SME

Diskusia k článku: Gorbačov vyzýva Putina, aby sa neodkláňal od demokracie

Gorbačov už v minulosti kritizoval Putina, že zbavuje Rusov ich práv, vrátane možnosti hlasovať za jednotlivých kandidátov v parlamentných voľbách.

chevron-downchevron-up
Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený predplatiteľ.
Prihlásiť sa
6 príspevkov

  • 6002

    Odvaha Gorbačova.

    No pán Gorbačov má veľkú odvahu.Demokracia nie rozklad a dezorganizácia. demokracia je predovšetkým zodpovednosť. Výsledky jeho vládnutia a jeho predchodcov sú tristné. Napriek tomu že mal dobrý reálny príklad z číny kde úspešne tranformovali direktívnu ekonomiku na tržnú ekonomiku on stačil za pár rokov doviesť štát k totálnemu krachu a nebyť toho že ZSSR mal veľký zbrojný arzenál z ktorého mali USA strach mohlo sa to skončiť oveľa horšie. Musím konštatovať že pán Gorbačov nevládol ale kecal a prekecal sa skoro k občianskej vojne a totálnemu rozkladu štátu a ekomomiky. Takže platí biblická zásada " nechajte maličkých ku mne prísť..." Skrátka netreba si ho všímať. Nezaslúži si ani tých zopár riadkov v novinách.
  • Plepo

    Šéf ríše Zla by mal sedieť a nie

    kohokolvek poucat o demokracii. Ved to bol prave on, kto riadil najvacsiu teroristicku bandu v dejinach - KSSZ. On nechal vrazdit ludi vo Vilniuse, Afganistane...on drzal vojska v CSSR...on zruinoval hospodarstvo v Rusku...on riadil KGB a teda aj tohoto agenta Putina... Tento laviciarmi okiadzany Gorbacov nema s demokraciou nic spolocne. Jeho jedinym stastim je to, ze mal v USA takeho protivnika - Ronalda Reagana, ktory ho prinutil stiahnut chvost a tym si absolutne nezasluzene vysluzil pecat "mierotvorcu", pretoze mu uz nic ine neostavalo. Pritom to bol (je) celozivotny presvedceny komunista, rozumej milovnik Marxa, Lenina a Stalina a ich protiludskych chimer.
  • Mirmi_don
    Ano, ked je politik vo funkcii dlhu dobu zacnu ho obklopovat korupcne kruhy, ale zaroven plati, ze ak ide politik do funkcie na kratke obdobie, tak si tam korupcne kruhy pretlacaju prave svojho zaviazaneho kandidata a nakoniec sa moze stat, ze budu vladnut len korupcne kruhy simulujuce demokraciu striedanim politickych figurok tak, ako to vidime v USA. Bez poriadneho a draheho predvolebneho masirovania si nikto ziadneho politika, ani keby bol akokolvek bezbreho oddany sluzit vsetkym ludom krajiny, v kratkozrakom kapitalizme nevsimne. Rusi maju aspon tu vyhodu, ze Putin je schopny a osvedceny politik a uz dokazal, ze vie Rusko smerovat k prosperite, ktoru pocituju vsetcia obyvatelia a nielen zaujmove skupiny.
  • pustydvor
    Bývalý minister zahraničných vecí USA Henry Kissinger, nositeľ Nobelovej ceny mieru (!), vo svojej knihe „Nevyhnutnosť voľby“ svojho času vyzval Američanov, aby skoncovali s Ruskom bez akéhokoľvek vyhlásenia vojny masívnym úderom jadrových rakiet. Aj súčasná politika obkľúčenia Ruska svedčí, že zničenie Ruska ostáva oddávna trvalým cieľom. Podobne nepokryto žiada agresiu proti Rusku Brzezinski, ako to publikovala v článku "Putin obnoví zničené Rusko" ruská PRAVDA, citujem „Rusko je porazené. Toto je Rusko, zvané Sovietsky zväz. Postavilo sa proti Spojeným štátom a bolo porazené“, povedal politický vedec Zbigniev Brzezinski. „Nikto by nemal podporovať ideu Ruska ako superveľmoci. Takému náhľadu by nemalo byť dovolené existovať. Rusko sa rozdelí na časti a iné krajiny budú mať nad ním dohľad.“ Studená vojna začala neplánovane koncom roku 1946, keď Stalin odmietol Baruchov plán na svetovládu, ktorý by znamenal podriadenie sa všetkých, vrátane Ruska, Washingtonu. Bertrand Russel predtým napísal, že v prípade odmietnutia Baruchovho plánu Ruskom bude potrebné vyvinúť naň tlak až do rizika vojny, čo sa potom i dialo. Kvôli vymknutiu sa Stalina spod ich kontroly boli nútení dočasne zmeniť taktiku: namiesto ovládania ľudí komunistickým štátom ovládnutie zahraničnými monopolmi, ktoré sa ľahko zmocňujú národného hospodárstva bývalých „komunistických“ krajín.

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  5. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  6. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  7. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  8. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  1. Jednoduché farebné premeny do bytu aj záhrady
  2. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii
  3. Zlatý sen vo vzduchu
  4. Sapara a Nagy povzbudzovali malých futbalistov a futbalistky
  5. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  6. Pozvánka, ktorá sa neodmieta: oslávte 25 rokov s Kauflandom
  7. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  8. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 7 766
  2. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 5 359
  3. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 5 344
  4. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 5 210
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 2 997
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 886
  7. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 2 684
  8. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 2 259