Praha 20. januára (TASR) - Minuloročné ničivé augustové povodne v Českej republike si pravdepodobne vyžiadali 18 obetí. Na brehu Vltavy neďaleko Mělníka sa v nedeľu našlo telo muža stredného veku, ktorý sa podľa predbežných údajov utopil v auguste 2002.
Presnú príčinu a čas smrti potvrdí až pitva, ktorej výsledok by mohol byť známy v utorok, uviedla dnes hovorkyňa mělnickej polície Pavlína Šlajsová. Telo našiel mladý muž na brehu rieky medzi naplaveninami, ktoré priniesla veľká voda v auguste. Totožnosť mŕtveho polícia zatiaľ nepozná.
Podľa doterajšej bilancie pri augustových záplavách zahynulo 17 ľudí. Povodne postihli celkovo 753 obcí a miest a evakuovaných muselo byť 220.000 obyvateľov. Škody sa vyšplhali na 70 miliárd korún.
(spravodajkyňa TASR Katarína Korgová) pel