Francúzi potvrdili smrť organizátora parížskych útokov (štvrtok)

Česko zrejme využívajú teroristi a ich komplici ako tranzitnú krajinu.

Abdelhamida Abaaouda zabili pri policajnej razii.(Zdroj: TASR/AP)

Online prenos sme ukončili. Dianie po teroristických útokoch sme sledovali aj v stredu minútu po minúte:

22:13 Švédska polícia zatkla 25-ročného Mutara Muthannu Majida, podozrivého z teroristického útoku. Informovala o tom podľa agentúry Reuters švédska agentúra TT.

21:58 Švédsko chce na piatkovej schôdzke únijných ministrov vnútra a spravodlivosti navrhnúť, aby boli na vonkajších schengenských hraniciach vyžadované pasy s biometrickými prvkami. Povedal to dnes švédsky premiér Stefan Löfven. Svoju azylovú politiku chce sprísniť aj Nórsko, informovala agentúra AFP.

21:49 Francúzsko netuší, kde sa teraz nachádza údajný terorista Sarah Abdeslam, po ktorom miestne úrady pátrajú v súvislosti s piatkovými atentátmi v Paríži. V rozhovore poskytnutom televíznu stanicu France 2 to dnes povedal premiér Manuel Valls. Na úteku môžu byť podľa neho navyše aj ďalšie skupiny či jednotlivci napojení na páchateľa teroristických útokov, o ktorých existencii vyšetrovatelia nevedia.

"Hrozba tu stále je. V tejto fáze vyšetrovania nevieme, či tu sú ďalšie skupiny či jednotlivci priamo napojení na atentáty z piatkového večera," uviedol Valls. Polícia už od víkendu pátra po Salahovi Abdeslamovi, bratovi samovražedného atentátnika Brahima Abdeslama, ktorý sa v piatok odpálil neďaleko koncertnej siene Bataclan. Informovala o tom agentúra ČTK.

obet_sita_res.jpg

Eric Thome (39), zomrel v piatok pri teroristickom útoku v Paríži. FOTO - TASR/AP

20:43 K päťročnému nepodmienečnému trestu väzenia odsúdila britská justícia 19-ročného Somálčana žijúceho v Londýne za to, že sa pokúsil odcestovať za bojovníkmi Islamského štátu (IS). Rozsudok dokazuje, ako vážne berú britské súdy trestné činy spojené s terorizmom, vyhlásil šéf protiteroristickej jednotky Scotland Yardu Richard Walton.

20:33 Americký prezident Barack Obama a francúzsky prezident Francois Hollande telefonicky hovorili o vyšetrovaní piatkových teroristických útokov v Paríži. Dvojica lídrov zároveň zopakovala "neochvejný záväzok degradovať a zničiť" extrémistickú organizáciu Islamský štát (IS).

Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na oznámenie Bieleho domu.

20:31 Plané bombové poplachy narušili dnes plynulosť dopravy metrom v talianskom hlavom meste Ríme, ako aj v metropole severu krajiny Miláne.

Z Ríma prišli správy o hneď troch planých bombových poplachoch na troch rôznych tamojších tratiach podzemnej železnice, ba aj na letisku Fiumicino, kde sa o poplach postarala opustená batožina.

V Miláne dočasne uzavreli zastávku metra na tamojšom hlavnom námestí pri svetoznámej miestnej pamätihodnosti - dóme. V Ríme vyvolali poplachy dopravný chaos a urýchlené zásahy pyrotechnikov, ktorí však nenašli nič nebezpečné.

20:30 Organizácia Islamský štát (IS) sa s mimoriadnym odhodlaním pokúša vyvinúť chemické zbrane a zriadila inštitúciu určenú na výskum a experimenty za pomoci vedcov z Iraku, Sýrie a iných častí regiónu. Pre tlačovú agentúru AP to uviedli nemenovaní predstavitelia irackej a americkej tajnej služby.

20:11 Americká Snemovňa reprezentantov prijala návrh zákona, ktorý má zastaviť prijímanie sýrskych a irackých utečencov.

Norma prijatá v reakcii na piatkové útoky v Paríži požaduje prísnejšie previerky uchádzačov o azyl. Hlasovať o návrhu bude ešte Senát.

