iešenia. Podľa neho by mal z funkcie odstúpiť generálny riaditeľ Jiří Hodač a zamestnanci, ktorí údajne porušili mediálne zákony a zneužili televíziu k zverejneniu svojich požiadaviek.
Štvorkoalícia trvá na odstúpení Hodača a výmene Rady ČT. Po stretnutí štvorky to potvrdil šéf US Karel Kühnl. Podľa premiéra a šéfa sociálnych demokratov Miloša Zemana je jediným riešením urýchlené predloženie vládneho zákona o ČT, ktorý by vláda mala prerokovať v stredu. Ak ho schváli, čo Zeman považuje za veľmi pravdepodobné, požiada vzhľadom na nestabilitu v ČT o vyhlásenie stavu legislatívnej núdze. Týmto spôsobom by sa mal zákon prerokovať v čo najkratšom intervale.
O situácii v ČT dlho do noci rokovala Rada ČT, ktorá konštatovala, že verejnoprávne vysielanie má nedostatky. Tie sú však spôsobené technickými nedostatkami, ktoré má tím riaditeľky spravodajstva Jany Bobošíkovej. Niektorí členovia rady vyzvali generálneho riaditeľa Jiřího Hodača k rezignácii. Ten tak ale neurobil a rada o jeho odvolaní nehlasovala. Venovala sa príprave svojej správy pre Poslaneckú snemovňu.
Pred budovou ČT na Kavčích horách dnes večer demonštrovalo vyše 7.000 ľudí. Na veľkoplošnej obrazovke videli spravodajskú reláciu Udalosti pripravenú vzbúrenou redakciou spravodajstva. Revoltujúci zamestnanci pokračovali vysielaním programu Tu a teraz o novinárskej minulosti generálneho riaditeľa Jiřího Hodača. Uviedli v ňom, že Hodač v 70. rokoch písal do Slobodného slova, kde sa venoval branno-bezpečnostnej problematike. Pracoval tiež pre Obranu ľudu, čo však údajne vo svojom životopise zatajil. Vyjadrenie Hodača v programe chýbalo, hoci sa ho autori pokúšali získať.
Svoju spravodajskú reláciu vysielal aj tím Jany Bobošíkovej. Trvala desať minút a neobsahovala správy zo zahraničia ani zo športu. Nové vedenie televízie, ktoré programy pripravené štrajkujúcimi redaktormi nahradzuje titulkom o ich nelegálnosti, o 18.00 h neodvysielalo regionálne večerníky z brnenského ani ostravského štúdia. Následne o 18.15 h nevpustilo na väčšinu obrazoviek vysielanie nového spravodajského programu Regióny. Proti tomu sa ohradila redakcia spravodajstva. Martin Schmarcz z krízového výboru označil Hodačov krok za "brutálny cenzorský zásah", pretože reláciu pripravovali regionálne štúdia v Ostrave, Brne, Českých Budějoviciach, Liberci a Plzni.
Hodač tiež večer nevpustil do éteru ani pravidelnú Dvadsaťjednotku, športové spravodajstvo a Predpoveď počasia.
Spravodajský tím vzbúrených zamestnancov je stále uväznený vo velíne. Ľudia im tam oknom podávajú jedlo, nápoje a posielajú im aj osobné potreby. K požiadavkám štrajkujúcich zamestnancov ČT sa v utorok pripojil Český helsinský výbor, podľa ktorého Hodač zavádza vo verejnoprávnej televízii cenzúru. Podporu odborom ČT vyjadrila aj odborová organizácia Mafra, ktorá vydáva denník Mladá fronta Dnes. Stále sa zvyšuje počet ľudí podporujúcich vzbúrených zamestnancov prostredníctvom petície, pod ktorú sa už podpísalo 123.000 sympatizantov.