WASHINGTON. Rusko rozostavilo sedem tankov na letisku neďaleko sýrskeho mesta Lázikíja, kde ruské ozbrojené sily vytrvalo budujú obrannú líniu, napísala v pondelok agentúra Reuters.
Podľa dvoch nemenovaných amerických predstaviteľov sa na letisku pri Lázikíji, ktorá je baštou sýrskeho prezidenta Bašára Asada, objavilo sedem ruských tankov T-90. Obaja predstavitelia potvrdili, že letisko bránia aj ruské delá.
Prečítajte si tiež:
Rusko posiela do Sýrie vojakov. Vojnu to môže ešte zhoršiť
Rusko v piatok oznámilo, že posiela do krajiny vojenskú techniku, aby pomohlo sýrskej vláde v boji proti extrémistickej organizácii Islamský štát.
Americkí predstavitelia sú presvedčení, že Moskva posilňuje svoju vojenskú prítomnosť v Sýrii preto, aby ochránila svojho dlhoročného spojenca - sýrskeho prezidenta Bašára Asada a jeho režim.
Prezident USA Barack Obama v piatok povedal, že posilňovanie ruskej prítomnosti v Sýrii naznačuje, že Asad má obavy a že sa obracia o pomoc na Rusko.
Russia positioning tanks at Syria airfield: U.S. officials http://t.co/fziwggQDA2
— Reuters Top News (@Reuters) 14. Září 2015