SME

Islamisti útočili na troch kontinentoch

Po troch mesiacoch teroristi opäť zabíjali turistov v Tunisku. V hoteli zastrelili desiatky ľudí. Teroristi útočili aj vo Francúzsku a Kuvajte.

Pri samovražednom útoku v Kuvajte zahynulo najmenej 25 ľudí.Pri samovražednom útoku v Kuvajte zahynulo najmenej 25 ľudí. (Zdroj: SITA/AP)

TUNIS, BRATISLAVA. Ramadán musíme premeniť na „kalamitu pre neveriacich, šiitov a odpadlíckych moslimov, vyzýval tento týždeň Islamský štát pri príležitosti začiatku posvätného mesiaca. Piatok ukázal, ako si to islamisti predstavovali. V jeden deň sa odohrali tri útoky s islamistickým pozadím – vo Francúzsku, v Kuvajte a v Tunisku.

Bol tam zmätok

K teroristickému útoku v tuniskom meste Súsa došlo v piatok poobede na pláži hotela Imperial Marhaba. Začal sa explóziou, po nej nasledovala opakovaná streľba.

„Bol tam zmätok. Nikto nevedel, čo sa začalo diať,“ povedal pre BBC o útoku britský turista Gary Pine. V hoteli dovolenkoval s manželkou a dvoma synmi. „Moja manželka na mňa kričala, aby som vytiahol nášho syna z mora. Ako utekal z pláže, povedal: 'Práve som videl, ako niekoho zastrelili',“ pokračuje Pine.

Pri útoku zahynulo 37 ľudí, zranenia utrpelo najmenej 38. Obete streľby sú tuniskej, britskej, nemeckej a belgickej národnosti. Mŕtvy je aj ozbrojený muž, ktorý v hoteli strieľal.

V krajine boli v deň útoku aj stovky slovenských turistov. Slovenské ministerstvo zahraničia bolo s miestnymi úradmi po útoku v kontakte. „V tejto chvíli môžem uviesť, že v registračnom formulári MZVaEZ máme registrovaných 151 občanov, ktorí by mali byť momentálne v Tunisku, no keďže registrácia je dobrovoľná, nevylučujeme, že skutočný počet môže byť vyšší,“ uviedol hovorca rezortu Peter Stano.

„Máme v Tunisku zákazníkov. Samozrejme, intenzívne komunikujeme s našimi delegátmi aj s tuniskými partnermi. Všetci zákazníci sú v poriadku a je o nich postarané,“ povedal pre SME riaditeľ Koala Tours Oliver Kluch.

Cestovná kancelária Azur Reizen, ktorá mala tiež v Tunisku klientov, pre SME uviedla, že všetci jej zákazníci sú v poriadku. V krajine má takisto delegátku, s ktorou po útoku komunikovala.

Citlivosť turizmu

Útoky na turistický priemysel sú pritom pre Tunisko veľmi citlivé. V roku 2014 navštívilo krajinu 6,1 milióna turistov, ktorí zamestnávajú 473-tisíc ľudí (14 percent celkovej zamestnanosti).

Piatková streľba v Tunisku dokonca ani nie je prvým pokusom o teroristický čin v meste Súsa. Tak ako teraz, aj v roku 2013 tu malo dôjsť k teroristickému útoku v hotelovom rezorte. Teroristu však vtedy bezpečnostné jednotky zneškodnili predtým, ako stihol bombu, ktorú mal na sebe pripevnenú, odpáliť. Nezranil sa vtedy nikto okrem útočníka.

Výrazným teroristickým útokom v krajine bol aj marcový útok na múzeum v hlavnom meste Tunis, pri ktorom bojovníci Islamského štátu zabili 24 ľudí. Medzi obeťami boli aj turisti, takže už tento útok mohol ľudí odradiť od dovolenky v tejto krajine.

„Za Islamský štát bojuje mnoho tuniských bojovníkov, krajina je zároveň prirodzeným terčom útoku pre túto skupinu,“ hovorí pre Daily Telegraph Madžíd Naváz z think-tanku Quilliam, ktorý sa zaoberá skúmaním radikálov. Pre islamistov je jednoduché vrátiť sa z Iraku či zo Sýrie domov a vykonať útok.

