Turci zostrelili ruský Suchoj, Putin hovorí o údere pod pás

Jeden z členov posádky je mŕtvy, ďalší vojak prišiel o život počas záchrannej operácie.

Stíhací bombardér Suchoj Su-24.(Zdroj: TASR/AP)

Udalosti po zostrelení ruského lietadla tureckou armádou sme sledovali minútu po minúte.

24:00 Minútu sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

23:20 Barack Obama a Recep Tayyip Erdogan telefonicky hovorili o potrebe znížiť napätie s Ruskom.

Obama vyjadril "podporu USA a NATO pre právo Turecka brániť svoju zvrchovanosť", uviedol Biely dom. "Lídri sa zhodli na dôležitosti deeskalovať situáciu a usilovať sa o opatrenia zamerané na zaistenie, že k takýmto incidentom znova nedôjde," citovala z vyhlásenia agentúra Reuters.

Americký predstaviteľ medzitým pre Reuters povedal, že USA sa domnievajú, že zostrelené lietadlo bolo zasiahnuté už v sýrskom vzdušnom priestore po tom, ako nakrátko vniklo do vzdušného priestoru Turecka. Zdroj dodal, že tohto hodnotenie je založené na zachytenej tepelnej stope ruskej stíhačky.

turkey-syria-plane084358_r8737_res.jpg

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. FOTO:TASR/AP

21:56 Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že zintenzívni operácie v Sýrii a preruší vojenské kontakty s Tureckom.

Podľa agentúry TASS generálporučík Rudskoj k incidentu uviedol, že ruské Su-24 nenarušilo turecké hranice. "Potvrdili to údaje sýrskej protivzdušnej obrany. Navyše podľa údajov rádiolokačného prieskumu leteckej základne Humajmím bolo zaznamenané narušenie vzdušného priestoru Sýrie útočiacim lietadlom tureckých vzdušných síl," informoval Rudskoj.

Podľa neho nebol zaregistrovaný pokus tureckého lietadla nadviazať rádiový alebo vizuálny kontakt s ruským lietadlom. "Bolo zasiahnuté raketou nad sýrskym územím. Dopadlo na sýrske územie, štyri kilometre od (tureckých) hraníc," dodal.

Generálporučík tiež uviedol, že "budú prijaté opatrenia na posilnenie protivzdušnej obrany" a "akékoľvek ciele predstavujúce pre nás potenciálnu hrozbu budú zničené".

21:18 Ruské ministerstvo obrany tiež zverejnilo trasu letu Suchoja. Zatiaľ čo turecké zábery jasne ukazujú, ako stroj preletel cez územie južného Turecka, ruské zasa naznačujú, že nedošlo k narušeniu tureckého vzdušného priestoru.

capture-d-ecran-2015-11-24-_-11.27.17_r7546_res.jpg

Záber z radarov, ktorý zverejnilo Turceko. FOTO: AirLive.net.

21:07 Suchoj letel tureckým vzdušným priestorom v úseku asi 3,2 kilometra, čo znamená, že išlo iba o niekoľko sekúnd nad výbežkom tureckého územia, ktoré hraničí so sýrskymi provinciami Idlib a Lazíkija.

Podľa diplomata NATO Turci nahlásili dva samostatné prípady narušenia ich vzdušného priestoru, vrátane jedného, ktorý trval 17 sekúnd. Diplomat uviedol, že tureckí zástupcovia prehrali na uzavretom mimoriadnom zasadnutí NATO svojim kolegom varovné hlásenia, ktoré zaslali Rusom. Celkovo poslali ruským letcom 21 varovaní v priebehu piatich minút.

Predstaviteľ NATO podľa AP tiež povedal, že Ankara pri bilaterálnych kontaktoch Moskvu dôrazne upozorňovala, ako vážne berú situáciu po predchádzajúcich ruských narušeniach tureckého vzdušného priestoru z minulého mesiaca. Podľa Turecka "Rusi celkom jasne nerešpektovali pravidlá hry a suverénny vzdušný priestor".

20:30 V dôsledku zostrelenia lietadla prerušilo Rusko vojenské styky s Tureckom a do pobrežných vôd západosýrskej provincie Lázikíjá vysiela svoju vojnovú loď.

19:28 Zástupcovia členských štátov NATO vyzvali Turecko, aby zachovalo rozvahu.

Diplomati po mimoriadnej schôdzke uviedli, že zatiaľ čo nikto zo zástupcov 28 členských štátov NATO neobhajoval ruskú akciu, mnohí však vyjadrili obavy z toho, že Turecko nevyprevadilo ruský stroj zo svojho vzdušného priestoru. "Existujú aj iné spôsoby, ako zvládnuť takéto incidenty," povedal jeden z diplomatov.

Šéf NATO Jens Stoltenberg po schôdzke vyzval na zachovanie pokoja a vzájomnú komunikáciu medzi Moskvou a Ankarou. Stoltenberg uviedol, že je potrebné pracovať na vývoji a posilnení mechanizmu, ktorý by zabránil takýmto incidentom v budúcnosti. Dodal, že NATO stojí pri Turecku a podporuje jeho územnú celistvosť.

Poznatky NATO tiež naznačujú, že ruské bojové lietadlo skutočne narušilo turecký vzdušný priestor. "Informácie, ktoré máme od iných spojencov, sa zhodujú s tými, ktoré sme dostali od Turecka," vyhlásil Stoltenberg.

19:24 Počas záchrannej operácie prišiel o životo ďalší príslušník ruských ozbrojených síl. Ruský vrtuľník Mi-8 neďaleko sýrsko-tureckých hraníc zasiahla raketa vystrelená sýrskymi rebelmi. Jeden z vojakov na palube neprežil, zvyšok sa podarilo bezpečne evakuovať na základňu. Posádka stroja pátrala po dvojčlennej posádke predtým zostreleného Suchoja. Sýrski povstalci zverejnili na webe aj videozáznam zachytávajúci tento incident.

19:21 „Každý by mal rešpektovať právo Turecka brániť svoje hranice ," povedal v reakcii na turecko-ruský incident prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa jeho slov turecký vzdušný priestor narušili dve ruské lietadlá, pričom jedno z nich bolo zostrelené.

Turecký prezident kritizoval nálety ruských vzdušných síl na severozápade Sýrie. Konštatoval však, že pod zámienkou bombardovania pozícií Islamského štátu dochádza k útokom na Turkménov v regióne. Agentúra DPA pripomenula, že vláda v Ankare podporuje turkménskych povstalcov v Sýrii, bojujúcich proti Asadovi.

19:08 Jeden z pilotov je mŕtvy, potvrdil podľa agentúry RIA Novosti generálny štáb ruských ozbrojených síl. Počas letu na padáku ho zastrelili zo zeme sýrski povstalci. Osud druhého pilota nie je známy.

18:56 Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun je "vážne znepokojený" zostrelením ruskej stíhačky a vyzval všetky strany, aby situáciu upokojili.

mideast_turkey_syria_plane_crash08385530_r8028_res.jpg

Na záberoch tureckej televízie vidno padáky ruských pilotov. TASR/AP

18:44 Šéf Bieleho domu Barack Obama a francúzsky prezident Francois Hollande vyzvali Rusko a Turecko, aby sa vyhli eskalácii napätia. "Turecko ako každá iná krajina má právo brániť svoje územie a svoj vzdušný priestor," povedal Obama na spoločnej tlačovej konferencii s Hollandom v Bielom dome.

"Práve teraz je pre nás veľmi dôležité ubezpečiť sa, že Rusi a Turci navzájom komunikujú, aby zistili, čo sa stalo, a prijali opatrenia na odvrátenie akéhokoľvek druhu eskalácie," citovala Obamu agentúra Reuters.

Hollande vyhlásil, že "musíme zabrániť eskalácii. Bolo by to mimoriadne škodlivé".

18:03 Ruská operácia v Sýrii bude napriek incidentu s Tureckom pokračovať, informoval hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Podľa prvých náznakov trvalo ruské narušenie tureckého vzdušného priestoru niekoľko sekúnd, informoval medzitým americký predstaviteľ.

17:50 Severoatlantická aliancia otvorila mimoriadne zasadnutie.

17:36 Osud dvoch členov posádky je nejasný. Napriek predchádzajúcim správam o tom, že pilot aj navigátor sú mŕtvi, turecké úrady tvrdia opak.

Turecko je presvedčené, že dvojčlenná posádka je stále nažive. "Naše jednotky, ktoré dostali informácie, že obaja piloti sú nažive, pracujú na zabezpečení ich prepustenia z rúk sýrskych povstalcov," povedal pre agentúru Reuters nemenovaný predstaviteľ tureckej vlády.

Posádka lietadla, ktorú tvorí pilot a navigátor, sa po zásahu raketou vzduch-vzduch a následnom požiari úspešne katapultovala, avšak počas letu na padáku na nich strieľali z ručných zbraní príslušníci turkménskych milícií. Podľa jedného zo svojich veliteľov oboch zabili.

16:53 Turci opakovane varovali ruských pilotov pred zostrelením, posádka však na upozornenia nereagovala, potvrdil hovorca koalície bojujúcej proti Islamskému štátu plukovník Steve Warren.

16:52 Turkménski bojovníci na severe Sýrie zabili oboch členov posádky stíhacieho bombardéra SU-24. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie turkménskych síl v Sýrii.

Po zostrelení ruského lietadla a jeho následnom požiari sa pilot a navigátor úspešne katapultovali, avšak počas letu na padáku na nich strieľali z ručných zbraní príslušníci turkménskych milícií.

"Oboch pilotov sme našli mŕtvych. Naši spolubojovníci spustili paľbu do vzduchu a oni ešte vo vzduchu zomreli," uviedol Alpaslan Celik, zástupca veliteľa Turkménskej brigády v Sýrii. Na sociálnych sieťach sa už objavili zábery mŕtvych pilotov.

16:40 Turecká vláda má dôkazy o tom, že ruský stroj v čase zostrelenia letel nad územím Turecka, tvrdí to podľa BBC turecký poslanec Onur Oymen. Rusi tvrdenia, že stíhačka narušila turecký vzdušný priestor, odmietajú.

16:27 Donald Tusk, predseda Európskej Rady, vyzval na zachovanie pokoja.

16:19 Natali Tours, jeden z najväčších ruských touroperátorov, pozastavil predaj zájazdov do Turecka, píše BBC. V minulom roku navštívilo Turecko takmer 4,5 milióna Rusov, čo je asi 12 percent všetkých turistov. Viac ich prišlo iba z Nemecka.

15:46 Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov zrušil plánovanú stredajšiu návštevu Turecka. Ruský rezort obrany tiež oznámil, že považuje konanie tureckého letectva za "akt nepriateľstva", uviedla agentúra RIA Novosti. Podľa agentúry Reuters Lavrov z čiernomorského letoviska Soči zároveň vyzval spoluobčanov, aby necestovali do Turecka. Hrozba terorizmu v Turecku nie je podľa jeho slov menšia než v Egypte.

15:37 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zvolal bezpečnostné stretnutie za účasti najvyšších generálov, šéfov tajnej služby, premiéra Davutoglua a ďalších ministrov.

15:00 Zostrelenie SU-24 nebude viesť k vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a Tureckom. Predpokladá to riaditeľ Centra pre európske a severoatlantické vzťahy CENAA Róbert Ondrejcsák. "Nemyslím si však, že dôjde k nejakej vojenskej eskalácii tohto konfliktu. Diplomaticky to bude určite veľmi intenzívne. Myslím si, že NATO odsúdi ruský krok a vyhlási, že stojí za Tureckom, ale opakujem, nebude z toho nejaká vojenská konfrontácia medzi Tureckom a Ruskom," uviedol pre TASR Ondrejcsák. Zdôraznil však, že to bude platiť iba v prípade, ak sa každý z aktérov bude správať racionálne.

Ondrejcsák tvrdí, že žiadna strana nestojí o vojenskú konfrontáciu. "Nikto nemá záujem o konflikt. Ani Turecko, ani Rusko. Pre Turecko by vojenský konflikt s Ruskom znamenal veľmi serióznu vojnu a to isté pre Rusko," dodal. Navyše Rusko je podľa jeho slov už zatiahnuté do vojny v Sýrii a je vojensky prítomné aj v konflikte na Ukrajine.

14:34 Spolu s veľvyslancom bol povolaný aj vojenský atašé ruského veľvyslanectva, ktorému Turci povedali, že ruská armáda operuje príliš blízko tureckej hranice a zvyšuje tým možnosť, že Turecko bude musieť brániť svoje územie.

Ankara tiež upozornila, že v týchto oblastiach nepôsobia príslušníci Islamského štátu ani iné teroristické skupiny, proti ktorým Rusko podľa svojich vyhlásení v Sýrii bojuje. Navyše vraj útoky nútia civilistov utekať z domovov a Turecko je tak vystavené ďalšej utečeneckej vlne.

14:33 "Všetci musia vedieť, že z hľadiska medzinárodného práva aj sebaobrany máme právo zasiahnuť proti komukoľvek, kto naruší náš vzdušný priestor alebo hranice," povedal turecký premiér Ahmet Davutoglu.

