
Exminister hospodárstva Peter Baco síce nedokázal presvedčivo zdôvodniť, odkiaľ prišli jeho deti a švagrovia k takému veľkému majetku, šéf si ho však držal v blízkosti do konca – v roku 1998 ho dokonca urobil šéfom volebnej kampane. Na obrázku je len jeden z domov Bacovej dcéry v milionárskej štvrti v Trenčíne. Rovnako dobre si žijú bývalý šéf výkonného výboru FNM Milan Rehák, bývalý šéf VÚB Ján Gabriel, exposlanci Vlastimil Vicen (na snímke dole jeho ružová vila), Dušan Macuška a ďalší.
FOTO SME – DAŠA MATEJČÍKOVÁ a ĽUBOŠ PILC

Exminister vnútra Ľudovít Hudek, ktorý sa so šéfom SIS Ivanom Lexom telefonicky zhováral o vyšetrovateľovi únosu mladého Kováča spôsobom „kopni ho do… a daj mu pusu na čelo“, si dal po odchode z kresla Mečiarovho ministra vystavať takéto sídlo. Stavbári ho odhadli na niekoľko desiatok miliónov, hovorilo sa aj o štyridsiatich. Okrem iného tam má súkromnú vinárničku a koľajničky na umelý potôčik. FOTO SME – DAŠA MATEJČÍKOVÁ a ĽUBOŠ PILC

Mečiar a jeho najmenej 41-miliónová investícia. Dá sa toľko v politike ušetriť?
Z poslednej vlády Vladimíra Mečiara odišli iba tí, ktorí sa stali nepohodlnými pre šéfa kabinetu. Odvolaný bol minister zahraničných vecí Juraj Schenk z dôvodu, že slabo kamufloval strácajúce sa nadšenie z izolácie Slovenska vo svete. Odvolaný bol minister vnútra Ľudovít Hudek, ktorý nepoprel vierohodnosť telefonátu medzi ním a vtedajším šéfom SIS Ivanom Lexom, kde hovorili o odvolaní vyšetrovateľov v kauze únosu mladého Kováča. Odišiel aj minister hospodárstva Ján Ducký, ktorý si však vzápätí sadol na lukratívnejšiu stoličku generálneho riaditeľa SPP. Demisiu podal aj Alexander Rezeš, ten však odišiel dobrovoľne kvôli zhoršujúcemu sa zdravotnému stavu a kvôli tomu, že sa v ústavnej funkcii veľmi nudil.