Uviedol to po svojom stretnutí s palestínskym vodcom zástupca OSN na Blízkom východe Terje Roed-Larsen. Zatiaľ však nie je jasné, kto sa palestínskym premiérom stane.
Podľa Roed-Larsena by sa koncom budúceho týždňa malo najprv uskutočniť zasadania Výkonného výboru Organizácie pre oslobodenie Palestíny (OOP), kde by mali nomináciu palestínskeho premiéra prerokovať a schváliť. Meno palestínskeho premiéra potom oznámia pravdepodobne v sobotu.
Podľa nemenovaného palestínskeho predstaviteľa sa však termín nominácie palestínskeho premiéra môže posunúť aj za termín 10. marca, čo závisí od nepredvídateľných okolností.
"Existuje veľa vhodných kandidátov na tento post a o tom, kto sa stane premiérom rozhodne sám. Palestínsky premiér bude plne zodpovedný Arafatovi a bude plniť jeho inštrukcie," uviedol nemenovaný palestínsky predstaviteľ.
Medzi kandidátmi na post premiéra sa spomínal Mahmúd Abbás, ktorý je druhým najvýznamnejším palestínskym činiteľom, ďalej minister financií Salám Fajád, ale aj Nabíl Šaás, Ahmad Kurája či Muhammad Dahlan.