Podľa Turecka stroj zostrelili piloti tureckých stíhacích lietadiel; ruské médiá najskôr informovali o rakete odpálenej zo zeme, ruský prezident Putin však neskôr hovoril o strele vzduch-vzduch vypustenej tureckou stíhačkou.

14:22 "Rusko nestrpí, aby dochádzalo k takýmto zločinom, ako bol útok na ruský Su-24," citovala ruského prezidenta Vladimira Putina agentúra TASS.

Turecká žiadosť zvolať po incidente rokovaní Severoatlantickej aliancie "vyzerá ako pokus dať NATO do služieb Islamského štátu", citovala ruská tlačová agentúra vlastného prezidenta.

14:18 Povstalci bojujúci v Sýrii zasiahli ruský vrtuľník. Tvrdí to Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva, podľa ktorého povstalci použili protitankovú strelu. Uvádza to agentúra ČTK.

Rami Abdulrahman z pozorovateľského centra informoval, že na palube vrtuľníka bolo najmenej 10 ľudí, ale všetci stihli stroj opustiť predtým, ako ho zničila protitanková strela. Na YouTube sa objavilo video, na ktorom vidno zničenie ruského vrtuľníku.

Ruské ministerstvo obrany sa však zatiaľ k tomuto incidentu nevyjadrilo.

Rusko po zostrelení svojho lietadla vyslalo vrtuľníky nad oblasť, kam spadol vrak stroja a nad ktorou sa katapultovali obaja piloti. Jeden z nich je podľa správ zo Sýrie mŕtvy, druhý nezvestný.

14:13 Šéf Kremľa Vladimir Putin označil zostrelenie lietadla za "úder pod pás", ktorý prišiel od "spolupáchateľov teroristov", informovala agentúra TASS.

Putin vyhlásil, že Rusko nebude tolerovať takéto "zločiny". Ruský stroj podľa neho nepredstavoval pre Turecko hrozbu, piloti podnikali operáciu proti IS. Leteli nad severnou časťou sýrskej provincie Lázikíjá, kde sa podľa Putina koncentrujú militanti pochádzajúci z Ruska.

"Ruský stíhací bombardér bol zostrelený nad Sýriou strelou vzduch-vzduch z tureckého lietadla F-16, keď sa bombardér nachádzal vo výške 6000 metrov, jeden kilometer od tureckých hraníc. Zrútil sa na území Sýrie, štyri kilometre od hraníc," konštatoval Putin.

Taktiež povedal, že Rusko už dlho vie o dodávkach ropy do Turecka zo sýrskych území ovládaných IS, z čoho majú teroristi hmatateľnú finančnú podporu.

Putin zdôraznil, že zostrelenie lietadla bude mať tragické následky pre vzťahy medzi Moskvou a Ankarou.

14:06 Za veľmi vážne označila zostrelenie ruského bojového lietadla Tureckom aj Veľká Británia. Ministerstvo zahraničných vecí v komuniké uviedlo, že Londýn chce čo najskôr poznať podrobnosti.

13:59 Turecké ministerstvo zahraničia si opäť kvôli zostreleniu ruského lietadla predvolalo ruského chargé d'affaires. Ankara trvá na tom, že z jej strany išlo o akt sebaobrany, nie o útok na ktorýkoľvek štát.

Turecko už o incidente informovalo USA, ktorých predstavitelia ubezpečili, že armáda Spojených štátov nebola do stretu zapojená. Podľa tureckej armády ruskí piloti nereagovali na viaceré varovania, že sa blížia do tureckého vzdušného priestoru. Rusko poprelo, že sa lietadlo ocitlo nad Tureckom.

Turecký predstaviteľ citovaný agentúrou Reuters povedal, že akcia tureckej armády bola výhradne aktom sebaobrany.

13:50 "Varovali sme ich, aby sa vyhli vstupu do tureckého vzdušného priestoru - predtým, než doň vstúpili - a varovali sme ich veľakrát. Naše zistenia jasne ukazujú, že turecký vzdušný priestor bol narušený veľakrát. A narušili ho vedome," citovala agentúra Reuters nemenovaného tureckého vojenského predstaviteľa.

13:33 Podpredseda ruskej Štátnej dumy Nikolaj Levičev vyzval šéfa ruskej agentúry civilného letectva Alexandra Něraďka, aby zablokoval všetky letecké spojenia medzi Ruskom a Tureckom. Dôvodom je podľa Levičeva zvýšené riziko teroristických útokov na ruskej lietadlá.

