Francúzi bombardujú centrum Islamského štátu (Útoky v Paríži - nedeľa)

Polícia tiež zadržala otca a brata Omara Mostefaia, ktorý zabíjal v klube Bataclan.

Ľudia zapaľujú sviečky na Place de la République v Paríži.(Zdroj: TASR/AP)
 • Traja z atentátnikov mali francúzske občianstvo.
 • Jedného identifikovali ako 29-ročného Omara Ismaila Mostefaia, polícia zadržala sedem jeho príbuzných.
 • Dvaja útočníci žili v Bruseli, v Belgicku tiež zatkli sedem ľudí.
 • Do útoku majú byť zapojení aj traja bratia Abdeslamovci.
 • Jeden zomrel pri útoku, druhého zatkli v Belgicku a tretieho hľadá polícia.
 • Smútiacich Parížanov vydesili na Námestí republiky petardy.
 • Francúzi podnikli nálety na centrum Islamského štátu Rakka.
 • USA a Francúzsko zosilnia útoky proti Islamskému štátu.
 • Iracká tajná služba vo štvrtok varovala Francúzsko pred akútnou hrozbou útokov.

Dianie po teroristických útokoch sme celý deň sledovali minútu po minúte.

0:04 Leteckého úderu sa zúčastnilo 12 lietadiel, ktoré zhodili 20 bômb. Bol to najväčší francúzsky nálet na pozície IS od septembra, kedy s nimi Paríž vo väčšej miere začal, informuje agentúra ČTK. Francúzske lietadlá vzlietli z miest v Jordánsku a Perzskom zálive a koordinovali sa s americkým letectvom.

IS vlani vyhlásil na časti Sýrie kalifát a tamojšie mesto Rakka sa stalo jeho strediskom. Podľa irackej tajnej služby bola práve Rakka miestom, kde sa plánovali piatkovej parížske útoky, uviedla agentúra AP.

22:42 Sýrsky prezident Basar Asad v nedeľu odsúdil atentáty v Paríži. Vina ale vraj padá aj na Francúzsko a jej politiku, ktorá umožňuje šírenie terorizmu.

21:55 Nálety na Rakku podnikli Francúzi, ide zrejme o odvetu za Paríž. Do akcie bolo zapojených desať vojenských lietadiel, ktoré zhodili 20 bômb, informovalo francúzske ministerstvo. V Rakke podľa aktivistov nefunguje elektrina ani dodávky vody, nemocnice zatiaľ nehlásia obete z radov civilistov.

Pri operácii vykonanej v koordinácii s vojenskými silami USA zasiahli francúzske lietadlá aj veliteľské centrum, náborové stredisko džihádistov, sklad zbraní a výcvikový tábor, uviedlo ministerstvo podľa agentúr Reuters a DPA.

21:39 Francúzsky senátor Nathalie Goulet CNN potvrdil, že Bilal Hadfi bol jeden zo samovražedných atentátnikov, ktorí boli pri Stade de France. Narodil sa v roku 1995 a žil v Belgicku.

20:52 Bašta Islamského štátu v Sýrii Rakka, je pod intenzívnou paľbou. Aktivisti hlásia z mesta behom hodiny 24 náletov. Tie boli zacielené na štadión, múzeum, nemocnicu aj miestne politické budovy.

19:51 Iracká tajná služba zaslala vo štvrtok správu krajinám koalície bojujúcej s IS, v ktorej ich varovala pred akútnou hrozbou útokov.

Tajná služba uviedla, že vodca IS, Abú Bakr al-Bagdádí, vydal príkaz k útoku na koaličné krajiny bojujúce proti nim v Iraku a Sýrii, a tiež na Irán a Rusko "prostredníctvom bombových útokov alebo atentátov alebo vzatia rukojemníkov v nadchádzajúcich dňoch".

Informáciu v depeši potvrdili šiesti vysokí predstavitelia irackej tajnej služby a štyria z nich uviedli, že pred možným útokom varovali osobitne Francúzsko. Reportér agentúry AP videl kópiu tejto depeše.

