AKTUALIZOVANÉ

Maďarsko môže proti utečencom nasadiť armádu

Dianie okolo utečeneckej krízy sledujeme online aj v pondelok.

Srbsko odsúdilo novú železnú oponu v Európe.(Zdroj: TASR /AP)
 • Maďarský parlament rozhodol o možnosti nasadenia armády proti utečencom.
 • Fínsko je pripravené obnoviť kontroly hraníc.
 • Na odmietavom postoji krajín V4 ku kvótam sa nič nezmenilo.
 • Srbský minister zahraničia odsúdil novú železnú oponu v Európe.
 • Slovinci na svoje územie vpustili väčšinu na hraniciach čakajúcich migrantov.
 • Prokuratúra v Maďarsku obvinila z nepovoleného prekročenia už 116 utečencov.
 • Chorvátsko pre kamióny uzavrelo jediný fungujúci hraničný priechod so Srbskom.

Dianie okolo utečeneckej krízy sme sledovali minútu po minúte:

23:00 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

22:42 OSN. Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun adresoval európskym lídrom výzvu, aby vo svojich krajinách zaistili náležité zaobchádzanie s utečencami a migrantmi, z ktorých mnohí podstúpili neľahkú cestu, aby unikli pred prenasledovaním, konfliktami či porušovaním ľudských práv.

Podľa vyhlásenia hovorcu Stéphana Dujarrica šéf svetovej organizácie "sleduje s rastúcim znepokojením zatváranie niektorých hraníc v Európe, nedostatok vhodných prijímacích zariadení, ako aj vo zvýšenej miere využívané zadržiavanie a kriminalizáciu neregulárnych migrantov či žiadateľov o azyl".

22:15 CHORVÁTSKO. Prezidentka Kolinda Grabarová-Kitarovičová vo večernom vysielaní Nova TV konštatovala, že vláda v Záhrebe sa adekvátne nepripravila na zvládnutie krízy okolo utečencov.

Situácia podľa jej slov ešte stále nie je taká stabilná a bezpečná, akou by mala byť, konštatovala a netajila znepokojenie nad tým, že hranice krajiny prekročilo nekontrolovane značné množstvo ľudí, o ktorých nevedno, kým sú a čo chcú.

Podľa chorvátskej prezidentky kontrola štátnej hranice nefunguje a situácia sa zlepšila až po tom, ako veľkú časť migrantov prepravili do Maďarska.

Plán B chorvátskej vlády, podľa ktorého usmernia ilegálnych migrantov smerom k maďarskej štátnej hranici, je reakciou na plán A, ktorý ani nejestvoval, povedala najvyššia chorvátska predstaviteľka.

21:58 TALIANSKO. Približne sto aktivistov protestovalo pred maďarským veľvyslanectvom v talianskom hlavnom meste Ríme proti prisťahovaleckej politike vlády premiéra Viktora Orbána.

Na demonštrácii nechýbali transparenty so sloganmi ako "Maďari, v minulosti ste aj Vy boli utečencami", "Zostaňme ľudskí!", "Nikto si sám nevybral, aby bol utečencom", "Najskôr ľudia, potom hranice!", ale ani skandovanie slova "Hanba".

Akciu zorganizovala ľavicová talianska opozičná strana SEL a pripojili sa k nej okrem iných aj tamojšie pobočky Amnesty International, Emergency či Lekárov bez hraníc.

20:58 SLOVINSKO. Prílev utečencov do Slovinska sa v porovnaní s uplynulým víkendom upokojil. Podľa informácií predstaviteľov rezortu vnútra je situácia na území Slovinska pokojná.

Kým počas víkendu zaregistrovali v Slovinsku okolo tisíc migrantov denne, dnes sa tento údaj pohyboval medzi 300-400 osobami.

Slovinskí činitelia však varovali, že prílev utečencov ešte nie je minulosťou.

Väčšina z tých, ktorí sa registrovali v krajine, nechce zostať v Slovinsku, ale mieri predovšetkým do Rakúska s tým, že ich cieľovou destináciou je Nemecko.

