SME
Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Objavili dvanástu obeť havárie Costy Concordie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Off topic

K neumyselnemu zabitiu: zabitie je ex lege neumyselne, rovnaky nezmysel ako napisat umyselna vrazda ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

cize nezmysel to nie je, je to len redundantne ;) .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Costa je lajdácka spoločnosť

Plavil som sa pred rokom s ich najluxusnejšou a najnovšou loďou Costa Luminosa. Kto si myslí že na takej lodi kde je vyše 3000 pasažierov a 1200 členov posádky to musí byť super je na omyle - reklamou o superslužbách oblbujú ale to je všetko.
Už 3 mesiace pred termínom sme plavbu zaplatili a rezervovali sme si konkrétne vybraté kajuty. Kajuty boli na pravej strane lode kvôli výhľadu na pobrežie, na 8. poschodí priamo pod reštauráciou, aby sme nemuseli čakať na výťahy a aby sme nemuseli ísť kvôli jedlu cez celú loď, ktorá má 300 metrov. CCa 10 dní pred odjazdom nám bolo oznámené, že budeme mať iné kajuty - na 4. poschodí, s výhľadom dozadu, nad lodnými skrutkami. Keď som však trval na našich kajutách, povedali, že tie už dali niekomu inému. A do reštaurácie sme to mali 300m cez celú loď, výhľad mizerný, fúkal dosť vietor /aj 120km/hod/ a vzadu to najviac hádzalo.
V jedálni kvapkala zo strechy do tanierov špinavá voda, 2x sa im omylom vypustili bazény, 4D kino z troch pokusov ani raz nedokončilo pre opakované poruchy film, platilo sa kartou z izby vopred 8 euro na osobu, povedali keď sa to vždy pokazilo, že to stornujú - samozrejme že nestornovali a zbadali sme to posledný deň ráno na konečnom účte, ktorý Vám dajú o polnoci do schránky pri izbe. Ráno to musíte rýchlo zaplatiť, tlačí sa tam pol lode a počerná baba Vám povie, že to už nevie preveriť, lebo animátorka už vystúpila a 56 euro je fuč. Za týždeň sa nám so synom ani na 5 pokusov nepodarilo dať si preteky na F1 simulátore tak aby sme vedeli, kto vyhral - vždy sa pokazil a to tam bolo treba vždy čakať min polhodiny, vyhlásili napr. na 10,00 turnaj v štvorhre v pingpongu, prvá cena plavba s Costou pre dve osoby - uzavreli štartovú listinu už o 09,30. Prihlásení boli len tri páry, z toho dva z posádky. Pritom na desiatu nás tam bolo aspoň dvadsať párov. Mali dve jedálne, ale sú takí bordelári, že v jednej bolo väčšinou 1000 ľudí a v druhej nikto. Vybrali ste si napr. na večeri jedno zo štyroch menu, po polhodine Vám doniesli iné, a ešte sa pýtali, či by sme nezjedli aj to. Keď nie, ďalšia polhodina v keli. Stalo sa to trikrát. Bolo tam aj také malé basketbalové hrisko, za týždeň sa nám nepodarilo zohnať niekoho, kto mal klúče od zamknutej skrini na lopty. Za toto všetko im zaplatíte dopredu a kvôli tomuto tam aj idete. Upratovačky zásadne neklopali na dvere izby, raz nás aj našli v najlepšom. Hneď na začiatku nebolo poriadne umyté WC a vo vani boli chlpy.
To nebolo nič proti predposlednému dňu, keď sme mali byť jeden deň na Korzike, kde sa narodil Napoleon. Keď sme boli už na dohľad, z ampliónov len zaznelo, že sú veľké vlny a tak tam radšej nepôjdeme a bodka. Tak sa nešlo, ale dobre čítajte ďalej - pri každej zastávke keď pasažieri šli na výlet na pevninu, boli bary, obchody, herne zavreté. To malo byť takto aj cez výlet na Korziku - ale výlet sa zrušil, 10 hodín sme sa miesto toho pomaly vliekli po mori, lebo sme mali"nadbehnuté" ALE VSETKO bolo zavreté presne podľa plánu. Tak sme čumeli na more.
Do saunového sveta sa platilo 30 euro, ale do schladzovacích vedier vždy zabudli otvoriť vodu a ani po upozornení neotvorili, ani na pitie tam nebolo ani deci vody. Posádka sa akurát priblblo usmievala. Väčšinou totiž nevedia ani ceknúť ani po anglicky ani po nemecky.
Kvákajú o najväčšom luxuse, tomu zodpovedajú aj ceny, ale katastrofa, diletantstvo. Ťažko to bez urážky popísať. Aj som napísal sťažnosť , po vyše mesiaci prišla že na odpovedi pracujú - vykašlali sa aj odpovedať, však peniaze už zhrabli.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet