Telesné pozostatky prvých 44 obetí havárie letecky previezli v noci na stredu z francúzskeho Marseille do Düsseldorfu.
DÜSSELDORF. Rakvy s telesnými pozostatkami pätnástich zo šestnástich stredoškolských študentov, ktorí zahynuli v marci pri havárii lietadla nemeckej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Germanwings vo francúzskych Alpách, sa vydajú v pohrebnom sprievode sprevádzanom policajnou kolónou z letiska v nemeckom Düsseldorfe do mesta Haltern, odkiaľ pochádzajú.
Obrad v hangári
Rodinní príslušníci obetí havárie sa pred odchodom smútočného sprievodu zúčastnia krátkeho obradu v hangári na düsseldorfskom letisku, kde rakvy po príchode z Francúzska uložili.
Polícia predpokladá, že konvoj by mal doraziť do Halternu v západnom Nemecku v stredu popoludní okolo 15.00 h.
Telesné pozostatky prvých 44 obetí havárie letecky previezli v noci na stredu z francúzskeho Marseille do Düsseldorfu.
Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa, ktorá je vlastníkom aerolínii Germanwings a zabezpečuje prevoz obetí, povedala, že telesné pozostatky ďalších obetí sa do Nemecka vrátia do konca mesiaca.
Kopilot havarovaného lietadla Germanwings tajil, že je chorýČítajte
Lubitz stiahol so sebou lietadlo
Lietadlo nemeckých nízkonákladových aerolínií Germanwings koncom marca narazilo do vysokohorského úbočia na juhovýchode Francúzska. Na palube stroja Airbus A320 smerujúceho z Barcelony do Düsseldorfu bolo 144 cestujúcich a šesť členov posádky, z ktorých nehodu nikto neprežil.
V lietadle cestovali pasažieri 19 rôznych národností. Takmer polovicu z nich tvorili Nemci a 47 bolo zo Španielska. Medzi cestujúcimi bol tiež skupina stredoškolákov z Halternu.
Francúzska prokuratúra na základe záznamov z takzvaných čiernych skriniek vyjadrila presvedčenie, že druhý pilot Andreas Lubitz počas letu vymkol kolegu mimo pilotnej kabíny a s lietadlom zvyšujúc rýchlosť niekoľko minút úmyselne klesal až do nárazu.
Prokuratúra v Düsseldorfe, kde 27-ročný Lubitz žil, potvrdila, že v minulosti prejavoval samovražedné sklony