"V situácii, keď vzťahy tureckých štátnych orgánov k teroristickej skupine Islamský štát nemožno nazvať negatívnym, existuje vysoké nebezpečenstvo preniknutia teroristov na turecká letisko. To môže znamenať nebezpečenstvo pre ruské lietadlá," uviedol ruský poslanec. Informovala o tom agentúra ČTK.

13:29 Ruskí poslanci rozhorčene reagovali na zostrelenie ruského stíhacieho bombardéru nad sýrsko-tureckou hranicou. Poslanci v Moskve to označujú za tureckú provokáciu a žiadajú zastavenie leteckého spojenia s Tureckom. Obaja piloti sa katapultovali a jeden je podľa nepotvrdených správ mŕtvy.

Podľa senátora France Klinceviče, podpredsedu branného a bezpečnostného výboru Rady federácie, bude Moskva po Ankare žiadať "vyčerpávajúce vysvetlenie" incidentu. "Turecko sa zapojilo do medzinárodnej provokácie, ak sa dá veriť slovám našich vojakom. A ja im verím," povedal Klincevič agentúre RIA Novosti.

Rusko má podľa senátora kontrolu nad svojimi lietadlami a má tiež jasné dôkazy, kde sa v danom okamihu každý stroj nachádza.

"Lietadlo letelo vo výške 6000 metrov, zatiaľ čo mobilné protilietadlové strely majú dosah len 4000 metrov," upozornil Klincevič. To podľa neho môže znamenať, že lietadlo zostrelila pozemná batéria, ktorú sýrski povstalci vo výzbroji nemajú. Informovala o tom agentúra ČTK.

su_24_sita_r869_res.jpeg

Ruské lietadlo Su-24 opúšťa sýrsku základňu Hemeimeem. FOTO - SITA/AP

13:20 "Na žiadosť Turecka dnes o 17:00 (SEČ) mimoriadne zasadne Severoatlantická rada. Cieľom tejto mimoriadnej schôdzky je, aby Turecko informovalo spojencov o zostrelení ruského lietadla," oznámila hovorkyňa NATO Carmen Romerová. Aliancia vraj situáciu pozorne sleduje a je v spojení s tureckými úradmi.

13:09 Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že môže dokázať, že jeho lietadlo sa zo sýrskeho vzdušného priestoru do tureckého neodchýlilo, informovala agentúra Reuters.

"Údaje, ktoré máme, sú veľmi jasné. K našim hraniciam sa blížili dve lietadlá - varovali sme ich, keď sa dostali príliš blízko," citoval Reuters nemenovaného tureckého vojenského predstaviteľa.

13:06 Kvôli utorkovému zostreleniu ruského vojenského lietadla Su-24 tureckou armádou sa v 17:00 SEČ uskutoční mimoriadna schôdzka Severoatlantickej rady, najvyššieho orgánu NATO.

Požiadala o to Ankara, informovala o tom aliancia. Turecká armáda zostrelila ruskú stíhačku pri hranici so Sýriou.

ANKARA. Turecká armáda v utorok zostrelila ruskú nadzvukovú stíhačku Su-24, ktorá pri hraniciach so Sýriou narušila turecký vzdušný priestor a ignorovala varovania.

Do operácie boli nasadené turecké stíhačky F-16, ale ruské lietadlo nakoniec zostrelili rakety vypálené zo zeme. Turecko zatiaľ neupresnilo, akou zbraňou stíhačku zostrelilo.

Jedného pilota zastrelili

Jedného z pilotov zasiahla povstalecká streľba, keď sa pokúšal nasmerovať svoj padák smerom k územiu, ktoré je v rukách sýrskych vládnych síl. Oznámila to sýrska povstalecká skupina, ktorá sa prihlásila k jeho zabitiu, informovala agentúra DPA.

"Počas pádu sa opakovane pokúšali nasmerovať si padáky tak, aby dopadli na územie kontrolované diktátorom Bašárom Asadom," uviedol v posolstve na Facebooku hovorca povstaleckej brigády Džábir Ahmad.

"Kým stačil uniknúť, boli ho schopní zasiahnuť naši muži z guľometnej jednotky Desiata pobrežná brigáda a jeho telo potom spadlo na oslobodené územie," spresnil Ahmad.

