oršie postihnutej oblasti východne od metropoly Alžír strávili ďalšiu noc pod holým nebom alebo v provizórnych príbytkoch. Epicentrum zemetrasenia s intenzitou 6,7 stupňa na Richterovej stupnici bolo asi 60 kilometrov východne od metropoly Alžír. Najviac postihnutým mestom je Boumerdes, vzdialené od epicentra len 10 kilometrov, kde zemetrasenie úplne zničilo niekoľko obytných domov a pod troskami uviazlo množstvo ľudí.
Záchranári v nedeľu bojovali s časom, aby v troskách budovy našli 11-ročnú Sabrinu, ktorej rodičia sú presvedčení, že ju počuli plakať a že ešte aj po štyroch dňoch od katastrofy žije. Nádej na záchranu živých osôb je však stále menšia. "Ešte dúfame, že nájdeme živých ľudí, no je 86 hodín po zemetrasení, takže už nevieme...," uviedla vedúca francúzskeho záchranného tímu Nathalie Molimardová. Do medzinárodných záchranných a humanitárnych operácií sa zapojilo viacero európskych krajín, aj susedný Egypt. Európska únia koordinuje záchranné tímy z Francúzska, Belgicka, Talianska, Španielska a Grécka, pričom pomoc posielajú aj iné európske krajiny.
Medzi Alžírčanmi rastie hnev voči vláde, ktorá podľa nich nereagovala na katastrofu dostatočne rýchlo. Nahnevaný dav hádzal kamene do kolóny áut prezidenta Abdulazíza Boutefliku, ktorý navštívil najviac postihnutý región. Ľudia vláde vyčítajú aj neschopnosť uplatniť prísnejšie stavebné regulácie v praxi, ktoré mohli zabrániť kolapsu mnohých budov a predísť stratám na životoch. Vláda v nedeľu oznámila, že prijme opatrenia v snahe vyhnúť sa epidémiám, keďže teplota cez deň dosahuje asi 30 stupňov Celzia. V postihnutých oblastiach je nedostatok pitnej vody a zdravotníckeho materiálu, čo riziko vypuknutia epidémie zvyšuje.
V sobotu boli na severe Alžírska zaznamenané ďalšie štyri otrasy zeme, najsilnejšie o sile 4.1 stupňa Richterovej škály, ktoré však nespôsobili žiadne škody ani zranenia. Zemetrasenia postihujú Alžírsko pomerne často. Toto posledné bolo najsilnejšie od roku 1980, keď otrasy úplne zničili mesto Al-Asnam. Zahynulo vtedy viac než 3 tisíc ľudí.