Prezident Barack Obama pohrozil, že v prípade prijatia oboma komorami Kongresu siahne k vetu.

Návrh zákona v dolnej komore amerického Kongresu prešiel pomerom hlasov 289 k 137. Členovia snemovne hlasovali zväčša podľa príslušnosti k politickej strane, ale našli sa aj demokrati, čo sa vzopreli línii svojej strany.

Predstavitelia Bieleho domu navštívili Kongres a lobovali medzi demokratmi, aby hlasovali proti tejto legislatíve. Až desiatky z nich sa však nakoniec pridali k republikánom a podporili ich návrh.

Obmedzenia by v prípade vstupu do platnosti pozastavili príchod sýrskych a irackých utečencov do USA na celé mesiace až roky.

Republikáni vyhlásili, že prísnejšie obmedzenie sú po minulotýždňových parížskych útokoch potrebné. Obama a väčšina demokratov tvrdia, že systém je už bezpečný a Spojené štáty by nemali upúšťať od svojej tradície prijímania utečencov.

Legislatíva posilňuje bezpečnostné kontroly sýrskych utečencov a zastavuje Obamov program, podľa ktorého by USA mali na budúci rok prijať 10-tisíc týchto utečencov. Snemovňa sa teda postavila proti prezidentovej vyhrážke vetom.

20:08 Francúzsko predložilo Bezpečnostnej rade OSN návrh rezolúcie, ktorá vyzýva na prijatie "všetkých opatrení" potrebných na zničenie radikálnej organizácie Islamský štát (IS). Informovala o tom agentúra AFP.

Text navrhovanej rezolúcie vyzýva členské krajiny OSN, aby "zdvojnásobili úsilie a koordinovali svoje snahy predchádzať a brániť teroristickým činom" páchaným predovšetkým radikálmi z IS a ďalších teroristických skupín napojených na al-Kájdu.

Francúzsky prezident François Hollande po zasadnutí bezpečnostnej rady zároveň oznámil, že nariadil zintenzívniť letecké údery proti pozíciám radikálov z IS nielen na území Sýrie, ale aj susedného Iraku.

19:47 O ďalšej protiteroristickej operácii francúzskej polície informovali tamojšie elektronické médiá, ako aj tlačová agentúra AP s odvolaním sa na policajnú hovorkyňu Mathilde Coulonovú.

Podľa jej slov polícia prenikla do obytného objektu po tom, čo vyhodila do vzduchu dvere domu. Ďalšie podrobnosti, príčiny ani ciele akcie však neozrejmila.

Dejiskom popoludňajšej akcie bolo mesto Charleville-Mezieres ležiace viac ako 230 kilometrov východne od francúzskej metropoly. Polícia tam podľa oficiálne nepotvrdených informácií pátra po džihádistoch a ich zbraniach.

19:43 Pred parížskym štadiónom Stade de France, kde sa odohral jeden z parížskych teroristických útokov, sa zišlo množstvo ľudí. Parížsky primátor Didier Paillard totiž vyzval obyvateľov, aby prišli a uctili si obete.

Podľa Guardianu sa zatiaľ zišlo približne tritisíc ľudí.

19:27 Švédsko predlžuje dočasne obnovené hraničné kontroly v súvislosti so zvýšenou hrozbou teroristických útokov až do 11. decembra.

V Štokholme o tom informoval predseda švédskej vlády Stefan Löfven.

Podľa jeho slov sa Švédsko mieni na úrovni EÚ zasadzovať za to, aby sa pri vstupe na územie únie kontrolovali aj biometrické údaje občanov, napríklad odtlačky prstov.

Švédska vláda zvažuje v súvislosti so stredajším zvýšením výstrahy pred teroristickou hrozbou v krajine na druhý najvyšší možný stupeň aj monitorovanie diania v okolí redakcií rôznych médií, budov náboženského charakteru alebo utečeneckých táborov bezpečnostnými kamerami, naznačil premiér.

Navyše by sa malo preskúmať, či vyšetrovatelia môžu dostať nové prostriedky na kontrolu dátových tokov, informovala tlačová agentúra DPA.