Agentúra Reuters uviedla, že od tejto povstaleckej skupiny operujúcej na severozápade Sýrie dostala videozáznam, na ktorom skupina mužov stojí okolo tela s vážnymi zraneniami, ležiaceho nehybne na zemi. Počuť slová "ruský pilot" a "Alah je veľký!".

Hranice neprekročili, tvrdí Rusko

Ruské ministerstvo obrany trvá na tom, že jeho stroj operoval výhradne nad uzemím Sýrie. „Overujeme okolnosti pádu ruského stíhacieho lietadla. Ministerstvo zdôrazňuje, že lietadlo bolo po celý čas letu nad sýrskym územím," uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva.

Celý incident považuje Rusko za veľmi vážny. V neskoršom vyjadrení to povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, podľa ktorého je ale zatiaľ skoro na vyvodzovanie dôsledkov.

V stredu mal Turecko navštíviť ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. Cestu po incidente zrušil. Prezident Vladimir Putin sa k incidentu možno vyjadrí pri dnešnom rokovaní s jordánskym kráľom Abdalláhom II.

Varovali ich

Turecko podľa denníka Guardian pilotov desaťkrát v priebehu piatich minút varovalo, kým vystrelilo. Podľa Daily Sabah armáda konala na rozkaz tureckého premiéra Ahmeta Davutoğlua.

Dvaja piloti sa podľa tureckej agentúry Anadolu z lietadla katapultovali. Podľa nepotvrdeného videa na internete môže byť jeden z pilotov mŕtvy. Na videu je telo pilota obkľúčené sýrskymi rebelmi. Informáciu však viac zdrojov nepotvrdilo.

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR), ktoré prostredníctvom siete miestnych aktivistov monitoruje vývoj konfliktu v Sýrii, uviedlo, že "ruské vrtuľníky prehľadávajú oblasť, v ktorej pristáli piloti s padákmi". Oblasť sa nachádza v horách pobrežnej provincie Lázikíja.

Môže naštrbiť vzťahy s NATO

Ruské vzdušné sily v Sýrii bombardujú pozície Islamského štátu aj opozičných rebelov. Kedže stíhačku zostrelila armáda členského štátu NATO, podľa médií môže dôjsť k ďalšiemu vyostreniu vzájomných vzťahov s Ruskom.

Turecko už nedávno varovalo Rusov, že operujú príliš blízko ich hraníc, v oblasti, kde sa nenachádzajú teroristické skupiny. Ruská stíhačka mala vzdušný priestor narušiť aj v októbri. Turci pred mesiacom zostrelili aj bezpilotné lietadlo. Turecko okrem toho prekáža aj bombardovanie osád, v ktorých žijú etnickí Turci. Tento problém chce diskutovať aj s OSN.

Pod týmto článkom nie je možné diskutovať. Vysvetlenie nájdete tu

Najčítanejšie na SME Svet


Inzercia - Tlačové správy


 1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 5. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
 6. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
 7. Kam do tepla v januári?
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
 9. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
 10. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru?
 1. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
 2. Alarica – new business project in the market of shoes
 3. Ako jazdiť na snehu alebo ľade?
 4. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 5. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 6. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali
 7. Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut
 8. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
 9. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
 10. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie? 16 830
 2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli? 8 846
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 3 644
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 2 339
 5. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali 2 097
 6. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 1 966
 7. Kam do tepla v januári? 1 845
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 1 648
 9. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 1 504
 10. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 899

Téma: Turecko


Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Babiš rovná sa ANO, ANO rovná sa Babiš

Kdesi na konci tunela sa predsa len čosi črtá.

SVET

Ukrajina priznala vojnu s Ruskom. Slova vojna sa však bojí

Na východe Ukrajiny už aj formálne prebieha otvorený konflikt.

Neprehliadnite tiež

Francúzsko a Nemecko schvália novú zmluvu o prehĺbení spolupráce

Merkelová a Macron s zaviazali prijať novú ekonomickú dohodu.

Šance Zemana a Drahoša sú týždeň pred voľbami veľmi vyrovnané

Drahoš má podľa prieskumu šancu stať sa prezidentom.

OTÁZKY A ODPOVEDE

Amerika nemá rozpočet. Zastaví sa život v krajine?

Takzvaný shutdown bude stáť Američanov miliardy dolárov. Nikto netuší, ako dlho patová situácia potrvá.

Lavína zabila na juhovýchode Turecka dvoch vojakov

Lavína zasiahla vojenskú jednotku počas bojovej operácie.