Londýn 5. mája (TASR) - Veľa ľudí vo Veľkej Británii úprimne verí, že bitie detí je jedným zo základných výchovných prostriedkov na udržanie disciplíny," konštatuje londýnsky denník Independent v súvislosti s návrhom niektorých politikov, podľa ktorých by malo byť bitie detí z tzv. výchovných dôvodov zakázané zákonom.
"My veríme, že sa zásadne mýli. Telesné tresty detí sú neospravedlniteľné už z princípu, pretože je to násilie silnejšieho proti slabšiemu," píše Independent.
Kdekto by čakal, že liberálny denník ako Independent bude zastávať názor, že štát nemá právo diktovať rodičom, ako majú vychovávať svoje deti. Vo všeobecnosti to je pravda, ale v tomto konkrétnom prípade veríme, že práva detí prevažujú nad právami rodičov, pokračoval denník.
Independent teda navrhuje, aby zákonný zákaz biť deti neplatil len pre vychovávateľov, učiteľov alebo príležitostný dozor nad deťmi, ale aby platil absolútne.
"Ministri by mali nájsť odvahu vystúpiť proti predsudkom. Deti majú právo netrpieť násilím a rodičia majú povinnosť kontrolovať sa. Spoločnosť, ktorá si naozaj cení deti, by mala nariadiť zákonom, že fackovanie je neakceptovateľné," končí svoj komentár Independent.