19:15 Minulotýždňové teroristické útoky v Paríži neboli namierené iba proti nevinným ľuďom, ale aj proti základným hodnotám otvorených, slobodných a demokratických spoločenstiev, a tie treba chrániť. Povedal to v Budapešti generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg po schôdzke s predsedom maďarskej vlády Viktorom Orbánom.

18:35 Teroristi a ich komplici využívajú zrejme územie Českej republiky na tranzit pri cestách do západnej Európy. Vyhlásil to počas návštevy Aera Vodochody český premiér Bohuslav Sobotka, ktorý sa pri tom odvolal na informácie tajných služieb.

Podľa jeho slov práve z nich vyplýva, že Praha a Česko sú využívané ako tranzitná lokalita, avšak nie je to iba otázka Česka, informovali české elektronické médiá.

Francúzske justičné zdroje informácie českej strany nepriamo potvrdili, keď uviedli, že jeden z francúzskych džihádistov, ktorý sa do krajiny vrátil zo Sýrie v priebehu leta, pri výsluchu uviedol, že mu údajný strojca teroristických útokov z Paríža z 13. novembra Abdelhamid Abaaoud odporučil cestovať práve cez Prahu, aby sa vyhol odhaleniu.

Česká polícia a spravodajské služby krajiny intenzívne spolupracujú, uviedol Sobotka. Česko je podľa neho v stave monitorovať aktivity teroristov a tak nie je potrebné zatvárať hranice, budovať ploty, pretože je možné sledovať teroristov s využitím moderných technológií.france-paris-attacks074617_r931_res.jpg

Dom v Saint-Denis, kde sa ukrývala teroristická bunka. FOTO: TASR/AP

18:30 Belgické úrady zatkli deväť osôb v rámci série zásahov uskutočnených v Bruseli a jeho okolí. Nemenovaný zdroj z prostredia belgickej prokuratúry uviedol, že dve zatknutia mali priamu súvislosť s piatkovými incidentmi. Sedem ďalších zadržaných podozrivých je z okolia Bilala Hadfiho - jedného zo samovražedných atentátnikov.

18:25 Parížska moslimská obec zrušila piatkovú demonštráciu, ktorou si chcela uctiť pamiatku obetí teroristických útokov. Informovala o tom agentúra AFP. Dôvodom zrušenia akcie sú obavy o bezpečnosť účastníkov.

Organizácia zároveň chcela manifestáciou vyjadriť nesúhlas s terorizmom. Niesť sa mala v duchu hesla Nous sommes tous Paris (My všetci sme Paríž). Moslimovia tak chceli dať najavo aj to, že nie je možné zamieňať islam s islamistickým terorizmom. Akcie sa podľa agentúry AP mali zúčastniť stovky ľudí, vrátane parížskej starostky Anny Hidalgovej.

18:01 Dôstojníci ruského a francúzskeho letectva boli v telefonickom kontakte v záujme spoločného postupu proti Islamskému štátu v Sýrii. Ruské letectvo uskutočnilo vo štvrtok rozsiahle útoky na postavenia teroristov v Sýrii, kde zasiahlo zariadenia na spracovanie ropy, ktoré majú pod kontrolou militanti. Holandsko, ktoré je súčasťou koalície vedenej USA, ktorá bombarduje militantov v Iraku - "vážne uvažuje", že sa pridá k leteckej operácii na druhej strane hranice, v Sýrii.

17:59 Vo Švédsku intenzívne pátrajú po 25-ročnom rodákovi z Iraku Mutarovi Muthannovi Majidovi, ktorého identitu a podobizne zverejnili médiá škandinávskej krajiny.

Hľadaný, ktorý istý čas pôsobil tak v Iraku, ako aj v Sýrii, vstúpil na švédske územie cez Nemecko. Podľa zdrojov, na ktoré sa odvolávajú noviny Expressen, ide o bojovníka Islamského štátu, na ktorého vydali medzičasom zatykač pre podozrenie z plánovania teroristickej akcie.

Švédska polícia zintenzívnila v uplynulých desiatkach hodín prítomnosť na verejných priestranstvách a pri kľúčových objektoch.

17:56 Abdelhamid Abaaoud mohol zohrať úlohu aj v štyroch ďalších útokoch zmarených políciou. Povedal to minister vnútra Cazeneuve, informovala tlačová agentúra DPA.

