Karlsruhe/Berlín 21. marca (TASR) - Počas razie proti pravdepodobným teroristom zadržali vo štvrtok večer nemecké bezpečnostné orgány v metropole Berlín šesť osôb. O ich umiestnení do vyšetrovacej väzby rozhodne počas dnešného dňa príslušný sudca krajinského súdu.
Skupina je dôvodne podozrivá, že plánovala teroristické útoky na území Nemecka. Okrem toho na príkaz medzinárodnej siete radikálnych islamistov mala založiť v nemeckom hlavnom meste teroristickú sieť.
Muži verbovali ďalších členov spomedzi arabských študentov v Nemecku, ktorých chceli zapojiť do teroristických akcií s výbušninami. Pôvod zadržaných nie je známy. Polícia v rámci akcie prehľadala šesť budov, vrátane mešity a kancelárie Islamského spoločenstva v Berlíne.