Iba 23 utečencov požiadalo doteraz o azyl v Slovinsku. Tridsať až štyridsať percent registrovaných pochádza zo Sýrie, zvyšok z Iraku, Iránu a Afganistanu. Mnohí sa navyše vydávajú za utečencov zo Sýrie, čo sa však napokon ukáže ako klamlivý údaj.aptopix-italy-eu-migrants963168_r2026_res.jpg

Utečenci stále prichádzajú aj do Talianska. SITA/AP

20:45 USA. Spojené štáty nasmerujú takmer 419 miliónov dolárov na humanitárnu pomoc pre sýrskych utečencov, informoval podľa AP hovorca Bieleho domu Josh Earnest.

Peniaze majú pomôcť financovať núdzovú zdravotnú starostlivosť, pitnú vodu, potraviny a prístrešie.

20:11 SRBSKO. Srbský premiér Aleksandar Vučić požiadal Chorvátsko, aby otvorilo hraničný priechod Bajakovo s tým, že Belehrad by inak bol nútený požiadať o medzinárodnú ochranu a zaviesť protiopatrenia. Záhreb v noci na pondelok uzavrel pre kamiónovú dopravu jediný fungujúci hraničný priechod so Srbskom.

19:00 RAKÚSKO. Na maďarsko-rakúskom hraničnom priechode Nickelsdorf bola situácia v priebehu dňa relatívne pokojná.

Po víkendovom nápore, kedy cez Nickelsdorf prešlo viac ako dvadsaťtisíc ľudí, čaká na hraniciach asi dvetisíc utečencov. Jedným z nich je aj osemnásťročný Beshir Al Bashir zo sýrskeho Idlibu, ktorý AP povedal, že chce ísť študovať medicínu do Nemecka.

18:44 EURÓPSKA ÚNIA. Luxembursko urobí všetko pre to, aby ministri vnútra našli v otázke utečeneckej krízy kompromis.

Po rokovaní ministrov zahraničia V4, Luxemburska a Lotyšska to povedal šéf luxemburskej diplomacie Jean Asselborn, podľa ktorého rozdiely v názoroch na povinné kvóty stále pretrvávajú.

"Máme ešte 20 hodín, aby sme dospeli k záveru. Vieme, že musíme nájsť európske riešenie," povedal.

Asselborn neodpovedal na otázku, či v prípade potreby dôjde na utorkovom rokovaní k prehlasovaniu zástupcov krajín odmietajúcich kvóty. Obmedzil sa na konštatovanie, že jeho úlohou je nájsť spoločné riešenie, a dodal, že predvídať, ako to dopadne, nie je možné.

18:37 FÍNSKO. Fínsko je pripravené obnoviť kontroly národných hraníc vzhľadom na stúpajúci prílev uchádzačov o azyl zo susedného Švédska, povedal minister vnútra Petteri Orpo.

Polícia už v sobotu začala náhodne kontrolovať hranice v meste Tornio na severe Fínska a od utorka spustí "posilnený dohľad nad cudzincami", napríklad ich náhodné kontroly, v celej krajine, informoval minister.

"Sme pripravení kedykoľvek (obnoviť kontroly hraníc) a už sme dosť výrazne sprísnili našu politiku," povedal telefonicky agentúre Reuters.

18:16 NEMECKO. Vo fakultnej nemocnici v Münsteri zomrel na zlyhanie obličiek sýrsky tínedžer. Šestnásťročný chlapec podľa agentúry AP zjedol prudko jedovaté huby, ktoré sa zrejme podobali na jedlé huby v jeho vlasti.

Minulý týždeň prijali päť pacientov s otravou muchotrávkami a jeden je ešte v kritickom stave.

Nemocnica v nemeckom meste Hannover zasa minulý týždeň informovala, že za posledných niekoľko dní zaznamenala približne 35 prípadov prevažne sýrskych utečencov otrávených muchotrávkou zelenou.