Instagram aj Twitter zaplavujú čierne obrázky s bielym textom, kde sa píše „Je Suis #Kantaoui“, čo je názov tuniského hotelového komplexu, v ktorom k útoku došlo.

Naposledy takto otvorene verejnosť na sociálnych sieťach reagovala po januárovom útoku v parížskej redakcii Charlie Hebdo, pri ktorom zahynuli novinári, čo karikovali proroka Mohameda.

Aj vo Francúzsku

Priamo na európskej pôde útočili islamisti vo francúzskom meste Saint-Quentin-Fallavier, ktoré sa nachádza neďaleko Lyonu.

Dvaja muži autom prerazili bránu továrenského komplexu a nabúrali do nádob s uskladneným plynom. Následne došlo k výbuchu, ktorý spustil požiar. V továrni utrpeli zranenia dvaja ľudia, jeden človek zomrel. V blízkosti miesta činu sa našlo bezhlavé telo, hlava napichnutá na plot a biela a čierna zástava s nápisom v arabčine. Bol to miestny podnikateľ, šéf jedného z útočníkov. Polícia už zadržala oboch útočníkov.

„Francúzsko je vo vojne,“ povedal podľa francúzskeho denníka Le Monde Patrick Mennucci, zástupca námestníka regiónu Bouches-du-Rhône, kde sa útok odohral. „Viem, že nie je dobré niečo také hovoriť, ale tento atentát v Saint-Quentin-Fallavier je toho ukážkou. Máme na našom území ľudí, ktorí nerešpektujú zákony Francúzska, ale zákony Islamského štátu.“

V Kuvajte sa prihlásili

Na rozdiel od útokov vo Francúzsku a Tunisku sa k tomu v Kuvajte prihlásila organizácia blízka Islamskému štátu aj oficiálne. Jej bomba v šiitskej mešite zabila 25 ľudí, viac ako dvesto sa ich pri útoku zranilo. Na piatkových modlitbách sa v mešite pritom zúčastnili asi dve tisícky ľudí.

„Už na prvý pohľad bolo jasné, že samovražedný atentátnik bol mladý,“ povedal pre Reuters poslanec Chalil Salíh, ktorý bol počas útoku v mešite. „Vošiel do mešity, vyzeral na dvadsiatnika.“

Za útok je zodpovedná skupina Provincia Nadžd prepojená s Islamským štátom. Tá istá organizácia v posledných týždňoch útočila na šiitské mešity aj v susednej Saudskej Arábii.

V Kuvajte vládne sunnitská panovnícka rodina, no v krajine je zároveň veľká šiitská menšina. Islamský štát považuje šiitov za odpadlíkov od viery, tí patria medzi najčastejšie terče ich útokov.

Minúta po minúte

19:43 Minútu po minúte sme ukončili.

19:42 Na ministerstve zahraničných vecí zasadol dnes popoludní krízový štáb, ktorý sa zaoberal vzniknutou situáciou v Tunisku.

"Štáb vyhodnocoval najmä riziká pre slovenských občanov dovolenkujúcich v Tunisku. Sme v kontakte s cestovnými kanceláriami a zisťujeme záujem občanov o predčasný návrat do vlasti," povedal pre TASR hovorca rezortu zahraničných vecí Peter Stano.

19:19 Počet obetí po útoku v tuniskom letovisku Sús stúpol na 37. Hovorca tuniského ministerstva zdravotníctva Choukri Nafti ďalej informoval o 36-ich zranených.

18.20 Ministerstvo zahraničných vecí SR odsudzuje dnešné teroristické útoky na turistov v Tunisku, šiitsku mešitu v Kuvajte, mierové sily Africkej únie v Somálsku, ako aj útok na továreň s plynom v juhofrancúzskom meste Saint-Quentin-Fallavier. MZV zároveň vyjadruje hlbokú sústrasť pozostalým obetí týchto útokov. TASR o tom informoval hovorca ministerstva Peter Stano.

