniu, k islámu i k moderne - dosiahlo mohutné a smelé vyvrcholenie v júnových udalostiach a žiaľ tiež aj v brutálnej vražde Nedy Soltan.
A tak nás teraz čakajú ďalšie štyri roky so stále neistejším Mahmúdom Ahmadinedžádom, ďalšie štyri roky vystrašených špekulácií o iránskych atómových bombách. Podľa môjho názoru je Ahmedinedžád len na výsmech, veď predsa nemožno vážne písať o mužovi, ktorý (okrem iných absurdít) vyhral voľby roku 2005 vďaka argumentu, že nevlastní bazén s vírivkou. Áno, čítali ste správne.
Iránci chcú zmenu, nechcú rezim sialencov, tu písu obycajní iránci, co si myslia o rezime:
http://svobodaproiran.blogspot...
http://www.facebook.com/pages/...
http://www.facebook.com/FreeIr...
http://www.facebook.com/IranEl...
V Iráne, nechápem, ako moze niekto stotoznovat rezim sialencov s Iránom, iránským národom, to je choré! To je ako hlásali nacisti: Deutschand ist Hitler, Hitler ist Deutschland.
Nestotoznujte Irán s rezimom sialencov, ktorí vrazdia neplnoleté deti a nevinných ludí, páchajú teror - verejné vrazdy, aby zastrasovali iráncov:
https://www.google.sk/search?q...
to to sa v civilizovaných krajinách nerobí, len v stredovekých, barbarských, mafiánských státoch!
Tu sú neplnoletí chlapci, ktorých surovo obesili, predtých poriadne po 200r zbicovali, len preto, ze spolu mali sex, jediným dokazom bolo vyhlásenie doktora, ze ho mali, ale v skutocnosti bol do toho zapletený synácik velitela revol. gardy, takze neprichádzalo do úvahy obvinit jeho synácika, preto nasli chudobných chlapcov, aby sa sadisti s handrami na hlavách mohli ukájat, ked ich verejne zavrazdili:
http://taatamata.wordpress.com...
Co je to nepriatel alaha? Ked neustále vesajú takýchto nepriatelov? Ano, sialený Chameneí si namýsla ze je zástupcom alaha, a kto je proti jeho skorumpovanému rezimu, je proti alahovi! Kde je Bozie prikázanie: NEZABIJES?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kazdy koho znepokojuje nasa necinnost voci organizovanemu sireniu radikalnych foriem Islamu - hlavne Wahabizmu - by si mal precitat tento zaklad z Wikipedie (postaveny na zdrojoch): http://en.wikipedia.org/wiki/W...

Slovensky quazipreklad: http://translate.google.com/tr... - sekcia na spodu "Medzinárodny vplyv a propagácia".

Okrem ineho sa dozvieme ze:
- Saudska Arabia minula na sirenie Wahabizmu "upward of $100 billion". Samozrejme ide o penaize z predaja ropy, preto sa Wahabizmus prezyva aj "petroislam".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je zas clanok

Financuju viac ako 10 skol a ide pravdepodobne o niekolko desiatok ziakov?TO je v kazdej do 10?Potom by to bolo uz nad 100.Anefinancuju len v Belgicku,ale aj vo Francuzsku.Ved saBelgicania zobudia z toho sna,ked tych neveriacich islamskych p s o v bude viac ako origos domacichuSami si povedia,ze je to urcita moznost nebezpecenstva,ale napustaju si ich do krajiny a potom ich araby zozeru aj s ich cokoladou.Vo Francuzsku je islamistov uz 6 000 000,A co dokazu sme uz videli aj v Parizi,aj pred dvoma tyzdnami v Amiens.A ja to vidim stale,ked som v praci vo FR.Tieto krajiny prijdu uplne o svoju identitu aj kulturu a pohlti ich islam,lebo su makky.Allach ak bar,nech zije Eurabia!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SA je aj nas spojenec

proti zlemu Asadovi a este horsiemu Ahmadinedzadovi.. A SME vsetci velmi pysni ze aj my SME pomohli vytvorit mladucku islamsku demokraciu Kosovo v Europe na ukor zlych Srbov a vobec sa radsej ani nehlasme ze tiez SME Slovania ved my vsetci patrime do zapadnej demokracie..
A radsej do zblbnutia (aspon 5x denne) vychvalujme vsetci vedno mlade aktivistky a umelkyne v Rusku za ich super vykony v muzeu a neskor v kostole..
To je demokraticke a spravne to sa teraz nosi.. Pripomenme si aj vyrocie ako strasne nas ti zli Rusaci utlacali v 68 utlacali, mali sme tu tusim az 5 mrtvych aj ti sa pravdepodobne hodili pod tank..
Zato ta super unia nam len dava granty a fondy a od sameho stastia slobody uz ani netusime co mame robit..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vdaka, skusim dokoncit

a od sameho stastia zo slobody uz ani netusime co mame robit... a tak skaceme z mostov a okien, vesiame sa na stromy v lesoch, zerieme tabletky, trpime depresiamy, atd.. to vsetko zo sameho stastia ze mame demokraciu, ze sa mame tak dobre
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to nemôže byť pravda!