19:39 Teroristi komunikovali s členmi Islamského štátu v Sýrii, informovali francúzski a americkí predstavitelia.

19:19 Počet obetí stúpol na 132, traja ľudia podľahli zraneniam v nemocnici.

18:58 Situácia v Paríži je zdá sa napätá. Ľudia na Twitteri písali, že na ulici Rue de Rivoli vo štvrti Marais údajne počuť streľbu. Opäť však išlo o falošný poplach.

Na východe hlavného mesta tiež ľudia v zhone opúšťali stanicu metra Belleville. Na miesto sa ponáhľala polícia, aby vzápätí poplach odvolala. Jeden z policajtov DPA povedal, že príčinou incidentu bol "nepodarený žart".

18:50 Na parížskom Námestí republiky vypukla panika po tom, ako ľudí smútiacich za obete atentátov vydesili petardy. Polícia potvrdila, že išlo o planý poplach.

Ľudia v panike utekali z námestia Republiky. Panika ešte vzrástla po tom, čo dorazili policajti s pripravenými zbraňami. Po chvíli sa ale ľudia začali na námestí opäť vracať.

18:23 Francúzska polícia vyhlásila pátranie po mužovi, ktorý je podozrivý z podielu na útokoch v Paríži. Ľudia sa k Salahovi nemajú približovať, keďže je podľa polície nebezpečný. Ide o jedného z bratov, ktorý si mal prenajať auto a zrejme mal na starosti logistiku útoku.

18:14 Francúzsky minister vnútra Cazeneuve vyhlásil, že útoky pripravila skupina ľudí žijúcich v Belgicku.

18:08 Denník Washington Post menoval tri podozrivé osoby, ktoré sa podieľali na útoku. Medzi atentátnikmi boli bratia Ibrahim a Salah Abdeslamovci a tretím mužom bol Bilal Hadfi, informoval Washington Post európsky spravodajský dôstojník oboznámený s prípadom. Všetci traja žili v Belgicku, tvrdia noviny.

Jeden z bratov bol samovražedný atentátnik. Druhý si prenajal auto, ktoré sa našlo pred klubom Batlacan. Bilal Hadfi podľa vyšetrovateľov bojoval za Islamský štát v Sýrii.

Tieto informácie sa zhodujú s francúzskymi správami v médiách.

17:12 Do útoku sú podľa zdrojov AFP zapojení traja bratia. Zdroje blízke vyšetrovaniu ďalej spresnili, že jeden z nich je možno na úteku alebo bol jedným zo samovražedných atentátnikov. Jeden z bratov určite prišiel o život počas útokov, druhý je zadržaný v Belgicku, pričom však nie je jasné, či bol spolupáchateľom. Totožnosť a štátnu príslušnosť trojice úrady zatiaľ nezverejnili.

16:36 USA a Francúzsko "zosilnia" útoky a koordináciu proti Islamskému štátu v Sýrii a Iraku. Povedal podľa AFP americký zástupca poradcu pre národnú bezpečnosť Ben Rhodes.

16:26 Situáciu v Paríži opísal pre SME Dominik Bari: Študujem v Paríži na filmovej skole. Nebývam priamo v centre ale na predmestí. Večer sme robili so spolužiakmi kamerové cvičenia práve v Saint-Denis asi dva kilometre od výbuchu. V zápale prace som ale útok akosi nezaregistroval. Dostali sme zo školy správu, že sa máme ihneď zbaliť a utekať preč. Situácia bola veľmi chaotická a informácie sa líšili. Útokov bolo viac a nikto nevedel kde presne a či sa vôbec ešte strieľa. Bol nariadený zákaz vychádzania, ulice boli plné policajtov a vojakov. Taxíky vozili ľudí zadarmo. Niektorých mojich spolužiakov, ktorí natáčali v centre mesta a boli blízko útokov odviezli do bezpečia náhodní ľudia, pretože metro nefungovalo. Napriek zákazu vychádzania pred nemocnicami stoja tisíce ľudí, ktorí prišli darovať krv. Aj keď stále panuje strach, Francúzsko zaplavila vlna jednoty a solidarity. Mám pocit, že už sa to stabilizovalo, no bojím toho, čo sa udeje v nasledujúcich dňoch. Určite prídu masové demonštrácie.

