KUALA LUMPUR. Ôsmich ďalších ľudí zadržali v Malajzii pre podozrenie z účasti na bombovom výbuchu vo svätyni, ktorý v centre thajskej metropoly Bangkok usmrtil 17. augusta 20 ľudí. Informovala o tom v stredu malajzijská polícia, citovala ju agentúra DPA.
Medzi zadržanými sú štyria Malajzijčania a tiež štyria cudzinci.
Námestník malajzijského policajného šéfa Noor Rashid Ibrahim uviedol, že o zadržaniach, ku ktorým došlo v metropole Kuala Lumpur a tiež v štáte Kelantan už bola upovedomená aj thajská polícia.
Doplnil, že zadržaní Malajzijčania sú zároveň podozriví z obchodovania s ľuďmi. Neuviedol, či sa rovnaké obvinenie vzťahuje aj na zadržaných cudzincov.
Tých označila agentúra AP za pravdepodobných príslušníkov menšiny Ujgurov, ktorí do Malajzie prišli ilegálnym spôsobom.
Malajzijské úrady už v súvislosti s výbuchom bomby v Bangkoku zatkli tento mesiac troch ľudí. Polícia však uviedla, že vyšetrovateľom sa prepojenie medzi nimi a bangkockým útokom doposiaľ potvrdiť nepodarilo.
Pri bombovom útoku na svätyňu Erawan nachádzajúcu sa v centre thajskej metropoly zahynulo 17. augusta 20 ľudí vrátane 14 zahraničných turistov, pričom zranenia utrpelo vyše 120 ďalších osôb.