18.09 Vládny špeciál TU 154 pre slovenských turistov v Tunisku, ktorí sa budú chcieť predčasne vrátiť z dovolenky domov, odletí v priebehu niekoľkých hodín. Informoval Ivan Netík, riaditeľ tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra.

17.53 Tuniský minister vnútra informoval, že strelec, ktorého polícia zabila, konal sám, píše agentúra AFP. Minister pred časom tvrdil, že útočníci boli dvaja a jednému sa podarilo utiecť.

17.23 Ministerstvo zahraničných vecí posiela pre slovenských turistov, ktorí sa chcú z Tuniska vrátiť vládny špeciál. Lietadlo by malo byť k dispozícii hneď po návrate Roberta Fica z Bruselu. Informuje o tom RTVS.

17.14 Počet obetí po útoku v tuniskom letovisku Sús stúpol na 28. Agentúra AP píše aj 36 ranených. Medzi mŕtvymi z cudziny sú Briti, Nemci aj Belgičania.

16.54 Americký hovorca rezortu spravodlivosti na otázku, či existuje možné prepojenie útokov vo Francúzsku, Tunisku a Kuvajte pre Guardian povedal: "Momentálne nemôžem nič potvrdiť ani komentovať."

16.38 "Sme v spojení aj s našimi kolegami z českého veľvyslanectva v Tunise, ktorí nemajú informácie, že by medzi obeťami boli občania SR," povedal pre TASR hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano.

V registračnom formulári ministerstva zahraničných vecí je momentálne registrovaných 151 občanov. "Tí by mali byť momentálne v Tunisku, no keďže registrácia je dobrovoľná, nevylučujeme, že skutočný počet dovolenkárov v krajine môže byť vyšší," upozornil Stano.

16.35 Jedna z dvoch slovenských cestovných kancelárií, ktoré majú v Tunisku klientov - Azur Reizen pre SME uviedla, že všetci jej klienti sú v poriadku. V krajine má aj delegátku, cez ktorú so Slovákmi komunikuje.

16.34 Muž zadržaný pre podozrenie zo spáchania útoku v Saint-Quentin-Fallavier bol zamestnancom obete, ktorej bezhlavé telo sa našlo po útoku vo fabrike. Informuje o tom agentúra AFP.

Ako uvádza agentúra AP, je možné, že mŕtve telo bolo na miesto činu privezené.

16.14 Dnešná streľba v Tunisku nie je prvým pokusom o teroristický čin v Súse. Tak, ako teraz, aj v roku 2013 tu malo dôjsť k teroristickému útoku v priestoroch hotela. Teroristu vtedy bezpečnostné jednotky zneškodnili predtým, ako stihol bombu, ktorú mal na sebe pripevnenú, odpáliť. Nezranil sa vtedy nikto okrem útočníka.

16.10 "Máme v Tunisku zákazníkov. Samozrejme, intenzívne komunikujeme s našimi delegátmi aj tuniskými partnermi. Všetci zákazníci sú v poriadku a je o nich postarané," povedal riaditeľ Koala Tours Oliver Kluch.

16.09 Útoky vo Francúzsku, Tunisku a Kuvajte sa udiali tri dni po tom, čo hovorca Islamského štátu publikoval audio správu, v ktorej vyzýval k väčšiemu množstvu útokov v Sýrii, Iraku a Líbyi.

Podľa agentúry Reuters v nej povedal aj to, že by moslimovia mali svoj svätý mesiac Ramadán, ktorý začal minulý týždeň, premeniť na „kalamitu pre neveriacich... šíitov a odpadlíckych moslimov.“

16.06 Islamský štát útočil aj v Kuvajte, bomba v šiitskej mešite zabila najmenej desiatich ľudí. Počet obetí môže rásť, podľa BBC bolo počas útoku na piatkových modlitbách asi dve tisíc ľudí.