16:22 Moslimská komunita sa taktiež pridala k odsúdeniu útokov. Na sociálnych sieťach chceli svetu pripomenúť, že extrémisti nezabíjali v ich mene (#NotInMyName) a terorizmus nemá žiadnu vieru. Čítajte viac.

16:19 Používať Božie meno na ospravedlnenie násilia je rúhanie, vyhlásil v príhovore k veriacim pápež František.

"Takéto barbarstvo nás omračuje a sami seba sa pýtame, ako ľudské srdce môže naplánovať a spáchať také strašné činy, ktoré šokovali nielen Francúzsko, ale celý svet," vyhlásil pápež, ktorý prítomných vyzval, aby sa spolu s ním modlili za obete atentátov.

16:01 Vo Francúzsku je vyhlásený trojdňový štátny smútok. V pondelok na poludnie si občania v celom Francúzsku minútou ticha uctia pamiatku obetí najtragickejších atentátov v krajine od konca druhej svetovej vojny.

Pre zväčšenie kliknite tu.

web-pariz_res.jpg

15:37 Polícia našla dve autá atentátnikov. Prvé bolo Volkswagen Polo zaparkované pred klubom Bataclan.

Druhé auto je Seat Leon, v ktorom zostali tri automaty, päť plných a 11 prázdnych zásobníkov. Bola v ňom zrejme jedna útočiaca skupina, ktorá strieľala do hostí v kaviarňach a reštauráciách. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že táto skupina po útokoch vycestovala z Paríža a možno ešte vysadila jedného útočníka na námestí de la Nation a ten potom odpálil nálože pri jednej kaviarni. Opustený automobil tiež znamená, že atentátnici si zrejme auto vymenili a pokračovali v úteku, možno do Belgicka, píše ČTK.

15:10 Polícia stále hľadá jedného muža zapojeného do útoku, informujú francúzske médiá. Francúza, ktorý si prenajal Volkswagen Polo, videli pred klubom Bataclan. Podľa policajných zdrojov, na ktoré sa odvoláva stanica BFM TV, nie je medzi mŕtvymi ani zatknutými.

15:03 Pred dvoma týždňami zadržala nemecká polícia muža, ktorý mal v aute výbušniny a zbrane. Polícii povedal, že sa chce ísť pozrieť do Paríža na Eiffelovu vežu a potom späť domov. V aute mal poznačenú parížsku adresu, ktorú mal zaznamenanú aj v navigácii, výbušniny, osem útočných pušiek a tri pištole.

51-ročného muža z Čiernej hory zatkli počas rutinnej kontroly na diaľnici v Bavorsku, o piatkových útokoch však odmieta hovoriť. Agentúre AFP to povedal bavorský policajný hovorca.

14:37 Belgická prokuratúra oznámila, že dvaja z atentátnikov bývali v Bruseli, ale mali francúzske občianstvo. V bruselskej štvrti Molenbeek-Saint-Jean bolo zatknutých päť ľudí, inde v Belgicku potom ďalšie dve osoby.

Jeden zo zatknutých je brat muža, ktorý si požičal auto, ktoré atentátnici nechali pred Bataclanom. "Tento muž je známy, pretože sa snažil odísť do Sýrie. Polícia ho pozná aj v súvislosti s drogami a držaním zbraní a pátra po ňom," povedala podľa ČTK starostka štvrte Molenbeek Françoise Schepmansová.

Do Bruselu pricestoval aj francúzsky vyšetrovací tím, ktorí bude s belgickými kolegami viesť výsluchy zadržaných a skúmať dôkazový materiál zhabaný počas sobotňajších razií.

Podľa prokuratúry boli v Belgicku v požičovniach prenajaté dve z troch áut, ktoré útočníci použili pri presunoch v Paríži a okolí.

