BUKUREŠŤ. Rumunské úrady zamerané na boj proti terorizmu zatkli študenta strednej školy podozrivého z komunikácie s extrémistickou skupinou Islamský štát (IS).
Informovala o tom v utorok agentúra AP a dodala, že v Rumunsku je to vôbec prvý takýto prípad.
Prokurátorka rumunského úradu pre boj proti organizovanému zločinu a terorizmu Mihaela Porimová uviedla, že 17-ročného mladíka zatkli v jeho dome v meste Craiova na juhu Rumunska a v utorok má byť prevezený do Bukurešti.
Prípad zatiaľ odmietla podrobnejšie komentovať.
Rumunská tlačová agentúra Mediafax informovala o nemenovanej neplnoletej osobe, ktorá zasielala IS propagandistické klipy obsahujúce zábery so zajatcami, ktorým budú odrezané hlavy.
Hovorca rumunskej spravodajskej služby Ovidiu Marincea potvrdil, že špionáž o zatknutom tínedžerovi vedela a príslušným úradom odovzdala relevantné informácie o jeho osobe.