„Už na prvý pohľad bolo jasné, že samovražedný atentátnik bol mladý,“ povedal pre Reuters poslanec Chalil Salíh, ktorý bol počas útoku v mešite. „Vošiel do mešity, vyzeral na dvadsiatnika.“

K útoku sa prihlásila skupina Provincia Nadžd napojená na Islamský štát. Tá istá organizácia v posledných týždňoch útočila na šiitske mešity aj v susednej Saudskej Arábii.

V Kuvajte vládne sunnitská panovnícka rodina, no v krajine je zároveň veľká šiitska menšina. Islamský štát považuje šiitov za odpadlíkov od viery, tí patria medzi najčastejšie terče ich útokov.

16.01 Za Islamský štát bojuje mnoho tuniských bojovníkov, krajina je zároveň prirodzeným terčom útoku pre túto skupiny, hovorí pre Daily Telegraph Madžíd Naváz z think-tanku Quilliam, ktorý sa zaoberá skúmaním radikálov. Pre islamistov je jednoduché vrátiť sa domov a vykonať útok.

Útoky na turistický priemysel sú pritom pre Tunisko veľmi citlivé. V roku 2014 navštívilo krajinu 6,1 milióna turistov, ktorý zamestnávajú 473-tisíc ľudí (14 percent celkom zamestnanosti).

Už marcový útok na múzeum v hlavnom meste Tunis, pri ktorom bojovníci Islamského štátu zabili 24 ľudí, medzi obeťami boli aj turisti, mohol ľudí odradiť do dovolenky v tejto krajine.

Tú pritom ešte do tohto roka považovali za pomerne stabilnú krajinu v regióne, kde sú násilné nepokoje rozšírené. Dávala sa za príklad ako rodisko arabskej jari, v ktorej sa zvrhnutie diktátora neskončila vlnou násilia. Tunisko má namiesto toho za sebou slobodné voľby, prijatie novej ústavy a pokojné odovzdanie moci, čo v regióne ani zďaleka nie je samozrejmosťou.

15.52 „Bol tam zmätok. Nikto nevedel, čo sa začalo diať,“ povedal pre BBC, britský turista Gary Pine, ktorý v hoteli dovolenkoval s manželkou a dvoma synmi. „Moja manželka na mňa kričala, aby som vytiahol nášho syna z mora. Ako utekal z pláže, povedal: 'Práve som videl, ako niekoho zastrelili,“ pokračuje Pine.

15.34 Instagram zaplavujú čierne obrázky s bielym textom, kde sa píše „Je Suis #Kantaoui“, čo je názov rezortu, v ktorom k útoku došlo. Obrázky sa sa dajú nájsť aj pod hashtagom #Sousse. Podobne verejnosť na sociálnych sieťach reagovala pri januárovom útoku v parížskej redakcii, kedy pridávala obrázky s nápisom #jesuischarlie.

15.26 Predseda Európskej rady Donald Tusk začal tlačovú konferenciu v Bruseli vyjadrením sústrasti obetiam útokov. „Ako prvé mi dovoľte vyjadriť našu sústrasť a solidaritu Francúzsku, Kuvajtu a Tunisku – ktoré sa stali obeťami krutých teroristických útokov.“, píše BBC.

15.21 Španielsky premiér Rajoy potvrdil vlastníctvo jedného z hotelov, v ktorom sa strieľalo, španielskou spoločnosťou RIU Hotels & Resorts, ktorá má viac než sto hotelov v 19 krajinách sveta. Informuje o tom agentúra AP.

Britský premiér David Cameron podľa BBC povedal, že „Británia bude robiť všetko preto, aby pomohla“ v následkoch „hrozných udalostí“ vo Francúzsku a Tunisku. „Naše srdcia sú s obeťami v oboch krajinách,“ pokračoval.

15.17 Susan Rickettsová, turistka, ktorá bola v čase streľby na hotelovej pláži, hovorí o útoku pre Sky News: „Všetci zrazu začali utekať a kričať. Úplne všetci v okamihu zmizli.“

15.09 Miestna rozhlasová stanica v Tunisku ohlásila, že medzi mŕtvymi boli prevažne turisti z Británie a Nemecka, píše AP.