14:26 To, že útočníci použili samovražedné vesty, naznačuje znepokojivú zmenu taktiky zo strany IS. Odborník na výbušniny, ktorý ich vyrobil, totiž môže byť stále na slobode vo Francúzsku alebo Európe.

„Samovražedné vesty vyžadujú špecialistu. Nie hocikto dokáže vyrobiť spoľahlivú a účinnú výbušninu,“ povedal AFP bývalý šéf francúzskej spravodajskej služby.

14:12 Izraelský vojenský rozhlas uviedol, že elektronické monitorovanie Sýrie a Iraku, kde IS dobyl značnú časť územia, by mohlo priniesť spravodajské informácie o zosnovaní útokov v Paríži.

Izrael síce podľa miestnej televízie nevedel vopred o príprave útokov, ale niekoľko hodín pred nimi sa objavili informácie naznačujúce, že IS niečo chystá.

Nemenovaný izraelský bezpečnostný zdroj avizoval, že Izrael vidí jasnú súvislosť medzi útokmi v Paríži, štvrtkovými samovražednými atentátmi v Bejrúte a haváriou ruského lietadla v Sinajskej púšti v Egypte.

14:00 Iracká tajná služba získala informácie naznačujúce, že Francúzsko, USA a Irán by mohli byť krajinami, ktorým hrozia útoky. Irak všetky dotknuté krajiny pred touto hrozbou varoval, uviedol iracký minister zahraničných vecí Ibráhím Džaafarí.

13:50 Útoky v Paríži, Ankare i inde ukazujú, že svet je vystavený kolektívnej hrozbe a svetoví lídri vyšlú zo svojho summitu G20 silný odkaz ohľadne boja proti terorizmu, povedal turecký prezident Tayyip Erdogan.

"Sme konfrontovaní s kolektívnou teroristickou snahou. Táto teroristická akcia (v Paríži v noci z piatka na sobotu) nie je zameraná len proti ľudu Francúzska, ale proti celému ľudstvu," povedal turecký prezident. Erdogan tiež rokoval s Obamom o boji proti IS.

13:21 Veľká Británia a Nemecko posilnilo po útokoch v Paríži bezpečnostné opatrenia. V Británii je v prípade veľkého útoku pripravená pomôcť polícii armáda, Nemecko posilní bezpečnosť v táboroch pre utečencov, uviedla ČTK.

Francúzsko chce kvôli útokom mimoriadnu schôdzu ministrov vnútra krajín EÚ. Vyhlásil to francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve. Mala by sa konať 20. novembra a malo by sa na nej hovoriť o posilnení boja proti terorizmu.

13:10 Držiteľ sýrskeho pasu, ktorý sa našiel v blízkosti tela jedného z atentátnikov, v októbri prišiel na územie Srbska, kde požiadal o azyl. Informovalo o tom srbské ministerstvo vnútra.

Srbský rezort informoval, že francúzski vyšetrovatelia sa zaujímajú o osobu menom Ahmad Almohammad, ktorá podľa jeho údajov 7. októbra vstúpila na územie Srbska cez pohraničný priechod v Preševe, kde požiadala o azyl. Preševo je priechodom na hraniciach medzi Srbskom a Macedónskom.

Kontrolou záznamov sa potvrdilo, že údaje zodpovedajú tým, ktoré súvisia s osobou, ktorá bola 3. októbra identifikovaná v Grécku. Interpol nevydal v súvislosti s mužom nijaké varovanie.

V súčasnosti nie je jasné, či sú pasy oboch podozrivých pravé alebo falošné. Viaceré západné médiá upozornili, že v jednom z pasov chýba číslo.

12:35 Úrad francúzskeho premiéra Manuella Vallsa uviedol, že musia identifikovať ešte 20 až 30 obetí. Malo by sa tak stať v najbližších hodinách. Uviedol to reportér BBC Gavin Lee.

12:30 Egyptský pas, ktorý sa našiel na mieste výbuchu pri štadióne Stade de France a spájal sa s útočníkmi, patril Egypťanovi, ktorý pri útoku zomrel. Potvrdil to egyptský veľvyslanec. Pas patril Waleedovi Abdul-Razzakovi, ktorý si prišiel pozrieť zápas.