Bol medzi nimi napríklad aprílový plán zaútočiť na kresťanské kostoly na parížskom predmestí Villejuif, uviedol minister. Podľa jeho slov vyšetrovatelia ešte nedospeli k záveru, či sa Abaaoud podieľal aj na augustovom zmarenom streleckom útoku vo vysokorýchlostnom vlaku Thalys smerujúcom do Paríža.

17:15 Piati sýrski muži, ktorých tento týždeň zadržali v Hondurase s "upravenými" gréckymi pasmi, nepatria k žiadnej teroristickej bunke, informovali honduraské úrady. Štyria z nich sú podľa nich univerzitní študenti a všetci sú utečenci pred vojnou v Sýrii, ktorí chceli získať útočisko v Spojených štátoch.

15:19 Na Slovensku bolo od útokov v Paríži, kedy Slovensko zaviedlo prísny bezpečnostný režim, zadržaných okolo 20 ľudí.

15:18 Od minulého piatka došlo vo Francúzsku k najmenej 24 útokom na moslimov. Informovalo o tom Národné pozorovateľské centrum pre boj proti islamofóbii, ktoré pracuje pri Francúzskej rade pre moslimské vyznanie.

V šiestich z 24 ohlásených prípadov došlo k fyzickým útokom či znesväteniu mešít. Ďalších 18 útokov malo podobu urážok či nenávistných listov.

15:03 Ako informovala BFMTV, španielsky minister vnútra Jorge Fernández Día uviedol, že Abaaoud sa prostredníctvom internetu snažil do jednotiek IS naverbovať niekoľko žien žijúcich v Španielsku.

14:50 "Neutralizáciu jedného z mozgov atentátov" v Paríži, Abaaouda, uvítal aj francúzsky premiér Manuel Valls.

Abaaoudovu smrť považuje za úspech aj francúzsky odborník na boj s terorizmom Mathieu Guidere. V rozhovore pre televíziu BFMTV upozornil, že Abaaoud "nie je hocikto, je to vojenský veliteľ, znalec svojho remesla, veľmi dôležitý muž v sieti frankofónneho džihádizmu. Je to (jeho smrť) veľká úľava pre všetkých, ktorí pracujú v tejto sfére (boja s terorizmom)".

14:20 Polícia naďalej pátra po Salahovi Abdeslamovi, ktorý bol jedným z útočníkov strieľajúcich do ľudí na terasách kaviarní a reštauráci. Jeho stopa sa stratila v priestore medzi mestom Cambrai na severe Francúzska a Bruselom, počas ktorej ho rutinnej kontrole podrobila francúzska dopravná polícia. Hliadka ho nezadržala, keďže v tom čase - minulú sobotu - ešte nepatril k podozrivým.

Vyšetrovatelia predpokladajú, že Salah Abdeslam a Abdelhamid Abaaoud sa poznali, keďže obaja mali spojitosť s bruselským predmestím Molenbeek, ktoré je považované za liaheň islamistických radikálov a miesto, kde boli útoky v Paríži zosnované.

14:05 Európa po teroristických útokoch v Paríži môže čeliť ďalším podobným útokom džihádistickej skupiny Islamský štát. Počas vypočúvania pred poslancami Európskeho parlamentu v Bruseli to uviedol riaditeľ Europolu Rob Wainwright.

"Organizácia Islamský štát predstavuje najvážnejšiu hrozbu terorizmu pre Európu za posledných desať rokov," zdôraznil Wainwright. Databáza možných európskych bojovníkov v Sýrii a v Iraku teraz obsahuje asi 10-tisíc mien. Skutočne potvrdených je však len približne dvetisíc osôb.

13:59 Americké úrady upozornili na možné teroristické útoky na území Talianska, ktorého bezpečnostné zložky teraz pátrajú po piatich podozrivých. Informoval o tom minister zahraničných vecí Paolo Gentiloni. Podľa neho by terčom útoku mohla byť Bazilika sv. Petra v Ríme, katedrála v Miláne či tamojšia opera La Scala. Ako ďalšie potenciálne terče útokov sa spomínajú chrámy, synagógy, reštaurácie, divadlá či hotely v Ríme a Miláne.