15.03 Slovenské ministerstvo je v kontakte už aj s miestnymi úradmi. "V tejto chvíli môžem uviesť, že v registračnom formulári MZVaEZ máme registrovaných 151 občanov, ktorí by mali byť momentálne v Tunisku, no keďže registrácia je dobrovoľná, nevylučujeme, že skutočný počet môže byť vyšší," uviedol hovorca rezortu Peter Stano.

14.58 V hoteli bola na dovolenke so svojimi dvoma synmi Elizabeth Brienová z Dublinu. To, ako útok prebiehal, povedala pre RTE rádio: „Tak som si pomyslela, 'Bože, znie to ako streľba', bežala som do mora pre moje deti, zobrala naše veci a utekala som do hotela, čašníci a ochranka začali hovoriť 'utekajte, utekajte, utekajte!'. Bežali sme do našej izby, čo je niečo ako malý bungalow. Teraz sme vlastne uväznení v našej izbe.“.

Podľa ministra vnútra sú medzi mŕtvymi prevažne turisti, píše AP.

14.48 Podľa francúzskych novín Dauphiné Libéré patrilo telo bez hlavy manažérovi logistickej spoločnosti sídliacej v Chassieu. Hlavu našli pripevnenú na bráne fabriky Air Products.

14.46 V Tunisku sa v koncom roka 2010 začala arabská jar a autokratický prezident Ziné Abidín Bin Alí bol prvou „vodcovskou“ obeťou sérii povstaní. Tunisko bolo napriek menším problémom s radikálnymi islamistami aj v ďalších rokoch vzorom pre arabské krajiny.

Opakovane v ňom prebehli v slobodné voľby, aj pokojné odovzdávanie moci medzi politickými súpermi. Niečo, čo sa v iných krajinách, ktoré zasiahla arabská jar, nepodarilo.

Zažilo vládu umiernených islamistov z hnutia Nahdá, teraz vládnu sekularisti. Krajina prijala aj pomerne demokratickú ústavu, na ktorej sa dohodli obe strany politického spektra.

14.43 Medzi 27 obeťami v Tunisku sú podľa BBC aj cudzinci.

14.38 V tuniskom meste Súsa majú vypravené zájazdy minimálne dve slovenské cestovné kancelárie Azur Reizen a Kartagou tours. Informácie o ich klientoch zisťujeme.

14.34 Počet obetí útoku na tuniské hotely stúpol na 27. Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na predstaviteľov tuniského ministerstva vnútra.

14.30 Podľa agentúry AFP sa v Tunisku odohrali približne v rovnakom čase útoky na dva hotely.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí podľa hovorcu situáciu zatiaľ preveruje, zisťuje, či sú všetci Slováci v krajine v bezpečí.

14.28 Počet obetí útokov v Tunisku stúpol na 19. Uvádza to agentúra Reuters s odvolaním sa na predstaviteľa tuniského ministerstva vnútra.

14.25 Počet potvrdených obetí v tuniskom letovisku stúpol na sedem.

14.23 Muž zadržaný pre podozrenie zo spáchania útoku v Saint-Quentin-Fallavier bol údajne obvinený z antisemitizmu po napadnutí mladého Žida. Podľa informácií Guardianu sa tak malo sa tak udiať v roku 2012 počas cesty vlakom z mesta Toulouse do Lyonu.

14.13 Podľa televízie BFMTV muž, ktorého pre podozrenie zo spáchania útoku Saint-Quentin-Fallavier polícia zatkla, spočiatku odmietal spolupracovať s vyšetrovateľmi. Neskôr však uviedol svoje meno. Jeho identita sa preveruje. BFMTV informovala, že ide o 35-ročného muža. Francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve, ktorý dnes popoludní pricestoval do Saint-Quentin-Fallavier, pred novinármi vyhlásil, že zadržaným by mohol byť Yacine Sali.