11:54 "Atentáty v Paríži sú útokom na celý civilizovaný svet." Pred zahájením summitu G20 v Turecku to povedal americký prezident Barack Obama.

"Rovnako ako v prípade hrozivých útokov v Ankare je zabíjanie nevinných ľudí na základe zvrátenej ideológie nielen útokom na Francúzsko a Turecko, ale útokom na celý civilizovaný svet," dodal.

11:45 V opustenom čiernom aute značky Seat Leon sa našli tri útočné pušky Kalašnikov, informuje o tom agentúra AFP s odvolaním sa na oficiálne zdroje. Je možné, že niekoľkým útočníkom sa podarilo utiecť, no polícia sa zatiaľ k tomuto nevyjadrila.

11:34 Podľa agentúry AFP je medzi obeťami tiež najmenej 20 cudzincov z viac ako 12 krajín. Pri útokoch zrejme zahynul Američan, dve ženy z Tunisu, Švéd, dvaja Mexičania, Španielka, dvaja Rumuni, dvaja Portugalci, Maročan, dvaja občania Čile, jeden Brit, traja Belgičania a Alžírčan.

Ľudia na celom svete vzdávajú hold a uctievajú si obete v Paríži

((foto))

11:31 Zadržaných bolo podľa aktuálnych informácií už sedem osôb z okolia Omara Ismaila Mostefaia. Medzi nimi sú jeho otec a brat a zatiaľ neidentifikovaná žena. Starší brat podľa prsta identifikovaného útočníka sa na políciu prihlásil dobrovoľne.

"Je to šialené, sám som bola včera večer v Paríži, videl som, aký tam bol zmätok," povedal v sobotu agentúre AFP predtým, ako ho polícia umiestnila do cely predbežného zadržania. Zdôraznil tiež, že sa s bratom niekoľko rokov vôbec nestýkal.

11:11 Nemecko by sa po útokoch v Paríži malo pripojiť k Francúzsku v boji proti teroristickej organizácii IS, ak chce skutočne ochrániť európsku bezpečnosť. V komentároch to uvádza niekoľko hlavných nemeckých denníkov. Médiá ale zároveň upozorňujú, že sa spoločnosť teraz nesmie obracať proti tým, pretože utekajú pred rovnakými udalosťami, k akým došlo vo francúzskej metropole. Uviedla to agentúra ČTK.

11:09 Krajiny Európskej únie by nemali začať odmietať utečencov v reakcii na útoky v Paríži. Na úvod summitu krajín G20 v Turecku to povedal šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Podľa neho nie je potrebné, aby skupina nejako menila svoj prístup k riešeniu migračnej krízy. Juncker tiež zdôraznil, že páchatelia atentátov neboli uchádzači o azyl, ale zločinci.

11:03 V čiernom aute značky Seat sa našli zbrane, ktoré zrejme boli použité útočníkmi, informovala o tom francúzska televízia BFM TV. Správy však doteraz neboli potvrdené políciou, môže to však znamenať, že jednému komandu útočníkov sa podarilo utiecť.

10:41 "Toto je dnes večer najbezpečnejšie miesto na svete. Sem sa nevrátia," povedala na adresu útočníkov Rachel. Normálne by večer išli na diskotéku, ale tentokrát ju vynechajú.

"Človek má chuť predstierať, že je všetko v poriadku, nebyť sám," povedal Benoît, ktorý si vyšiel do podniku pri kanáli Saint-Martin. Pár krokov odtiaľ útočníci zabili 15 ľudí. "Som tu tri hodiny a nikto nehovorí o ničom inom, než o tom," povedal mladý muž. Viac o atmosfére v Paríži si prečítajte tu.

10:31 Za radikalizáciou Francúza Omara Ismaila Mostefaia môže byť podľa reportérov vo Francúzsku jeden z belgických Imánov. Viac momentálne k celej veci BBC neuvádza.

