Jeruzalem 2. januára (TASR) - Izraelská polícia zastrelila dnes ráno palestínskeho ozbrojenca, ktorý v noci vnikol domu v izraelskej obci Maor blízko hraníc Predjordánska. Jeho zamýšľaní rukojemníci unikli pred tým, ako budovu obkľúčili bezpečnostné sily.
Protiteroristická jednotka narazila podľa policajného hovorcu po zabezpečení budovy na palestínskeho "teroristu" ozbrojeného puškou M-16, ktorý stále predstavujúceho hrozbu. Hovorca potvrdil, že z domu sa podarilo utiecť manželskému páru, poprel však predošlé mediálne správy o ďalších dvoch deťoch v byte.
Izraelský rozhlas informoval, že manžel utrpel zranenia po skoku z okna. Ozbrojenec pri vniknutí do bytu rodiny vypálil jeden výstrel, no jeho zbraň sa zrejme zasekla pred tým, ako mohol niekoho zraniť.
Židovské osady na západnom brehu Jordánu Predjordánsku a v pásme Gazy sa stali častým cieľom útokov počas viac než dvojročného palestínskeho povstania proti izraelskej okupácii. Pri bojoch zahynulo najmenej 1759 Palestínčanov a 675 Izraelčanov.
V dvoch utečeneckých táboroch v pásme Gazy medzitým dnes skoro ráno prepukla zrážka medzi ozbrojencami a izraelskými silami, ktoré sa po dvoch hodinách stiahli.
Vojenské zdroje potvrdili nočný vpád do táborov Nusajrát a Burajdž v centre pásma Gazy, zaraďovaných medzi bašty palestínskych radikálov vedúcich intifádu proti Izraelu. Podľa zdravotníkov utrpeli pri prestrelkách zranenia viacerí Palestínčania.