SME
Nedeľa, 19. január, 2020 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Česká vláda chce po 21 rokoch zakázať komunistickú stranu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

Samozrejme nie je to zbytočnosť

zakázať komančom stranu no treba si uvedomiť že je to ich labutia pieseň vzhľadom k veku ich voličskej základne. U nás v obci to bola do 2008 najsilnejšia strana z veľkým počtom členov. Dnes má ich klub 8 členov pričom najmladší má 74 rokov a tak to bude aj globálne. V Prahe som raz šiel na 1. mája okolo ich zhromaždenia, sami dôchodcovia za 3 volebné obdobia padnú na nos.
 
Hodnoť

 

Skoda, ze ti nikto neurobil pred 20 rokmi.
 

.

to co malo pred 20 rokmi visiet nebolo zavesene a teraz sa rozkrikuje... ak by sa svet vysporiadal s komunistami rovnako ako s pribuzenskou ideologiou po II. SV, tak dnes by nebolo treba toto riesit...
 
Hodnoť

a za čo?

neviete za čo to vlastne ich chcú zakázať? myslím konkrétne aké zákony demokratickej spoločnosti porušili? ďakujem.
 

 

Na to treba mať minimálne 45 rokov alebo trochu čítať dobové články.
 

Ďakujem

Vaše podmienky spĺňam, ale aj tak neviem, v čom táto strana KSČM dnes porušuje súčasné zákony súčasnej demokratickej českej spoločnosti. Alebo je to trest za činy KSČ 1948-1989?
 

 

V tom, že propaguje zločineckú ideológu a nedištancovala sa od zločinov svojho priameho predchodcu KSČ.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Vy, komunisti, ste veľmi drzí, hrubí, nepriateľskí a nebezpeční pre ľudskú spoločnosť.
Držím palce Čechom, aby vašu zločineckú neľudskú stranu postavili mimo zákon. Komunisti vo vyspelej ľudskej spoločnosti nemajú miesto - musia byť vytesnení na hnoj spoločnosti, spolu s fašistami.
Škoda, že aj na Slovensku nie je na toto politická vôľa.
 

pragmaticky

Zatiaľ tu stále nikto nevysvetlil, ktoré zákony KSČM porušuje.
 

každý hlupáka a neschopný darmožráč

vstupoval ku boľševikom a zapredával ostatných kvôli vlastnej kariére.
Ste len obyčajná pliaga a háveď rozlezená po svete.
 

 

Problem je ze tyto darmozraci po revolucii pochopili ze s ksc uz nic nevytrieskaju a tak sa rozprchli do tzv. Demokratickych stran. Mnoho ateistickych komunistov zrazu osvietilo a dnes su s nich hlboko veriaci. Momentalne tie najvecsie svine z ksc su uz davno v uplne inych stranach, vid komunist kukan ktory nas dokonca zastupuje v europskom parlamente do ktoreho ho dostali modri volici.
 

za tie činy

boľševikov od ich vzniku by mali byť stejne naháňaní a súdení ako nacistickí zločinci. Už len z toho dôvodu, že sú stejnými zločincami a boľševické strany a ich odnože by mali byť zo zákona zakázané a trestané stejne ako nacistické.
Posledného nacistického takmer storočného chytili, dovitransportovali na vozíku pred súd, tak už je najvyšší čas, aby sa tí zapálení honiči zločincov začali zaoberať boľševickými zločincami v súdnych procesoch a vyhladili ich tak isto z mapy sveta.
 

 

Ako by si definoval tie "odnoze" sudruh politruk? Noze povedz, netaj sa s tym, nech sa poucime.
 

s mx

tak čo sa tu trtúliaš, zober vozík a odvez Vasiľa a vráť sa aj pre svojho dedka, alebo krsného otca, bola by sranda,
keby o nejaké desaťrorie transportovali aj teba, ale aspom je veselo, aj keď je smutno.
 

Problém

je inde. Zakázať KSČM je ústavný problém. Komunistickí poslanci sedia v dolnej komore českého parlamentu teda snemovne a hornej komore českého parlamentu senáte. Sú to ústavní činitelia. Tu nastáva problém zmeny príslušnej časti českej ústavy o politických stranách. V decembri roku 1989 bola z ústavy ČSFR vypustená vedúca úloha komunnistickej strany v spoločnosti. Ako je známe, "revolucionári" disidenti po dohode s ŠTB a vedením KSČ bolo dohodnuté, že nový režim nepotrestá komunistických papalášov a umožní im kandidovať v prvých slobodných voľbách v marci 1990. Václav Havel sa stal prezidentom a disidenti si rozdelili vládne kreslá. Chdáci zabudli, že voličský elektorát komunistov nebude voliť novú demokraciu OF a VPN na čele, ale osvedčených klasických marxisticko leninských komunistov. Tak aj bolo. Komunisti sa opäť dostali do federálneho zhromaždenia a zúčastnili sa prvej vlny kupónovej privatizácie, čo im prinieslo zisky s fabrík kde ostali boľševické kádre ako parvoverní noví kapitalisti. ČSSD si je dobre vedomá, že komunisti sú jej neoficiálni partneri. V kšeftoch sú namočení samozrejme skúsení starí politici z ODS a novej TOP09, kde faktickýcm šéfom je minister financií Miroslav Kalousek v českej politike od roku 1990. Ako je známe v politike nerozlišujeme ideoĺógiu, rozlišujeme silu moci a vplyvu. Tu môžeme použiť známe príslovie "Vrana vrane oko nevyklove". Iste českésúdy zrušili Sládkovu stranu, Robotnícku stranu, Národnú stranu i ďalšie extrémne pravicové strany, ale v dejinách od roku 1918 demokratickej ČSR, a excesoch po roku 1948 nebola zrušená žiadna politická strana, ktorá mala zastúpenie v ustavných pozíciách. Takže starí komunisti v Česku dožijú, no vstáva ich nová nemalá masa mladých komunistov a tí budú iní sekáči. Pravdepodobne tento nápad zrušenia KSČM vznikol pre možnú nastupujúcu generáciu extrémnych mladých komunistov.
 

 

Lebo popiera základné demokratické princípi a slobody. Svoje ciele chce dosiahnuť násilím. Atd.
 

 

Fígeľ je v tom, že ak sa pozrieš do stanov ksčm tak zistíš, že to nie je pravda. Ak by, ako vravíš, popierala demokratické princípy a slobody či chcela dosiahnuť ciele násilím, tak ju už dávno zrušili. Súčasná ksčm je komunistickou len podľa názvu, inak je to v podstate tvrdšia sociálna demokracia. A zakazovať stranu kvôli názvu a nie kvôli obsahu sa mi zdá, hm, nesprávne.
 

 

fígeľ je v tom, že aj v Ústavách od r. 1948 - 68 bola zaručená sloboda vyznania, prejavu, zhromažďovania, tlače.... Mali sme dvojkomorový parlament, vládu aj prezidenta. Aj Stranu slobody, Lidovú stranu... A podla komunistov ten najdemokratickejší režim.
Pokiaľ sa politická strana už v názve hlási ku komunizmu, je podľa mňa antisystémová a treba ju zakázať. Obsah stanov KSČM ma zaujíma asi ako komančov Prvá kapitola Ústavy z 9. mája 1948.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Svet