Americké veľvyslanectvo v Ríme medzičasom upozornilo občanov USA nachádzajúcich sa v Taliansku, že teroristické skupiny by mohli aj v tu využiť rovnaké metódy ako nedávno počas atentátov v Paríži.

Rozhlasová stanica RAI uviedla, že zatiaľ nič nenasvedčuje priame ohrozenie krajiny. S odvolaním sa na nemenované vládne zdroje spresnila, že podobné informácie z rôznych prameňov Taliansko dostáva pravidelne - nepodceňuje ich, ale berie ich s rezervou.

13:55 Pri mohutnej stredajšej policajnej razii zomreli dvaja ľudia: Hasna Aitboulahcenová, ktorá na sebe odpálila samovražednú vestu, a práve Abaaoud. Hasna bola jeho sesternica.

Dvadsaťšesťročná Aitboulahcenová sa pri zásahu podľa britskej tlače objavila v okne a kričala o pomoc. Policajti ju vyzvali, aby zostala na mieste, inak budú strieľať. Pri ďalšom policajnom útoku na nich údajne strieľala zo samopalu a potom na svojom tele odpálila trhavinu.

Ľudia z okolia ju popisujú skôr ako extrovertku, ktorá sa nevyhýbala alkoholu a nosila kovbojský klobúk. Potom, čo sa začala zaujímať o džihád, pokúsila sa dostať do Sýrie, ale nepodarilo sa jej to. Francúzska tajná služba aj polícia ju sledovali. Podľa francúzskych policajných zdrojov opakovane ponúkala svoje služby pre teroristické atentáty vo Francúzsku.

Jej rodina prišla do Francúzska v roku 1973 z Maroka. Práve marocká tajná služba podľa denníka Le Monde na Aitboulahcenovú a na miesto, kde sa zdržiava, upozornila.

13:40 Hlavný organizátor teroristických útokov v Paríži Abdelhamid Abaaoud bol zabitý pri stredajšej sedemhodinovej razii na parížskom predmestí Saint-Denis, oznámila parížska prokuratúra. Muža identifikovali podľa odtlačkov prstov.

Úrady sa najskôr domnievali, že Belgičan marockého pôvodu sa zdržiava v Sýrii. Na základe odposluchov, výsluchov a práce tajných služieb ale vyšetrovatelia dospeli k záveru, že sa ukrýva v Saint-Denis.


13:01 Národné zhromaždenie väčšinou schválilo vládny návrh na predĺženie výnimočného stavu v krajine o ďalšie tri mesiace - do konca februára budúceho roku. Vládny návrh musí ešte v piatok odobriť horná komora - Senát.

Výnimočný stav vo Francúzsku vyhlásil prezident Francois Hollande v reakcii na sériu atentátov, ktoré si vyžiadali 129 obetí na životoch a 352 zranených.

12:03 Bilal Hadfi, ktorý spáchal samovražedný atentát pri štadióne St.Denis, odišiel na jar bojovať do Sýrie.

V júli zverejňoval pod pseudonymom statusy na sociálnej sieti Twitter. Západnú koalíciu bojujúcu proti IS označil za "neveriacich". „Už sa viac nemôžu cítiť bezpečne ani vo svojich snoch,“ napísal tiež.

„Hadfi bol dobrý študent, motivovaný a o politiku sa zaujímal, viac ako ostatní," povedala stanici VTR jeho bývala učiteľka Sara Stacinová.

Postupne sa však jeho názory stávali radikálnejšie. "Prestal počúvať hudbu a začal veriť tomu, že ak ženy nechcú byť znásilnené, mali by nosiť závoj," povedala Stacinová. V škole tiež vyjadril podporu januárovým útokom na Charlie Hebdo, učiteľka preto na jeho správanie upozornila kompetentných. "Ale všetci sme zaujali skôr opatrný postoj," povedala.

11:26 Britský denník Daily Mail zverejnil na svojom webe zábery bezpečnostných kamier z reštaurácie, na ktorú v piatok zaútočili teroristi.