17:59 CHORVÁTSKO. Chorvátsko-slovinský hraničný priechod Bregana je od 16.00 hod opäť otvorený pre všetku dopravu, informovala agentúra HINA.

17:55 GRÉCKO. Aslan Al Hakim má sedemnásť rokov a na cestu z Damasku do Európy sa nevydal sám. Spoločnosť mu robí aj modrooké šteňa huskyho menom Rose.

Aslan utiekol z vojnou zmietanej Sýrie iba s jedným batohom. „Milujem tohto psa, potrebujem ho!“ reagoval na otázky prečo sa vydal na nebezpečnú cestu aj so svojím štvornohým miláčikom.

17:44 NEMECKO. Kancelárka Angela Merkelová prisľúbila, že urobí všetko pre to, aby sa problém s rozdelením utečencov vyriešil konsenzom, a nie jednoducho prehlasovaním partnerov v Európskej únii. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Ministri vnútra členských krajín EÚ sa v utorok stretnú na ďalšej diskusii o kvótach, na základe ktorých sa majú uchádzači o azyl rozdeliť po celej únii, a lídri EÚ sa zídu na summite v stredu 23. septembra.

Merkelová vyhlásila, že "riešenie krízy nemôže prísť a ani nepríde za noc" a že bude potrebných viac takýchto stretnutí.

"Stojí za to urobiť všetko, aby sme o takých dôležitých otázkach, akou je prerozdelenie utečencov, dokázali rozhodnúť konsenzom medzi 28 členskými štátmi, a nie kvalifikovanou väčšinou," zdôraznila.

17:27 MAĎARSKO.Maďarskí poslanci schválili novely zákonov o obrane a polícii, v zmysle ktorých bude v terajšej situácii migračnej krízy možné nasadiť na hraniciach aj armádu.

Podľa schválených noviel majú vojaci v čase krízovej situácie vyvolanej masovou migráciou podobné právomoci ako policajti.

Môžu napríklad legitimovať, zadržať a predviesť osoby, kontrolovať vozidlá a šatstvo, môžu sa zúčastňovať na opatreniach týkajúcich sa cudzineckej agendy alebo kontrolovať cezhraničnú premávku.

Nový zákon tiež umožňuje armáde používať gumové projektily, čí slzný plyn na ochranu hraníc pred utečencami. Čítajte viac.

17:15 EURÓPSKA ÚNIA. Európska agentúra pre riadenie vonkajších hraníc Frontex dostane v budúcom roku ako súčasť nového balíka iniciatívy EK v boji proti utečeneckej kríze o 54 percent vyšší rozpočet.

17:04 NEMECKO. Nemecko čelí problémom s neonacistami. Podpaľujú utečenecké tábory. Čítajte viac.

16:39 TURECKO. Stovky utečencov čakajú v severozápadnej provincii Turecka Edirne. Ich cieľom je Grécko alebo Bulharsko.

Niektorí čakajú priamo v parku v Edirne, takmer tisíc sa ich utáborilo asi osem kilometrov od hraníc s Gréckom.

Sýrsky utečenec Wesa Mohammed Al Abu z Aleppa povedal agentúre AP, že čakajú na výsledky stredajšieho summitu EÚ. "Dúfame, že otvoria hranice," hovorí Al Abu.

16:08 MACEDÓNSKO. Severnú grécku hranicu prekročilo za posledných 24 hodín smerom do Macedónska 8500 uchádzačov o azyl.

Tento rok prišlo zatiaľ do Grécka vyše 260-tisíc ľudí utekajúcich pred vojnou a chudobou.

Na východogrécke ostrovy dorazia denne stovky migrantov a utečencov, postupne sa presúvajú na pevninu, potom na sever do pohraničnej oblasti okolo gréckeho mesta Idomeni a ďalej do Macedónska. K hranici prichádzali autobusy s ľuďmi a tí prechádzali na macedónske územie bez akýchkoľvek hlásených problémov.

aptopix-greece-migrants962693_r79_res.jpg

Na východogrécke ostrovy dorazia denne stovky migrantov. TASR/AP

15:34 SRBSKO. Srbský minister zahraničných vecí Ivica Dačič odsúdil Európsku úniu za nečinnosť v utečeneckej kríze na kontinente a za to, že umožnila členským štátom EÚ stavať ploty, ktoré Dačič nazval novou "železnou oponou".

