Bangkok 17. januára (TASR) - Väčšinu žien by asi nepotešilo, keby získali titul "Miss opitá", no Sriaran Arunothaiová z Thajska je na toto ocenenie hrdá.
"Kráľovský" titul získala 36-ročná fanúšička vína na súťaži propagujúcej thajské vína po tom, čo hodom úspešne zasiahla päť fliaš a zvládla slalom medzi dvoma radmi fliaš bez trestného bodu.
"Nebola som opitá, len sa mi trochu točila hlava... Miestne víno je dosť sladké ... ako pomarančový džús," vyhlásila Arunothaiová, ktorá o titul bojovala s ďalšími 14 súťažiacimi.
Za svoj výkon vyhrala nekonvenčná Ázijčanka v prepočte 120 amerických dolárov a titul Miss Meri, čo v thajskom jazyku znamená tekutinu alebo opitú ženu.
Súťaž, ktorú usporiadala nemenovaná súkromná firma, mala podporiť predaj domácich produktov a obmedziť spotrebu dovážanej whisky.
Podujatie sa konalo i napriek protestným hlasom zo strany niektorých senátorov, ktorí považujú udalosť za pošliapanie dôstojnosti thajských žien. Konzervatívna buddhistická spoločnosť totiž verejné opilstvo odsudzuje.
"Bola to zábava a nechápem, prečo nás ľudia kritizujú za propagovanie miestneho produktu. Ľudia musia akceptovať, že v spoločnosti je bežné, keď ženy pijú víno," tvrdí víťazka súťaže.