10:08 "Smútok a hnev" stojí na titulnej strane špeciálneho vydania francúzskeho denníka Le Figaro, ktorý vyšiel rovnako ako Libération výnimočne aj v nedeľu. Obe médiá podobne ako zvyšok francúzskeho tlače reagujú na teroristické atentáty. Vo francúzskej metropole sú naďalej v platnosti mimoriadne bezpečnostné opatrenia.

"Som Paríž", hlása Libération, ktorá si vypožičala pozmenený slogan známy po januárových útokoch na redakciu Charlie Hebdo. Vtedy sa celý svet hlásil k mŕtvym karikaturistom heslom Je suis Charlie. Uviedla to agentúra ČTK.

10:00 The Guardian zverejnil video, ktoré zachytáva začiatok streľby počas koncertu skupiny Eagles of Death Metal. Medzi mŕtvymi v klube Bataclan je aj niekoľko ľudí z hudobného priemyslu, ktorí prišli spoločne so skupinou, alebo členovia nahrávacej spoločnosti.

9:43 "Nález auta na východnom predmestí Paríža môže tiež znamenať, že niektorým teroristom sa podarilo z miesta činu ujsť," informuje televízna stanica Europe 1.

9:13 Atentátnici použili trhavinu TATP, ktorá je teroristami pre svoju materiálovú nestálosť prezývaná Satanova matka. V sobotu večer o tom informoval parížsky prokurátor Francois Molins.

TATP je skratka pre peroxid acetónu a je to tá istá látka, aká bola použitá v roku 2005 pri útokoch na londýnske metro a autobusovú dopravu. V britskej metropole vtedy zomrelo 52 cestujúcich.

9:10 Východne od Paríža v meste Montreuil údajne našli auto, ktoré použili teroristi pri piatkovom útoku, informuje Europe 1.

8:57 Podľa zdrojov agentúry AFP zadržala francúzska polícia až šiestich členov rodiny atentátnika Omara Ismaila Mostefaia.

8:27 Parížsky arcibiskup, kardinál André Vingt-Trois, odslúži o 18.30 h v katedrále Notre-Dame zádušnú omšu za obete útokov.

8:00 Americký astronaut Scott Kelly, ktorý je momentálne členom posádky vesmírnej stanice ISS, zdieľal cez Twitter ako prejav pocty obetiam atentátov fotografiu Paríža nasnímanú z vesmíru. "Sme šokovaní a smutní...V myšlienkach sme s vami," napísal.

7:44 Vedenie klubu Bataclan oznámilo, že klub znovu otvoria. Táto sála sa "nikdy nezatvorí," ubezpečil spolumajiteľ produkčnej spoločnosti Dominique Revert. "Nenecháme sa len tak poraziť. Sála sa otvorí. Kultúra bude bojovať," zdôraznil.

7:28 Útoky odsúdili aj vodcovia militantných hnutí Hizballáh, Hamas a Islamský džihád.

7:20 Meno ďalšieho predpokladaného útočníka zverejnil srbský denník Blic, ktorý priniesol fotokópiu sýrskeho cestovného dokladu nájdeného údajne na mieste jedného z útokov a vydaného na meno Ahmad Almohammad. Muž má podľa pasu 25 rokov.

Francúzske médiá však k identickému príbehu o púti "utečenca" zo Sýrie na západ Európy cez grécky ostrov Leros uvádzajú iné meno - má údajne ísť o Abbdulakbaka B., ktorý sa 3. októbra vylodil na gréckom ostrove Leros, kde ho zaregistrovali podľa smerníc EÚ a odkiaľ sa balkánskou trasou dostal do Francúzska.

6:51 Otca a brata samovražedného atentátnika, ktorý útočil v klube Bataclan, vzali v sobotu do väzby. V ich bytoch polícia urobila prehliadku, výsluchom sa museli podrobiť aj ďalší členovia rodiny útočníka.

Mostefaiov starší brat pred odchodom na policajnú stanicu povedal agentúre AFP, že s Omarom nebol v kontakte niekoľko rokov. „Je to šialené. Sám som bol včera v noci v Paríži, videl som, čo to bol za zmätok,“ povedal podľa Guardianu.