Minister uviedol, že "hranice sa takto zatvárajú iba počas vojen a EÚ sa správa tak, akoby sa toto dialo na inej planéte".

Dačič tiež povedal, že nie je správne, že Srbsko nebude zahrnuté medzi účastníkov stredajšieho summitu EÚ, ktorý sa bude zaoberať riešením migračnej a utečeneckej krízy.

15:05 EURÓPSKA ÚNIA. Maďarsko bude vylúčené zo zoznamu zvýhodnených krajín EÚ, ktoré by nemali prijímať určitý podiel zo 120.000 utečencov žiadajúcich o azyl. Uviedol to nemenovaný diplomatický zdroj z prostredia luxemburského predsedníctva v EÚ.

Rovnaký zdroj naznačil, že dokument, ktorý by mal vzísť z utorňajšieho mimoriadneho zasadnutia ministrov vnútra EÚ v Bruseli, nebude obsahovať výraz "povinné" v súvislosti s mechanizmom prerozdeľovania určitého počtu utečencov.

"Bolo dohodnuté, že Maďarsko sa neobjaví v texte ako 'zvýhodnená krajina' v rámci relokačného mechanizmu," uviedol zdroj z prostredia luxemburského predsedníctva v EÚ.

Ak sa potvrdí, že Maďarsko bude vylúčené zo zoznamu "zvýhodnených" krajín, tak sa bude musieť zúčastniť na európskej solidarite a prijať určitý počet utečencov z Talianska a Grécka.

14:54 MAĎARSKO. Migranti už nielen búchajú na dvere Maďarska, ale ich už aj vykopli. Vyhlásil to na úvod jesennej schôdze parlamentu premiér Viktor Orbán, podľa ktorého sa chcú dostať cez hranice Maďarska a Európy státisíce, dokonca milión prisťahovalcov.

Podľa agentúry MTI Orbán v prejave pred poslancami zdôraznil, že nevidieť koniec migrácie, pretože napríklad iba v Iraku a v Sýrii sú odkázané na humanitárnu pomoc ďalšie milióny ľudí a chystajú sa na cestu.

Premiér dodal, že "severoafrický obranný val" sa zrútil a arabská jar spôsobila chaos, pretože inštitúcie zastupiteľskej demokracie, ktorá je podľa Západu jedinou vhodnou štátnou formou, zlyhali tam, kde neexistuje vôľa mať takéto zriadenie.

"Európa nielenže nechala pootvorené okná a dvere, ale migrantom poslala ešte aj pozvánky," zdôraznil predseda maďarskej vlády, podľa ktorého sú migranti obeťami zlého politického rozhodnutia. "Svet sa im v podstate obrátil chrbtom," skonštatoval Orbán.

14:29 MAĎARSKO. Maďarská vláda uverejnila v libanonských novinách inzerát, prostredníctvom ktorého varuje migrantov, aby nevstupovali ilegálne na územie Maďarska, keďže ide o trestný čin stíhateľný väzením. Informovala o tom agentúra AP.

V celostranovom inzeráte, ktorý vyšiel v niekoľkých tamojších periodikách vrátane hlavného libanonského denníka an-Nahár, maďarská vláda uvádza, že voči osobám, ktoré sa pokúsia ilegálne vstúpiť na územie krajiny, "budú uplatnené najprísnejšie možné opatrenia".

"Prevádzači, nepočúvajte ľudí. Maďarsko nepovolí ilegálnym imigrantom vstúpiť na svoje územie," uvádza sa v inzeráte uverejnenom v angličtine i arabčine.

mideast-lebanon-syria-migrants962670_r9595_res.jpg

Budapešť uverejnila v libanonských novinách inzerát. FOTO: TASR/AP

14:19 POĽSKO. Bývalý poľský prezident Lech Walesa uviedol, že utečenci musia rešpektovať pravidlá a vierovyznanie prevažne katolíckeho Poľska, ak majú byť do tejto krajiny prijatí. Citovala ho agentúra AP.

Niekdajší líder hnutia Solidarita vyhlásil, že pre prijatie migrantov je potrebné stanovenie súboru pravidiel, pretože utečenci budú časom "požadovať priestor pre seba" a Poliaci sa budú musieť vyrovnávať s náboženskými, sociálnymi a všetkými možnými ďalšími problémami.

Migranti by podľa Walesu v snahe o zachovanie svojho vlastného vierovyznania nemali "spôsobovať problémy inému náboženstvu". Dodal, že, ak bude migrant s týmito pravidlami súhlasiť, môže byť prijatý, a ak nie, "je to jeho voľba".

13:43 SLOVENSKO. Za prvých sedem mesiacov tohto roka požiadalo na Slovensku o azyl 122 cudzincov. Vlani bolo žiadateľov 331, rok predtým 441, píše o tom Liga za ľudské práva na svojom webe.

"Medzinárodné právo definuje utečenca ako osobu, ktorá je mimo krajiny svojho pôvodu, nemôže alebo nechce sa vrátiť späť pre opodstatnený strach z prenasledovania pre národnosť, rasu, náboženstvo, politické presvedčenie alebo príslušnosť k určitej sociálnej skupine," vysvetlila liga.

Žiadateľom o azyl je následne ten, kto sa uchádza o uznanie svojho postavenia ako utečenec.

13:37 POĽSKO. Krajina je schopné prijať viac utečencov, než navrhuje Európska komisia v rámci systému povinných kvót - EÚ však musí pevne uzavrieť svoje hranice a zaistiť bezpečnosť svojich občanov. Podľa tlačovej agentúry Belga to dnes vyhlásil šéf poľskej diplomacie Grzegorz Schetyna.

"Tvárou v tvár rastúcej kríze je Poľsko schopné prijať samo od seba viac utečencov, než stanovujú kvóty navrhované Európskou komisiou," povedal Schetyna v rozhovore publikovanom dnes v denníku Gazeta Wyborcza. Minister zahraničných vecí Poľska však v rozhovore nespresnil, o aké číslo by išlo.

13:35 NEMECKO. Minister vnútra Thomas de Maiziere prišiel s vlastnou iniciatívou, na základe ktorej by EÚ mala prijať určitý väčší počet utečencov priamo z krízových oblastí.

V prípade uplatnenia takéhoto postupu by bolo možné obísť pašerácke siete a umiestniť ďalších žiadateľov o azyl mimo územia EÚ, uviedol Maiziere, ktorého citovala agentúra AP. Nešpecifikoval pritom, aký počet utečencov by mala EÚ priamo z krízových oblastí prijať.

12:28 BRUSEL. Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz očakáva, že ministri vnútra členských krajín Európskej únie nakoniec dosiahnu dohodu o dobrovoľnom systéme redistribúcie 160-tisíc migrantov, ktorí na území únie hľadajú právnu ochranu.

"Určite o tejto téme prebehnú diskusie, ale nakoniec sa zrodí dohoda o premiestnení 160-tisíc migrantov," citovala dnešné vyjadrenie predsedu EP tlačová agentúra Reuters.

12:27 MAĎARSKO. Bojkot proti letnej dovolenke v Chorvátsku začala organizovať skupina Maďarov na Facebooku, napísal maďarský server Ripost.hu. Dôvodom je skutočnosť, že po uzatvorení hraníc Maďarska so Srbskom z 15. septembra začalo Chorvátsko prichádzajúcich migrantov posielať do Maďarska.

