Hebron 2. februára (TASR) - Buldozéry izraelskej armády zbúrali dnes v prímestskej štvrti Hebronu 22 palestínskych domov, na ktoré nebolo vydané stavebné povolenie.
Hovorca izraelskej vojenskej správy konštatoval, že majiteľov stavieb už v minulosti pred rizikom demolácie nelegálnych stavieb v blízkosti židovskej osady Kirjat Arba varovali. Izraelské okupačné úrady však Palestínčanom žiadosti o stavebné povolenie systematicky odmietajú.
Podľa izraelskej armády neboli zdemolované domy už dostavané a obývaný bol iba jeden z nich. Tieto informácie však popierajú majitelia domov, ktorí tvrdia, že sa do domov už nasťahovali.
Dnešná demolácia palestínskych domov v Hebrone je najrozsiahlejšou podobnou akciou armády židovského štátu od polovice januára, keď na trhovisku v mestečku Nazlat Ísá zbúrali 62 obchodov.