10:49 Identifikácia tiel najmenej dvoch teroristov, ktorí prišli o život pri policajnej akcii na predmestí Saint-Denis, by mohla trvať pomerne dlho - okrem iného aj vzhľadom na znetvorenie tiel. Informovala o tom rozhlasová stanica Europe 1, podľa ktorej vzorky z tiel zaslali aj do Belgicka, kde budú môcť byť porovnané so vzorkami odobratými tamojšou políciou.

Parížsky prokurátor Molins uviedol, že totožnosť obetí zásahu nie je známa. Potvrdil však, že jednou z nich je samovražedná atentátnička. Druhou obeťou bol muž, ktorého zasiahli "projektily" a granáty. Obe telá boli v takom stave, že ich nebolo možné identifikovať, povedal prokurátor.

Molins aj minister vnútra Cazeneuve v stredu pred novinármi hovorili "o najmenej dvoch mŕtvych". Médiá potom informovali, že tretie telo by sa mohlo nachádzať pod sutinami múrov bytového domu poškodeného výbuchmi a streľbou. Francúzske médiá napísali, že Abaaoud je buď mŕtvy, alebo na úteku.

10:41 Francúzsku hrozí útok chemickými zbraňami, povedal premiér Manuel Valls počas parlamentnej debaty o predĺžení mimoriadneho stavu.

Český expert na terorizmus Andor Šándor riziko chemického útoku nepovažuje za nereálne. "Teroristi by chemické látky pokojne mohli mať zo skladov sýrskej armády, ktorých sa zmocnili," povedal pre SME. "Na druhej strane však použitie tohto typu zbraní je náročnejšie ako povedzme odpáliť nálože pripevnené na veste útočníkov," dodal Šándor. Aby bol chemický útok úspešný, potrebné sú podľa neho dobré teplotné podmienky či zabezpečenie toho, aby sa látky dobre šírili zväčša uzavretým priestorom.

10:31 Belgické úrady spustili v súvislosti s jedným z parížskych útočníkom Bilalom Hadfim šesť policajných razií v Bruseli. Informuje agentúra Associated Press, ktorá cituje zdroj z prostredia belgického prokurátora. Vo štvrti Leaken zadržali jednu osobu.

10:00 Francúzsky minister zahraničných vecí Laurent Fabius naznačil istú otvorenosť Ruska v boji proti extrémistickej skupine Islamský štát, ktorej pozície v Sýrii začali bombardovať ruské lietadlá

"Je tu istá otvorenosť Rusov, ak to tak možno povedať," vyhlásil Fabius vo vysielaní rozhlasovej stanice France Inter a opäť zdôraznil, že "treba spojiť sily proti Islamskému štátu".

8:53 Obce a mestá v okolí Paríža rušia naplánované akcie a posilňujú bezpečnosť. Aktivisti tiež odvolali svetový pochod za klímu, ktorý mal byť sprievodným podujatím k blížiacej sa 21. konferencii o klimatickej zmene v Paríži.

ČR zrejme využívajú teroristi a ich komplici ako tranzitnú krajinu

Najčítanejšie na SME Svet


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 3. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 4. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 5. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 6. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 8. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 9. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
 10. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
 1. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 2. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
 3. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 4. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 5. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 6. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 7. Univerzita vyTVORená nápadmi študentov!
 8. Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy
 9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 10. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
 1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 19 784
 2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 4 842
 3. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 2 803
 4. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 2 446
 5. Kedy sa refinancovanie oplatí? 2 284
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 2 168
 7. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 1 784
 8. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 1 682
 9. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 459
 10. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 254

Hlavné správy zo Sme.sk

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.

Neprehliadnite tiež

Svet

Vo Viedni našli leteckú bombu, evakuovali ľudí a odklonili dopravu

Bomba bola funkčná a nechýbala v nej rozbuška.

Svet

V Berchtesgadenských Alpách padla lavína, pátrajú po turistoch

Miesto zosuvu snehových más sa nachádza na ťažko prístupnom mieste.

Svet

Nemecký súd zamietol nariadenie o požadovanej výške pre policajtov

Nízky uchádzač mal mať nemalé problémy v bežnom policajnom živote.

Svet

Facebook vydá Kongresu ruské inzeráty k americkým prezidentským voľbám

Vplyv Moskvy na voľby vyšetruje niekoľko výborov amerického parlamentu a FBI.