"Už tam nechodievaj na letnú dovolenku!" cituje server výzvu na sociálnej sieti a dodáva, že v tomto roku trávilo dovolenku v Chorvátsku 332-tisíc maďarských turistov.

Pomer Maďarov dovolenkujúcich pri Jadranskom mori dosahuje osem až deväť percent všetkých turistov. Medziročne počet Maďarov navštevujúcich túto turistickú destináciu stúpol tento rok o 16,5 percenta.

Chorvátsko v sobotu uviedlo, že "prinútilo" Maďarsko prijať tisíce utečencov a bude mu ich posielať aj naďalej.

"Donútili sme ich - tým, že sme im tam tých ľudí poslali. A budeme v tom pokračovať," povedal Milanovič novinárom v meste Beli Manastir, odkiaľ boli v piatok vyslané na sever do Maďarska autobusy a vlaky plné migrantov.

12:24 CHORVÁTSKO. Úrady v Chorvátsku otvorili centrum pre prijímanie migrantov v blízkosti obce Opatovac na východe krajiny. Oznámila to dnes agentúra AP.

Otvorenie prijímacieho strediska má pomôcť zvládnuť chaotickú situáciu vyvolanú prílevom tisícov utečencov smerujúcich do západnej Európy.

Od 15. septembra, keď Maďarsko uzatvorilo hranice so Srbskom, prišlo do Chorvátska približne 27.000 migrantov z krajín Blízkeho východu, Afriky a Ázie, informovali dnes úrady v Záhrebe.

11:33 CHORVÁTSKO. V noci na pondelok uzavrelo pre kamiónovú dopravu jediný fungujúci hraničný priechod so Srbskom. Belehrad tento krok okamžite odsúdil ako kontraproduktívny a neférový, uviedla chorvátska agentúra HINA.

Chorvátske ministerstvo vnútra vo štvrtok neskoro večer zatvorilo takmer všetky priechody na hraniciach so Srbskom v snahe obmedziť bezprecedentný nápor migrantov smerujúcich do západnej Európy.

Otvorený zostal len hlavný priechod Bajakovo-Batrovci na diaľnici medzi Záhrebom a Belehradom. V noci nadnes bola však aj táto cestná tepna dočasne uzatvorená pre kamiónovú dopravu, v dôsledku čoho vznikla na srbskej strane hraníc až desaťkilometrová kolóna vozidiel.

11:20 MAĎARSKO. Po sprísnení podmienok prisťahovalectva a ochrany štátnych hraníc, ktoré v Maďarsku platia od 15. septembra, obvinila hlavná prokuratúra Čongrádskej župy už 116 migrantov z trestného činu ilegálneho prekročenia hraničných zábran.

V prípade 11 osôb iniciovala prokuratúra vzatie do vyšetrovacej väzby za účasť na nepokojoch z minulej stredy na maďarsko-srbskom hraničnom priechode Röszke, informoval dnes spravodajský server Vs.hu.

Počas uplynulého víkendu iniciovala prokuratúra zrýchlený súdny proces so 45 migrantmi - 24 Afgancami, štyrmi Konžanmi, jedným Iráncom, ôsmimi Pakistancami, štyrmi Sýrčanmi, jedným Bangladéšanom, dvoma Albáncami a jedným Alžírčanom.

10:33 SLOVINSKO. V noci nadnes Slovinci na svoje územie vpustili väčšinu migrantov čakajúcich na slovinsko-chorvátskych hraničných priechodoch Bregana a Harmica a následne ich autobusmi prepravilo do prijímacích centier. Informovala o tom slovinská polícia, ktorú citovala chorvátska agentúra HINA.

Alenka Dreniková z polície v slovinskom Novom Meste, nachádzajúcom sa neďaleko chorvátskych hraníc, uviedla, že Slovinsko počas noci vpustilo na svoje územie približne 500 migrantov.

Dreniková vyhlásila, že utečenci boli dnes o 6.00 h ráno premiestnení z hraničného priechodu Harmica dvoma autobusmi do prijímacích centier vo viacerých slovinských mestách. Ďalších asi 150 migrantov stále čaká v Harmici na to, aby ich príslušné úrady previezli do Rakúska.

