veriť Washingtonu, podľa ktorého šli americkí vojaci do Iraku oslobodiť iracký ľud.
Po zosadení režimu Saddáma Husajna v Iraku Spojené štáty Sýriu viackrát obvinili z poskytovania útočiska pre hľadaných irackých predstaviteľov a z vyvíjania chemických zbraní. Damask však tieto obvinenia odmieta ako nepodložené.
"Všetci Arabi a moslimovia sú postavení pred výzvu brániť Sýriu zo všetkých pozícií... tento boj sa týka každého," vyhlásil Nasralláh pred zhromaždením tisícov moslimov v Bejrúte. "Zajtra, bratia a sestry, a teraz sa nesnažím o bojovné alebo sentimentálne vyhlásenia, ...zajtra sa začne koniec americkej éry v Iraku a v celom regióne. Toto je pravda, ktorú, ak to Boh bude chcieť, nasledujúce roky potvrdia," dodal.
Hnutie Hizballáh viedlo vojnu proti Izraelu a výrazne prispelo k ukončeniu 22-ročnej izraelskej okupácie južného Libanonu v roku 2000. Nasralláh vyjadril presvedčenie, že aj Iračania budú schopní vyhnať cudzincov zo svojej krajiny. "Môžeme počítať s tým, že Iračania dokážu oslobodiť svoju krajinu a získať späť svoju slobodu a nezávislosť? My tvrdíme, že áno," vyhlásil Nasralláh. Hnutie Hizballáh je na americkom zozname teroristických skupín.