6:40 Napriek výnimočnému stavu sa v mnohých mestách konali zhromaždenia na uctenie si pamiatky obetí, na podporu zranených a pozostalých, ako aj proti terorizmu. Parížania v sobotu namiesto účasti na masovej demonštrácii prichádzali k miestam útokov, zapaľovali tam sviečky, kládli kvety, modlili sa či diskutovali.

Manifestácie proti terorizmu sa však v sobotu uskutočnili v mestách Grenoble, Arras, Bourges, Lavale, Metz, Tours, Orleáns či Lille a ďalších.

6:22 Teroristické útoky pomôže vyšetrovať aj americká FBI. V tíme budú aj špecialisti na analýzu dát získaných z elektronických prístrojov ako mobilné telefóny či počítače. Iní agenti FBI by mali získavať a vyhodnocovať informácie od francúzskych vyšetrovateľov a sprostredkúvať ich americkým úradom. USA tiež nemajú informácie, ktoré by protirečili počiatočnému vyhodnoteniu francúzskych úradov, že za útokmi sú extrémisti z Islamského štátu.

6:00 Jedného z útočníkov identifikovali na základe odtlačkov prstov z klubu Bataclan. Ide o 29-ročného francúzskeho občana Omara Ismaila Mostefaia, ktorý žil na parížskom predmestí Courcouronnes. Podľa médií Mostefai v zime na prelome rokov 2013-14 strávil niekoľko mesiacov v Sýrii, kam sa dostal z Turecka. Mostefaiovo meno na sociálnej sieti Facebook zverejnil aj Pierre Gorges, primátor mesta Chartres, kde podozrivý od roku 2012 žil.

Pod týmto článkom nie je možné diskutovať. Vysvetlenie nájdete tu

Najčítanejšie na SME Svet


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Zľava 3000 € na 3-izbové byty v Jarabinkách
 3. Aký vplyv by mal konflikt v Kórei na vaše investície?
 4. Atraktívnejšie učenie vďaka digitálnym technológiám
 5. JUDr. Barbora Sabó: Dobrý maklér šetrí čas, peniaze i nervy!
 6. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 7. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 8. Rastie nám pokrivená generácia?
 9. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 10. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 1. Atraktívnejšie učenie vďaka digitálnym technológiám
 2. Aký vplyv by mal konflikt v Kórei na vaše investície?
 3. Zľava 3000 € na 3-izbové byty v Jarabinkách
 4. JUDr. Barbora Sabó: Dobrý maklér šetrí čas, peniaze i nervy!
 5. Detské zúbky sú veda
 6. Štartujú jesenné módne dni v Poluse
 7. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 8. Rastie nám pokrivená generácia?
 9. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 10. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 1. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku 15 572
 2. Rastie nám pokrivená generácia? 10 484
 3. Intímna hygiena – celoročná záležitosť 3 289
 4. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 2 851
 5. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 1 962
 6. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji 1 337
 7. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 306
 8. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 086
 9. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 032
 10. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky 618

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.

DOMOV

Aké stíhačky môžeme a ktoré ponuky sú nereálne?

Rozhodovať sa bude len medzi gripenmi a stíhačkami F-16.

Neprehliadnite tiež

Svet

Islamský štát zabil v boji v Sýrii ruského generála

Pomáhal sýrskym veliteľom pri oslobodzovaní mesta Dajr az-Zaur.

Svet

Trump nechce jadrovú vojnu so Severnou Kóreou, hovorí americký minister

Nepovedal, ako zareagujú na prípadný test vodíkovej bomby v Pacifiku.

Svet

V Iraku popravili 42 ľudí odsúdených za terorizmus

Popravených odsúdili za zabitie príslušníkov bezpečnostných síl či za účasť na útokoch.

Svet

Pri náletoch USA zomrelo v Líbyi 17 militantov Islamského štátu

Tábor používali na presun svojich militantov po krajine aj mimo nej.