oskytol viac záruk, že jeho jadrový program nie je zameraný na vojenské ciele. Spojené štáty, Francúzsko, Veľká Británia, Nemecko, Taliansko, Kanada, Rusko a Japonsko sa tiež zaviazali k spoločnému postupu v boji proti terorizmu, po tom čo Spojené štáty a Francúzsko vyhlásili, že je čas zabudnúť na rozpory kvôli Iraku a vykročiť spoločne vpred.
"Ministri vyzývajú Severnú Kóreu k rešpektovaniu jej záväzkov, k zdržaniu sa akýchkoľvek aktivít, ktoré by ďalej vystupňovali súčasnú krízu a k úplnému, rýchlemu, overiteľnému a nezvrátiteľnému zrušeniu jej programu na výrobu jadrových zbraní," uvádza sa v spoločnom vyhlásení ministrov zahraničných vecí krajín G8. Šéfovia diplomacií tiež vyjadrili obavy súvisiace s iránskym jadrovým programom a vyzvali Teherán, aby tieto obavy rozptýlil podpísaním nového protokolu s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu.
Pokiaľ ide o francúzsko-americké vzťahy po kríze v Iraku, francúzsky minister zahraničných vecí Dominique de Villepin na stretnutí ministrov krajín G8 vyhlásil, že fakt, že Francúzsko vo štvrtok v Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov podporilo rezolúciu o zrušení sankcií proti Iraku, znamená, že Washington a Paríž sa môžu plne sústrediť na sledovanie spoločných záujmov, akým je aj boj proti terorizmu. "Sme odhodlaní pozerať vpred a čeliť výzvam budúcnosti," konštatoval s tým, že najmä po nedávnych teroristických útokoch v Saudskej Arábii a Maroku sú krajiny G8 "úplne mobilizované do boja proti medzinárodnému terorizmu". "Zaviazali sme sa postupovať spoločne... prijatím opatrení, týkajúcich sa financovania terorizmu," vyhlásilo po stretnutí ministrov Francúzsko, ktoré zoskupeniu G8 v súčasnosti predsedá.