Tohto muža francúzska polícia zadržala a vyšetrovala aj v roku 2006 v súvislosti s podozrením z jeho radikalizácie. Nebolo však voči nemu vedené žiadne trestné konanie. Jeho monitorovanie bolo ukončené v roku 2008. Saliho napojenie na "aktérov terorizmu" sa nepodarilo zistiť. Nemá ani záznam v registri trestov, uviedol Cazeneuve podľa televízie BFMTV.

14.10 Podľa agentúry AFP pri útoku na šiitskú mešitu v Kuvajte zahynulo asi 13 osôb. K útoku sa prihlásil Islamský štát, počet obetí môže stúpať. Kuvajt je napriek politickej nestabilite považovaný za pomerne bezpečnú krajinu.

14.08 Podľa rôznych informácií zostalo po útokoch v Tunisku 6 až 13 obetí. Údajne sú mŕtvi aj dvaja teroristi. Turisti hlásili, že počuli opakovanú streľbu.

Súsa je prístavné miesto v Tunisko, asi 140 kilometrov južne od Tunisu. Zájazdy do tohto letoviska ponúkajú aj slovenské cestovné kancelárie.

14.07 Minister zahraničných vecí nemecka Frank-Walter Steinmeier vyhlásil, že Nemecko a Francúzsko budú "stáť spoločne proti slepej nenávisti terorizmu".

14.06 Súsa je prístavné miesto v Tunisko, asi 140 kilometrov južne od Tunisu. Zájazdy do tohto letoviska ponúkajú aj slovenské cestovné kancelárie.

14.06 Výbuch v šiitskej mešite v Kuvajte si počas dnešných modlitieb vyžiadal množstvo ľudských životov. Informovali o tom svetové tlačové agentúry s odvolaním sa na spravodajstvo televízie al-Arabíja. V mešite sa podľa týchto zdrojov odpálil samovražedný bombový útočník a zranil najmenej osem ľudí.

14.05 Podľa francúzskych novín Dauphiné Libéré zadržala polícia druhého podozrivého z útokov na francúzsku továreň. Muža zadržali v jeho dome. Podľa svedkov mal pred útokom jazdiť autom okolo továrne.

13.57 O život pri útokoch v Tunisku prišiel minimálne jeden ozbrojený muž, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje tuniských bezpečnostných zložiek.

13.50 Obľúbený hotel v tuniskom meste Sousse sa stal terčom útoku. Britský turista David Schofield povedal pre Sky News, že počul silnú explóziu a ostatní hostia sa následne rozbehli smerom k hotelu.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  4. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  6. Do ZWIRN OFFICE sa sťahuje špičková zubná klinika 3SDent
  7. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  8. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  1. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  4. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  5. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  6. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  7. Dobrovoľníci z MetLife vysadili nové stromy a kríky
  8. MISSia splnená. Projekt Kesselbauer ožíva spokojnými majiteľmi
  1. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 30 703
  2. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 528
  3. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 15 861
  4. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 10 734
  5. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 002
  6. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 9 793
  7. McDonald's reštaurácia Košice Jazero ukončuje svoju prevádzku 8 341
  8. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 7 513
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Ruský prezident zapálil minulý týždeň sviečku za obete v moskovskom kostole.


TASR
Kremeľ v Moskve.

Farovskú predviedli na výsluch kvôli položeniu kvetov na Navaľného hrob.


TASR
Príslušníci pakistanských bezpečnostných síl.

Otec a syn pred vyšetrovateľmi vyhlásili, že obaja dievča roky znásilňovali.


TASR
Fabrika Kobayashi Pharmaceutical.

Stovka osôb je kvôli výrobkom hospitalizovaná.


TASR

Sportnet

Juraj Slafkovský.

Slafkovský by bol už ako 20-ročný najväčšou hviezdou reprezentácie.


Petra Vlhová dostala ďalšieho soba za triumf v slalome vo fínskom Levi.

Dokážete odpovedať správne na všetkých 10 otázok?


Na snímke je slovenská tenistka Renáta Jamrichová.

Renáta Jamrichová postúpila v Egypte do štvrťfinále turnaja ITF.


Hokejový štadión v Piešťanoch.

Sme radi, že piešťanský zimný štadión je opäť funkčný, povedal Lažo.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu