Lakhnaú 22. augusta (TASR) - Antilopy z indickej zoo radikálne zmenili farbu po období párenia.
Nezvyčajný úkaz sa odohral v zoologickej záhrade severoindického mesta Lakhnaú. Šiestim čiernym antilopím samcom sa po krátkom období párenia objavila hnedá srsť, kým tri samce dokonca obeleli.
Podľa názoru odborníkov nie je zmena farby u antilop prírodným úkazom, ale spôsobilo ju rozmnožovanie v rámci malej skupiny zajatých zvierat. Antilopie samce majú údajne narušenú genetickú výbavu. Riaditeľ zoo už zostavil výskumný tím, ktorý sa bude fenoménom bližšie zaoberať.
Zoologická záhrada chce v budúcnosti vymeniť samcov a prijať "novú krv", aby sa tak predišlo znehodnocovaniu genetického materiálu a následným mutáciám.
Čierne antilopy sú jedným z najrýchlejších zvierat na Indickom polostrove. Vo voľnej prírode sa nachádzajú už len zriedka, keďže ich pytliaci takmer vyhubili.
12 mil juh