Dortmund 5. augusta (TASR) - Asi 500 punkerov zadržali cez víkend nemeckí policajti počas Dní chaosu, na ktorých sa každoročne zúčastňujú anarchisti a punkeri z Nemecka i okolitých krajín.
Jeden punker utrpel zranenia, keď sa bránil zadržaniu, ďalší sa zranil počas bitky s iným punkerom vo väzenskej cele, upresnila nemecká polícia.
Predovšetkým mladí punkeri prišli v piatok do Dortmundu na tradičné podujatie, ktoré sa koná vždy prvý augustový víkend od začiatku 80. rokov. Predchádzajúce Dni chaosu sa konali v Hannoveri, Brémach a ďalších mestách. Po skúsenostiach s výtržníkmi sa predstavitelia Hannovera rozhodli stretnutie punkerov zakázať.
V roku 1995 prišlo v tomto meste k mimoriadne násilným zrážkam, keď polícia čelila štyri dni agresivite 1500 punkerov z celého Nemecka. Najmenej 170 policajtov a 200 punkerov utrpelo zranenia, 1000 účastníkov zadržali.
4 np