Veď predsa USA sa kamarátia len s demokratickými štátmi a na teroristické a darebácke štáty uvaľujú sankcie! A ťažko mi bude niekto tvrdiť, že sankcie na Saudskú Arábiu nie sú kvôli tomu, že ich Rusko vetuje...
Takže, nevymýšľať si! Určite tých wahabistov a al Kaiďákov podporuje Sýria, predtým Líbya, možno trocha Libanon a určite najviac zo všetkých Irán!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

wahhábiti

no v Dagestane v Čečensku postavili wahhábizmus mimo zákon a zahraničných šíriteľov tohto smeru vyhostili:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%...
Ono kedže wahhábuisti vpádom do Dagestanu začali druhú čečenskú vojnu:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%...(1999)
tak sa ani niet čo čudovať.
Oplatí sa pripomenúť že toto nie je záležitosť etnických Rusov , dosť zrejme proti týmto elementom konajú aj obyvatelia Kaukazu moslimského vyznania:
http://www.antiwahhabizm.ru/
Neviem či niekto spíše aké skúsenosti s wahhábistami mali ktoré krajiny - v Belgicku wahhábisti vystupovali ako učitelia, no v Rusku to bolo trebárs aj tých 1000 zahraničných bojovníkov zabitých na kaukaze v rokoch 1999 - 2000
Som si ešte pozrel kommersant.
http://www.kommersant.ru/doc/2...
Ako to vyzerá tak v Ruskej federácii sú 3 moslimské republiky a v každej z nich je wahhábizmus postavený mimo zákon.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vyborne

a teraz nieco o belgicku, kedze to je tema clanku :DDDD
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dobre rano,

a nie len v belgicku, ale vsade vo svete, ved preto je to nas verny, zapadom vyzbrojovany spojenec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hanba Europe

Kam sme sa to dostali, ze sa nam tu uterakove gebule takto rozdrapuju :( Budme radi, ze Slovensko nie je prilis lakave pre moslimskych imigrantov. Tento fakt este v buducnosti ocenime.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemaľuj čerta na stenu!

Zatiaľ sme si ešte ani nezačali riešiť náš vlastný, domáci multikulti problém a ty už vyťahuješ moslimských imigrantov!
Ináč neboj sa - čoskoro začne výkonná zložka EÚ tlačiť aj na nás, aby sme zmiernili naše doposiaľ vynikajúce imigračné zákony a umožnili tak úbohým moslimom zaplaviť Slovensko.
Potom sa dožijeme radikálnych požiadaviek na postavenie 20 - 30 mešít s minaretmi, na zakotvenie "aspoň niektorých" zákonov šaríje do našej legislatívy, na zriadenie špeciálneho ministerstva, ktoré bude zabezpečovať ich požiadavky a ľudské práva, na zrušenie niektorých našich cirkevných sviatkov, lebo urážajú ich náboženské cítenie, na zákaz vianočných a mikulášskych besiedok v škôlkach a školách a na zákaz vysielania kolied cez vianočné trhy - z rovnakého dôvodu, na zákaz nosenia krížov našimi občanmi na verejnosti - obecne a v prípade učiteľov špeciálne opäť preto, že urážajú ich náboženské cítenie, na zákaz podávania jedál z bravčového mäsa v školských jedálňach ... atď, atď.
Len neviem, ako sa to zosúladí s logom polície "Pomáhať a chrániť": v prípade majority je to jasné - tej nebude pomáhať ani potom nikto, ale v spore moslimov s naším zatiaľ minoritným etnikom to bude problém. KOHO bude polícia chrániť a KOMU bude pomáhať, keď sa tieto dve skupiny navzájom vyslovene nenávidia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Precitajte si toto

Hodnoť:   mínus indicator plus

tak im treba belgičanom ultrasekulárnym.

na takéto arabské petrodotácie mali myslieť už vtedy, keď tým státisícom mohamedánov dali imigračné víza.. slovensko sa dúfam z toho poučí a koránistov jednoducho neprijme..
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet