Barma odmietla, že by s tým mala niečo spoločné. Poukázala pritom na možnú zodpovednosť povstalcov v regióne.
PEKING. Lietadlo z Barmy zhodilo podľa údajov vlády v Pekingu bombu na čínskom území, pričom zahynuli štyria Číňania.
Incident musel vysvetľovať barmský veľvyslanec, ktorého si predvolalo čínske ministerstvo zahraničia.
Barma však odmietla, že by s tým mala niečo spoločné. Poukázala pritom na možnú zodpovednosť povstalcov v regióne, ktorí mohli zhodiť bombu na čínskom území naschvál, aby tak vyvolali spor.
Barmské vládne jednotky bojujú proti povstalcom pri hraniciach s Čínou od februára. Už pred niekoľkými dňami pristál na čínskom území granát, ktorý poškodil dom.
Bomba dopadla na pole s cukrovou trstinou pri meste Lin-cchang v juhozápadnej čínskej provincii Jun-nan. Deväť ľudí utrpelo podľa štátnych médií zranenia.
Posledné boje medzi barmskými jednotkami a etnickou skupinou kokangských povstalcov MNDAA vypukli 9. februára. Tisíce civilistov pritom utiekli buď do iných častí Barmy, alebo do susednej Číny. Kokangskí povstalci boli hlavnou bojovou jednotkou dnes už neexistujúcej Barmskej komunistickej strany až do roku 1989, keď podpísali prímerie s vojenskou vládou.
osledný ozbrojený konflikt je výrazným neúspechom pre vládu snažiacu sa skoncovať s mnohými rozbrojmi v krajine, ktoré ju sprevádzajú už od vyhlásenia nezávislosti v roku 1948.