V liste zverejnenom v dnešnom vydaní denníka Oklahoman McVeigh píše, že by nenamietal ani proti prenosu popravy smrtiacou injekciou vo väznici Terre Haute v štáte Indiana, ktorý má byť vysielaný len na vnútornom uzavretom televíznom okruhu. Spochybnil však otázku spravodlivého prístupu k vysielaniu - podľa neho má byť "verejná poprava verejne odvysielaná".
Právnik 32-ročného odsúdenca Rob Night potvrdil, že list datovaný z 1. februára skutočne napísal jeho mandant. Night tiež oznámil, že McVeigh myslí svoj návrh skutočne vážne.
Noviny uviedli, že Federálny väzenský úrad zvažuje prenos popravy na uzavretom televíznom okruhu, ktorý by mali sledovať pozostalí obetí bombového atentátu. Celonárodným prenosom sa úrad údajne nezaoberal a podľa hovorcu Dana Dunneho k nemu ani nedôjde. Na poprave sa chce zúčastniť asi 250 ľudí.
McVeigha odsúdili v roku 1997 na smrť za bombový atentát na federálnu budovu Alfreda P. Murraha v Oklahoma City. Pri útoku z 19. apríla 1995 zahynulo 168 ľudí a ďalších 500 utrpelo zranenia.
McVeigh v decembri minulého roku požiadal o urýchlenú popravu. Sudca Richard Matsch v decembri jeho želanie akceptoval, no dátum popravy ihneď nestanovil a dal mu čas na rozmyslenie. Počas zasadania súdu 28. decembra McVeigh odmietol právo požiadať o milosť prezidenta USA. Americká vláda nepopravila federálneho väzňa už 37 rokov.
Najvyšší súd USA zamietol dve McVeighove odvolania. V decembri minulého roka atentátnik požiadal sudcu Matscha, aby ukončil jeho odvolacie procesy, a to aj napriek tomu, že odsúdenec ešte všetky možnosti na odvolanie nevyčerpal. Dôvod svojho rozhodnutia McVeigh nezverejnil.
Tematické články:
SME ONLINE / ZAHRANIČIE [17. 1. 2001 3:43:55]
Atentátnika z Oklahoma City popravia 16. mája
SME ONLINE / ZAHRANIČIE [12. 1. 2001 4:22:17]
Atentátnik z Oklahoma City žiadosť o popravu zatiaľ nestiahol