e som bol šokovaný, aké slepé a bez otázok bolo vysielanie televíznych novín v USA počas tejto vojny," konštatoval Dyke. "Ak vojna proti Iraku niečo dokázala, tak to, že BBC si nemôže dovoliť miešať patriotizmus a žurnalizmus," povedal a dodal, že práve to sa deje v USA. Ak bude takéto spravodajstvo pokračovať, americké elektronické médiá podľa neho stratia dôveryhodnosť.
Za najpatriotickejšie označil Fox News, čo je najpopulárnejšie televízne spravodajstvo v USA. "Kvôli demokracii je dôležité, aby sme nešli cestou amerických televíznych spoločností," zdôraznil Dyke. Varoval tiež pred "amerikanizáciou" britských elektronických médií. "Sme šokovaní, keď zistíme, že najväčšia rozhlasová spoločnosť v USA (Clear Channel) používa svoje rozhlasové vlny na organizovanie provojnových demonštrácií. Sme však ešte viac šokovaní, keď zistíme, že táto istá spoločnosť chce vstúpiť na britský mediálny trh," povedal. Takýto vývoj sa podľa neho začal po 11. septembri, kedy sa mnohé americké médiá "zabalili do americkej vlajky a vymenili nestrannosť za patriotizmus".
Dyke obhajoval BBC proti kritike z britských vládnych kruhov, že spoločnosť bola príliš "mäkká" voči Saddámovi Husajnovi a jeho režimu. "V čase vojny sa britské vlády vždy snažili využiť médiá na ovplyvňovanie verejnej mienky. Problém by bol, keby sa tomu BBC poddala," konštatoval Dyke.