n. Podľa správ zo Spojených štátov, na ktoré sa denník odvoláva, sa 17 000-členná Prvá obrnená divízia, väčšinu ktorej vyslali do Iraku z Nemecka, do tejto krajiny už nevráti. Rumunský minister obrany medzičasom oznámil, že čoskoro sa začnú rozhovory s Washingtonom o umiestnení väčšieho počtu amerických vojakov na základniach v Rumunsku.
Obdobie po vojne v Iraku sa podľa Independentu využíva na zmenu medzinárodného bezpečnostného rámca a najväčšie presuny amerických ozbrojených síl po druhej svetovej vojne. V Európe bolo umiestnených
112 tisíc amerických vojakov, z toho 80 percent v Nemecku. No keďže vlády Nemecka a Francúzska sú terčom najväčšej kritiky Washingtonu za ich opozíciu voči vojne v Iraku, Pentagón sa zdá byť rozhodnutý presunúť značnú časť svojich síl na východ.
Independent zdôrazňuje, že bývalé komunistické krajiny prijímané do NATO nielenže ponúkli politickú podporu vojnovému úsiliu Washingtonu, ale môžu poskytnúť aj strategické základne. Američania pravdepodobne rozdelia obmedzený počet svojich vojakov do niekoľkých menších centier vo východnej časti Európy a niektorí vojaci sa vrátia domov. To by sa zhodovalo s cieľom ministra obrany Spojených štátov Donalda Rumsfelda vytvoriť štíhlejšie a mobilnejšie sily schopné rýchlejšieho nasadenia.
Európski diplomati však podľa Indepenentu neočakávajú, že by sa Američania celkom stiahli zo svojich základní v Nemecku.