Pondelok, 18. február, 2019

Žena zaútočila na starca tehlou. Vráť sa do Mexika, kričala

Muža odviezli do nemocnice s viacerými zlomeninami.

Ilustračné foto. (Zdroj: TASR/AP)

LOS ANGELES. Erik Mendoza hľadal po okolí svojho 91-ročného starého otca, ktorý sa nevracal z každodennej prechádzky. Jeho rodina sa práve pripravovala na oslavy Dňa nezávislosti.

Na Rodolfa Rodrigueza, ktorý je trvalým obyvateľom Spojených štátov zaútočila tehlou žena. Následne ho odviezli do nemocnice so zraneniami tváre a dvoma zlomenými rebrami.

Informoval o tom The Washington Post.

Útok pokračoval bitkou

Útok videl z auta 35-ročný obyvateľ Los Angeles Misbel Borjas. Opísal, ako žena útočila tehlou na tvár a kričala, aby sa Rodriguez vrátiť naspäť do svojej krajiny.

„Snažil som sa mu pomôcť, ale žena chcela zaútočiť aj na mňa“, povedal. Mladú ženu, ktorá mala pri sebe aj dieťa však stihol vyfotografovať a zavolal pomoc.

O niekoľko minút neskôr však útok pokračoval. Ulicou kráčala skupina mladých mužov, ktorý Rodrigueza obvinili z obťažovania ženy. Napriek tomu, že pokrčený ležal na zemi, neprestávali ho kopať.

Keď muži ušli, Borjas vystúpil z auta a s mužom počkal, kým príde sanitka. Rodina starého muža sa medzitým zhromaždila vonku, aby sa pozreli na ohňostroj ku Dňu nezávislosti.

O starom otcovi stále nemali žiadne informácie."Bol som šokovaný, že niekto môže zaútočiť na môjho 91-ročného starého otca,“ povedal jeho vnuk.

Trestné činy z nenávisti

Rodriguezov útok prišiel po tom, čo ministerstvo spravodlivosti vydalo štatistiku trestných činov z nenávisti.

Správa z roku 2017 v Kalifornii, ktorá bola uverejnená prvýkrát od prevzatia úradu prezidenta Trumpa, vykázala viac ako 17 percent útokov, pričom v minulom roku sa podľa Saramento Bee stalo viac ako 50 percent anti-hispánskych a proti latinských zločinov.

Rodrigueza vo štvrtok prepustili z nemocnice. Mal dve zlomené rebrá a tiež zlomeninu lícnej kosti. Mužova rodina vytvorila kampaň GoFundMe, aby pokryla náklady na zdravotnú starostlivosť.

Detektiv Carlos Cueva potvrdil, že prebieha aktívne vyšetrovanie, hoci nikto ešte nebol zadržaný.