CALAIS. Nákladný vlak zrazil v noci na štvrtok migranta pokúšajúceho sa prejsť eurotunelom popod Lamanšským prielivom, ktorý spája severné Francúzsko s Britániou.
Napísala to agentúra AP s odvolaním sa na francúzske úrady.
Prefektúra mesta Calais oznámila, že telo nemenovaného muža sa našlo okolo druhej hodiny po polnoci miestneho času neďaleko koľají.
Úmrtie oblasti v nákladného terminálu na francúzskej strane potvrdila aj spoločnosť Eurotunnel prevádzkujúca nákladnú dopravu pod prielivom.
Od začiatku tohtoročného leta prišla na trati ústiacej do eurotunela o život približne desiatka migrantov.
Utečenci si vybudovali tábory v okolí tohto prístavného mesta na severozápade Francúzska a veria, že sa im podarí dostať sa do nákladných či osobných vlakov smerujúcich do Británie.
V reakcii na zvýšené úsilie migrantov dostať sa do vlakov premávajúcich medzi Francúzskom a Britániou posilnili obe strany dohľad nad prístupovými cestami do eurotunela.
Man dies after being hit by train near Channel tunnel entrance http://t.co/CIWKNDNuwB
— Guardian World (@guardianworld) 24. Září 2015 Pod týmto článkom nie je možné diskutovať. Vysvetlenie nájdete tu