Bratislava 2. januára (TASR) - Zabitím sa na Nový rok údajne vyhrážal 68-ročnej Magdaléne v jej bratislavskom byte priateľ jej dcéry, ktorý tam býval. Žena incident nahlásila pred 20. h na telefónnu linku 158. Dodala, že muž vyhrážky "dokumentoval" zbraňou v ruke. Polícia podozrivého zadržala podľa popisu na Vajnorskej ulici v Bratislave. Zbraň ani doklady totožnosti pri sebe nemal. Policajtom sa však priznal, že býva v byte s dcérou pani Magdy. Išlo o 31-ročného Viktora z Ukrajiny, ktorému sa povolenie na pobyt skončilo 17. decembra. Pri prehliadke bytu policajti našli náboje kalibru 7,65 mm a nepriestrelné vesty. Prípad polícia ďalej preveruje.
Náramkové hodinky na ruke 19-ročného Michala "padli do oka" počas novoročnej oslavy asi o 2.30 h dvom mladíkom pod Michalskou bránou. S argumentom, že hodinky patria jednému z nich, sa 19-ročný Tibor a 18-ročný Tomáš vrhli na Michala a fyzicky ho napadli. Ten im zo strachu hodinky dal. Bratislavský vyšetrovateľ ešte v ten deň obvinil dvojicu útočníkov z lúpeže spolupáchateľstvom.
Pri bufete na Žabotovej ulici prišiel 30. decembra večer o mobilný telefón 18-ročný Jaroslav. Obstúpili ho tam štyria neznámi páchatelia a jeden z nich Jara udrel päsťou do tváre. Mobil si vynútili pod hrozbou ďalšej bitky. Na Dobšinského ulici potom údajne podobným spôsobom vzali CD prehrávač 17-ročnému Romanovi. Prípad vyšetruje OÚ justičnej polície Bratislava I.
Osobné auto značky Mercedes 300 niekto úmyselne zapálil dnes ráno na Gagarinovej ulici v Senci. Neznámy páchateľ oheň založil cez okno na dverách vodiča, ktoré predtým rozbil. Škoda bude vyčíslená po obhliadke vozidla pracovníkmi Kriminalisticko-expertízneho ústavu Bratislava.
Krádežou hliníkových plechov si chceli dvaja muži privyrobiť 31. decembra pred 22.00 h na Základnej škole na Batkovej ulici. Privolaná hliadka na mieste nenašla nikoho, ale po prepátravaní okolia smerom na Lamačskú cestu zadržala 37-ročného Milana a 33-ročného Antona. Našla u nich páčidlo a 9 hliníkových plechov. Nový rok privítali na OO PZ Dúbravka.
TASR o tom informovala Silvia Miháliková z Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.