Berlín 31. decembra (TASR) - Nemecké masmédiá už niekoľko dní venujú pozornosť manželstvu spolkového kancelára Gerharda Schrödera. Vyskytli sa totiž hlasy, že v životnom zväzku krehkej blondínky Doris Köpfovej-Schröderovej a robustnejšieho kancelára čosi nie je v poriadku. Zvedaví reportéri si už dávnejšie všimli, že vraj kancelár zostáva v poslednej dobe viac mimo spoločného bytu v Hannoveri, píše dnešné vydanie rakúskeho denníka Der Standard.
Jasno do celej záležitosti nevnieslo ani niekoľkonásobné dementi samotného kancelára. O kríze v spolužití prominentného páru kolujú v novinárskych kruhoch chýry už dávnejšie. O tom, že nemecký kancelár trávi noci radšej v hotelových izbách ako doma informovali ako prvé regionálne noviny Südwestpresse a o niečo neskôr Märkische Oderzeitung.
V prípade posledného titulu siahol kancelár po svojich právomociach, obrátil sa na príslušný súd a ten zakázal novinám zverejňovať v budúcnosti určité pasáže o "Schröderovom súkromnom živote."
Voči nariadeniu sa však noviny už odvolali. Dátum odvolacieho pojednávania je stanovený na 21. januára.
Podobne ako v zábavnom spore okolo prirodzenej či neprirodzenej farby svojich vlasov, dosiahne Schröder aj v tomto prípade presne pravý opak toho, čomu chcel zabrániť. Jeho súkromný život a údajná manželská kríza sa bude v médiách pretriasať o to viac. O prominentnú dvojicu sa začína zaujímať už aj bulvárny plátok Bild a berlínsky denník Tagesspiegel. Presne podľa príslovia, že bez vánku sa ani lístok na strome nepohne.