V priebehu dnešnej noci bola premiestnená do prijímacích centier aj väčšina utečencov, ktorí v uplynulých dňoch dorazili k hraničnému priechodu Bregana.

Udialo sa včera

Utečeneckú krízu sme sledovali aj včera.

 • Do Rakúska prišlo cez víkend vyše dvadsaťtisíc migrantov.
 • Poľsko prijme iba symbolický počet utečencov.
 • Nemecko plánuje pre utečeneckú krízu miliardové škrty.
 • Ak ministri odhlasujú kvóty, postavíme sa proti, tvrdí Fico.
 • Maďarsko a Rumunsko v slovnej bitke ohľadne hraničného plota.
 • Pri Lesbose sa potopila ďalšia loď s migrantmi.
 • Bulharsko uzavrelo pre ilegálnych migrantov hranice.

Pod týmto článkom nie je možné diskutovať. Vysvetlenie nájdete tu

Najčítanejšie na SME Svet


Inzercia - Tlačové správy


 1. Zľava 3000 € na 3-izbové byty v Jarabinkách
 2. Projekt Seberíniho: 60% vypredané ešte pred začiatkom kampane
 3. 6 dôvodov, prečo začať posielať peniaze cez VIAMO (a ako na to)
 4. Stačí len mechanické, alebo elektronické zabezpečenie vozidla?
 5. Hyundai Tucson Shadow určite nezostane v tieni.
 6. Aký vplyv by mal konflikt v Kórei na vaše investície?
 7. Atraktívnejšie učenie vďaka digitálnym technológiám
 8. JUDr. Barbora Sabó: Dobrý maklér šetrí čas, peniaze i nervy!
 9. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 10. Rastie nám pokrivená generácia?
 1. Poslanec Borguľa žiada vládu o podporu pre Bratislavu
 2. Otvorenie akademického roka 2017/2018 na EU v Bratislave
 3. Projekt Seberíniho: 60% vypredané ešte pred začiatkom kampane
 4. FSEV UK v Bratislave: Prax je súčasťou študijných programov
 5. 6 dôvodov, prečo začať posielať peniaze cez VIAMO (a ako na to)
 6. Hyundai Tucson Shadow určite nezostane v tieni.
 7. Stačí len mechanické, alebo elektronické zabezpečenie vozidla?
 8. Exkurzia odborárov a absolventov SvF STU v Bratislave 2017
 9. Zvolen: Zvolenčania myslia na zabezpečenie svojich domovov
 10. Detské zúbky sú veda
 1. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku 6 022
 2. 6 dôvodov, prečo začať posielať peniaze cez VIAMO (a ako na to) 4 979
 3. Rastie nám pokrivená generácia? 3 039
 4. Intímna hygiena – celoročná záležitosť 2 545
 5. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 1 642
 6. JUDr. Barbora Sabó: Dobrý maklér šetrí čas, peniaze i nervy! 1 294
 7. Zľava 3000 € na 3-izbové byty v Jarabinkách 1 267
 8. Aký vplyv by mal konflikt v Kórei na vaše investície? 1 045
 9. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 033
 10. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 949

Téma: Utečenecká kríza vo svete


Hlavné správy zo Sme.sk

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.

KOMENTÁRE

Sulík vie, že z týchto rečí rastú preferencie

V SaS by nemali byť prekvapení. Experti už viackrát sterilizácie odmietli.

Neprehliadnite tiež

Svet

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Francúzsky prezident sa pri svojich plánoch nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.

Svet

Vo Švédsku sa zrazil vlak s vojenským vozidlom, hlásia zranených

K zrážke osobného vlaku s obrneným vozidlom došlo pri obci Trosa južne od Štokholmu.

Svet

Twitter musel vysvetliť, prečo nezmazal Trumpov výhražný príspevok

Trump sa na sociálnej sieti vyhrážal vodcovi KĽDR.