Účastníci zhromaždenia si tiež pripomenuli pamiatku dvoch dievčat, ktoré zahynuli pri dopravnej nehode spôsobenej americkými vojakmi.
Mnohí v dave prevažne mladých ľudí skandovali slogany požadujúce stiahnutie amerických vojakov, ktorí majú odradiť Severnú Kóreu od útoku na svojho južného suseda.
Protestujúci požadovali, aby sa proti dvojici amerických vojakov, ktorí zapríčinili júnovú nehodu, začal nový proces po tom, čo americký vojenský súd oboch oslobodil spod obvinení zo zabitia.
Podľa miestnych médií sa na pochode zúčastnilo asi 100.000 ľudí. Polícia nasadila asi 10.000 príslušníkov poriadkových síl, ktorí mali zabrániť prípadným pokusom o pochod k americkej ambasáde.
Demonštrácia však mala pokojný priebeh a hlásených bolo len pár menších potýčok.
Vojenská prítomnosť USA sa v Kórejskej republike začala po kórejskej vojne z rokov 1950-53, ktorá sa skončila prímerím, čo znamená, že oba kórejské štáty zostávajú formálne stále vo vojnovom stave.
Asi 37.000 amerických vojakov má odradiť Severnú Kóreu pred útokom. Komunistická Kórea väčšinu zo svojej viac ako miliónovej armády a asi 10.000 diel sústredí pri hraniciach s Južnou Kóreou, necelú hodinu jazdy od Soulu.
Americká vojenská prítomnosť je však veľmi citeľná po celom husto obývanom území 48-miliónovej Kórejskej republiky, kde majú americké ozbrojené sily takmer 100 zariadení a manévre, ktoré narušujú civilný život, sa v ostatných rokoch zintenzívnili. Aj júnová dopravná nehoda, keď Američania zrazili dievčatá obrneným transportérom, sa stala počas cvičenia.
Účastníci demonštrácie - najväčšej z piatich desiatok podobných akcií od nehody - požadovali zmeny vo vojenskej dohode s USA, ktorá zakotvuje práva a pravidlá správania amerických vojakov v krajine. Podľa súčasných podmienok dohody sú americkí vojaci obžalovaní počas služby súdení americkými vojenskými tribunálmi. Demonštranti chcú posilnenie juhokórejskej jurisdikcie nad americkými vojakmi.