Nedeľa, 24. február, 2019

Učiteľka dostala list od Trumpa. Opravila v ňom gramatiku a poslala ho naspäť

Trump učiteľke poslal zoznam opatrení, ktoré prijal po streľbe na Floride.

Ilustračné foto (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Stredoškolská učiteľka angličtiny Yvonne Masonová poslala list americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, v ktorom ho žiadala, aby navštívil rodiny pozostalých po streľbe na floridskej škole.

Trump jej začiatkom mája poslal však len zoznam opatrení, ktoré sa po streľbe rozhodol prijať. Navyše, list bol podľa učiteľky zle formulovaný, píše denník New York Times.

Prečítajte si tiež: Bývalý študent zastrelil na floridskej škole 17 ľudí

Trump jej žiadosť vôbec nebral vážne a vety v liste boli nejasné a pojmy nedostatočne vysvetlené, tvrdí Masonová.

Americký prezident vraj tiež nesprávne používal v niektorých slovách veľké písmená.

Kvalitu listu porovnala s odpoveďami od iných popredných politikov, ktoré dostala v minulosti. Na rozdiel od Trumpovej odpovede sa pri ich čítaní cítila dôležito.

Šesťdesiatjedenročná učiteľka z Atlanty opravený list zverejnila na Facebooku a následne ho poslala naspäť do Bieleho domu.

Fotografia s opravenými chybami sa na sociálnych sieťach rýchlo rozšírila a Masonová dostala množstvo pozitívnych aj negatívnych reakcií.

New York Times požiadal Biely dom o reakciu, no zatiaľ sa k listu bližšie nikto nevyjadril.

Vo februári zastrelil na floridskej škole bývalý študent Nikolas Cruz sedemnásť ľudí. Na študentov pálil poloautomatickou puškou AR-15. Zbraň mal v legálnom vlastníctve, a to napriek tomu, že bol psychicky nestabilný.