SME

Thajská polícia vydala v prípade útokov v Bangkoku dva nové zatykače

Vyšetrovatelia pátrajú po 26-ročnom Thajčanovi a ďalšom cudzincovi na základe víkendovej prehliadky v obytnom dome v štvrti Min Buri.

Za informácie vedúce k nájdeniu podozrivých atentátnikov vypísali úrady tri milióny bathov (74.000 eur).Za informácie vedúce k nájdeniu podozrivých atentátnikov vypísali úrady tri milióny bathov (74.000 eur). (Zdroj: SITA/AP)

BANGKOK. Thajská polícia našla po víkendovej razii v ďalšom byte na predmestí Bangkoku materiál možný na výrobu bômb a vydala zatykače na dvoch nových podozrivých v rámci vyšetrovania útoku na hinduistickú svätyňu v tamojšej metropole.

Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie polície.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečítajte si tiež:

Thajské orgány pokročili vo vyšetrovaní bombového útoku vo svätyni Erawan

Materiál na výrobu bomby Vyšetrovatelia pátrajú po 26-ročnom Thajčanovi a ďalšom cudzincovi na základe víkendovej prehliadky v obytnom dome v štvrti Min Buri, počas ktorej zhabali medzi inými podozrivými predmetmi aj hnojivo, digitálne hodinky, strelný prach a diaľkové ovládania využiteľné ako detonátor na výbušniny, informoval v pondelok o priebežných záveroch vyšetrovania prostredníctvom televízneho vysielania hovorca polície Pravut Thavornsiri.

SkryťVypnúť reklamu

"Toto je materiál na výrobu bomby," konštatoval Thavornsiri a dodal, že polícia plánuje vydať ďalšie tri až štyri zatykače; viac informácií ale neposkytol, napísala agentúra AP.

Thajská polícia už v sobotu zadržala bližšie neidentifikovaného cudzinca. Totožnosť tohto muža polícia stále preveruje.

Podľa Thavornsiriho je "veľmi pravdepodobné, že je súčasťou siete", ktorá stojí za výbuchom vo svätyni Erawan v centre Bangkoku zo 17. augusta, ktorý zabil 20 ľudí a ďalších 125 zranil.

Vyšetrovatelia v súvislosti so zadržaním podozrivého prehľadali cez víkend ním využívaný byt vo štvrti Nong Čok v severnej časti Bangkoku.

Našli v ňom veľké množstvo materiálu potenciálne použiteľného na výrobu bômb, ako aj okolo 200 falošných cestovných pasov.

SkryťVypnúť reklamu

A Turkish national detained in #Thailand in the investigation into the #BangkokBombing http://t.co/cMf8qMp83a pic.twitter.com/dafXGtPhdl

— Hurriyet Daily News (@HDNER) 29. Srpen 2015 Vyšetrovateľov čaká odmena Tím vyšetrovateľov, ktorý dopomohol k dolapeniu podozrivého v prípade tohto útoku, odmení thajská polícia odmenou, ktorú za jeho nájdenie ponúkala verejnosti.

Za informácie vedúce k nájdeniu podozrivých atentátnikov vypísali úrady podľa agentúry DPA tri milióny bathov (74.000 eur). Podľa šéfa thajskej polície Somjota Pumpunmuanga ju vyplatia policajnému tímu.

K zodpovednosti za najhorší bombový útok v dejinách Thajska sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Potenciálne podozriví sú moslimskí povstalci z juhu Thajska, zahraničné militantné skupiny alebo sympatizanti čínskych Ujgurov nedávno deportovaných z Thajsku.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  2. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  5. Musí veda odpovedať na všetky naše otázky?
  6. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  7. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  8. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 18 117
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 8 943
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 5 323
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 4 271
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 4 123
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 554
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 2 177
  8. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 1 852
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Útočník Komety Brno Kristián Pospíšil.

Slovák cíti krivdu po faule od Lukáša Sedláka z Pardubíc.


Dominik Hašek.

Vyhrážky ruského exprezidenta a expremiéra smerom k Haškovi odsúdil aj premiér Fiala.


TASR
Peter Frühauf.

Spolupráca fungovala skvelo po celé dva roky, povedal hlavný tréner.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu