o premiéra na Downing Street 10, počas trojhodinového stretnutia zdôraznil, že bojovnú rétoriku Severnej Kórey netreba vždy brať do dôsledkov. "Povedal, že niekedy sú isté nezrovnalosti medzi tým, čo Severná Kórea hovorí a čo skutočne zamýšľa urobiť, myslíme si, že je potrebná ďalšia analýza," povedal v nedeľu japonský predstaviteľ z Koizumiho delegácie
"Nikto sa nesmie nechať znepokojovať severokórejskými provokáciami, preto krajiny, ktorých sa to týka, musia reagovať pokojne," dodal japonský predstaviteľ, ktorého pod podmienkou anonymity cituje agentúra AFP. Koizumi sa s Blairom stretol v sobotu vo večerných hodinách na úvod svojej týždňovej cesty po Európe. V nedeľu v popoludňajších hodinách odcestoval do Španielska, ďalej navštívi Francúzsko, Nemecko a Grécko. Obaja predstavitelia hovorili o situácii v Iraku, mieri na Blízkom východe a bilaterálnych vzťahoch, dominantná časť "asi 60 percent rozhovorov" však patrila severokórejskej kríze.
Minulý týždeň Pchjongjang vyvolal znepokojenie kvôli údajnému priznaniu vlastnenia nukleárnych zbraní počas rokovaní so Spojenými štátmi a Čínou v Pekingu. Podľa amerických zdrojov hlavný zástupca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) Li Gun potvrdil svojmu americkému partnerovi, že Pchjongjang má jadrové zbrane a pokročil v spracovaní 8 tisíc vyhorených palivových tyčí, ktoré môžu byť použité na výrobu niekoľkonásobne vyššieho počtu atómových bômb. Washington v piatok uviedol, že podrobne preskúma severokórejské vyjadrenia s cieľom odlíšiť "chvastanie" od reality. "Ak hovoria, že vlastnia jednu alebo dve jadrové zbrane, nemusí to nevyhnutne znamenať, že ich majú, to je náš pohľad," uviedol japonský predstaviteľ na adresu KĽDR.