SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mapa konfliktu v Líbyi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Súhlas.
 

 

Preč s komunistami.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Nahodou, super reality show :)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Je nefér že do občianskej vojny

sa stará NATO. Bezletová zóna umožňovala zostreliť lietadlá vo vzduchu poprípade na litískách. To čo teraz robí NATO že bombarduje len pozemné jednotky Kadáfiho je vyslovené nahrávanie povstalcom. Na toto nedostalo NATO mandát, lebo toto už nie je bezletová zóna ale vojenské bombardovanie vládnych síl. Je to jednoznačne odsúdeniachodná intervencia za účelom získania ropy. Chystá sa tu ďalší Afganistá či Irak. Hanba NATO. Povstalci by boli bez podpory NATO letectva už porazený a mohol byť mier. Bohužial teraz sa vojna bude predlžovať lebo povstalci za leteckej podpory NATO dobíjajú mestá späť. Keď použil Kafi zopár lietadiel proti povstalcom tak to bolo zlé a vraj zabíja civilistov. Teraz keď masívne bombarduje NATO tak to má byť vraj dobré. Toto je manipulácia s verejnou mienkou. Ľudia však nie sú ovce a vedia že agresorom je NATO a povstalci sú financovaný zo zahraničia.
 

:)

:)))))))))))))))))))
 

A čo Izrael ? masakruje Palestíncov a

okupuje ich domovinu, mocnosti nič, mlčia, hoci Izrael ignoruje rezolúcie RB OSN; a čo v Bahrajne, tam si dokonca totalitár pozval na zabíjačku svojich občanov cudzích vojakov- demokratov zo Saudskej Arábie. Aha, už to mám, tam majú USA veľkú vojnovú základňu a bola by v ohrození. Tam sa teda civilní povstalci strieľať môžu.A navyše tam ide o totalitára, ktorý s USA spolupracuje, dodáva predsa naftu.
 

A co sused mojho suseda robi mu napriek?

Pis k veci, konkretnemu problemu, bude s tebou konstruktivnejsia debata. Tento prispevok nallep k nejakemu clanku o Izraeli.
 

RE Lii Tento článok tu patrí lebo autor

nad tebou porovnáva dve podobné situácie. Čo má podľa teba Bahrajn spoločné s Izraelom. Fakt je taký že ak v Bahrajne strieľa vládna moc do neozbrojených demonštrantov tak to nevadí a ak to urobí Kadáfi v Líbyi tak začne bombardovanie. Tu je jasné že ak didktátor spolupracuje úzko s USA či EU tak si môže robiť čo chce. Ale ak nespolupracuje tak ho vybombardujú ako Líbyu. To je ten dvojaký meter NATO čo sa mi vôbec nepáči.
 

ty by si všade hned posielal vojakov.

Jasne. A este Syria, SAE, Jemen, .... to by OSN a NATO muselo mat minimalne 10 milionov vojakov, aby boli všade kde to požaduješ.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Tu už vymreli,

musíš ísť na Kubu.
 

Ohh, odpusť mu Bože, lebo nevie ako sa..

...pletie...
Komunisti v krajinách SR a ČR nevymreli, ešte žijú, Biľak, Štrougal, Colotka, Čalfa a ďalší... Vymreli iba slušní ľudia a obete ich vyčíňania...
 

Re _imbecil_ Komunisti nevymreli lebo

KSS má pravidelne okolo 3,5 - 4,5 % voličov a boli aj v parlamente. V ČR sú komunisti v parlament s viac ako 10 % podporou. Po tom čo predvádza NATO a západ bude čoraz viac mladých fandiť komunizmu, lebo kapitalizmus sú opakujúce sa krízi a veľká nezamestnanosť. Navyše agresívne vojny z ktorých majú užitok len pohlaváry a obyčajný človek sa má čoraz horšie a horšie. Kedysi som neveril že NATO je agresívny pakt snažiaci sa obsadiť štáty s nerastnými surovinami (hovoril to dvostojník na základnej vojenskej službe ešte za komunistov), ale teraz mu dávam úplne za pravdu. NATO je agresívny pakt. Ešte že Rusko vytvorilo Pakt kolektvnej obrany (pozri Wikipédiu: http://cs.wikipedia.org/wiki/O... ). Teraz by som bol jednoznačne za to aby SR nebola v agresívnom NATO ale v tejto organizácii kde je Rusko, Kazachstán, Uzbekistán, Bielorusko a iné štáty. Rusko zabezpečí týmto štátom bezpečnosť a nepovedie ich do zbytočných vojenských dobrodružstiev ako v rámci NATO to robí USA, UK a Francúzsko. Jedine Nemecko je v celku miernejšie.
 

 

Ty to máš pekne pomýlené v tej hlavičke. Lebo Rusko vždy bolo, je a bude mierumilovný štát, že...? Naštuduj si trochu históriu.Želám Ti, aby si sa vrátil do komunistickej éry, keď tu mučili vlastných obyvateľov ako boli napr. piloti, čo bojovali vo Veľkej Británii za druhej svetovej vojny. Odsťahuj sa prosím do Ruska a prispievaj k rozvoju neagresívnych paktov. Dúfam, že raz bude trestné propagovať komunizmus.
 

no ak má na toho

kaddáfiho niekto aj iný názor, tak je terorista?
tí istí ludia by asi neuchopili zbrane, ak by ten ich "mua" bol baránok.
napadá ma paralela s bieloruským samozvancom-pardon oficiálne zvoleným prezidentom.
akonáhle sa na wikileaks objavili majetkové pomery tohto európskeho chavéza, prešla jeho stúpencov /aspoň koho poznám/ chuť obhajovať poctivého budovateľa komunizmu a sociálneho štátu bieloruského.
druhá vec je, či tá naša európska demokracia je to, čo by sa malo rebelmi /tak ich nazývajú oficiáli/ v líbii nastoliť, a či sú to práve tí praví, ktorí terazky bojujú proti svojmu "mua-mu". ale nasadiť proti vlastným ludom légie, lietadlá a ťažkú techniku, stojí už za zamyslenie sa.

u nás sa to v 89-tom udialo obdobne, len s rozdielom, že nebolo použité násilie a zbrane.
havla však odsudzujem za jednoduchú a základnú chybu, ked v 90. roku zabránil čistkám toho nášho augiášovho chlieva a hned to využili ludia z pozadia štb, a potom si nás ešte za ich pomoci rozobrali naši západní dobrodinci, a sme opäť tam, kde sme boli predtým, proste vládne nám hnoj /a to myslím doslova/ či už červený alebo modrý. žial na škodu nás všetkých, nuž ale máme čo si zaslúžime.
 

to nie su civilisti

necitas spravy, ze zostrelili rebelom stihacku dnes, je to na sme, rebeli mozu lietat, kadaffy nemoze? .... su tam zoldieri podporovani zapadom ... je to zlocinecky akt a coskoro potecie ropa do GB, ... a je hanba , ze sme clenom tohoto zosupenia aj na nasich rukach je krv....
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Svet