SME
Štvrtok, 27. január, 2022 | Meniny má Bohuš

Teroristov vo Francúzsku zabila polícia, zahynuli aj rukojemníci

Dve rukojemnícke drámy skončili, útočníci sú mŕtvi. Niektorých rukojemníkov sa podarilo zachrániť.

Rukojemníci unikajú z kóšer obchodu.Rukojemníci unikajú z kóšer obchodu. (Zdroj: Twitter/AFP)
 • Dve rukojemnícke drámy ukončil zásah polície
 • Útočníkov na Charlie Hebdo zabili v Dammartin-en-Goele
 • Ďalší muž mal rukojemníkov v kóšér obchode v Paríži
 • Muža zabili, komplic je na úteku, štyria rukojemníci zahynuli

Minútu po minúte sme ukončili.

19:57 Francúzsky prezident Francois Hollande prehovoril v televízii. Potvrdil štyroch mŕtvych rukojemníkov v parížskom obchode. Útok na obchod v židovskej štvrti označil za "hrozivý antisemitský akt". Išlo o činy teroristov, s moslimami a islamom nemajú nič spoločné, zdôraznil prezident.

19:39 Televízia BFMTV uverejnila telefonické interview útočníkom v obchode v židovskej štvrti. Amedy Coulibaly na ňom tvrdí, že útoky synchronizoval s útočníkmi v redakcii Charlie Hebdo a prihlásil sa k Islamskému štátu. BMFTV takisto tvrdí, že hovorili aj s jedným z bratov, ktorí útočili v Charlie Hebdo.

19:21 Podozrivá Hayat Boumeddieneová stále uniká, polícia po nej pátra. Francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve zatiaľ v televíznom vystúpení pochválil prácu polície a bezpečnostných zložiek.

19:14 Hackerská skupina Anonymous podľa BBC vo videu avizovala, že sa po útokoch pomstí vypnutím džihádistických webstránok.

19:01 Polícia našla telo, ktoré môže patriť štvrtému útočníkovi, cituje SkyNews vyšetrovateľov.

V Paríži zahynuli štyria rukojemníci

18:59 Podľa France 24 ozbrojený muž obsadil klenotníctvo v Montpellieri, bližšie informácie však nie sú známe, môže ísť aj o krádež.

18:56 SkyNews informuje, že podozrivá Hayat Boumeddieneová nebola v čase policajného zásahu v obchode, ale z obchodu unikol ďalší neznámy útočník.

18:27 Francúzsky prezident Francois Hollande o 20:00 prehovorí k národu.

18:04 Podozrivá Hayat Boumeddieneová, ktorá bola priateľkou útočníka z parížskeho obchodu, podľa CNN unikla, keď z obchodu oslobodzovali rukojemníkov. Podľa BBC polícia bežala za obchod, pravdepodobne podozrivú hľadajú.

17:59 France 24 informuje, že počas rukojemníckej drámy v obchode v Paríži zahynuli najmenej štyria rukojemníci. Agentúra AP hovorí o troch mŕtvych rukojemníkoch.

17:53 Podľa denníka Libération aj AFP pri zásahu v Paríži boli zabití zranení štyria policajti, pri zásahu na útočníkov v tlačiarni zranili troch policajtov. France 24 hovorí o dvoch zranených policajtoch v Paríži.

17:30 Útočník Amedy Coulibaly, ktorý držal rukojemníkov v kóšer obchode v Paríži, je takisto podľa Reuters mŕtvy. Coulibaly deň predtým zastrelil policajtu na juhu Paríža.

17:27 Rukojemník z tlačiarne v Dammartin-en-Goele je v poriadku, z obchodu v Paríži zachránili pätnásť rukojemníkov.


Polícia útočí, zabila teroristov

17:18 Útočníkov podozrivých z útoku na Charlie Hebdo zabili, informuje France24.

17:16 Polícia začala aj útok na kóšer potraviny v Paríži, kde útočník drží niekoľkých rukojemníkov. Podľa France24 bolo počuť tri explózie, na miesto mieria sanitky. Rukojemníkov bolo vidno unikať.

17:14 Z budovy sa podľa France24 ozýva streľba, CNN informuje o pristávaní vrtuľníkov v objekte.

17:00 Polícia začala akciu, v budove tlačiarne, kde dvaja útočníci držia minimálne jedného rukojemníka, bolo počuť explózie a streľbu. Podľa France24 vychádza z budovy dym. Policajné komando videli už aj na streche budovy.

16:25 Útočník v kóšer obchode sa vyhráža zabitím rukojemníkov, ak polícia zaútočí na dvojicu útočníkov na Charlie Hebdo, ktorí držia rukojemníka v tlačiarni pri Paríži, píše France24.

15:50 Pre falošný poplach na chvíľu evakuovali okolie Eiffelovej veže - Trocadéro, informuje BBC.

15:35 Polícia podľa televízie France24 odmietla správy o mŕtvych pri rukojemníckej dráme v kóšer obchode. Jedna osoba je zranená a útočník má niekoľko rukojemníkov. Polícia prikázala zatvoriť všetko obchody v židovskej štvrti, píše AP. AFP zverejnila fotografie podozrivých, ktorí sú zodpovední aj za včerajšie zastrelenie policajtky - vľavo Hayat Boumeddieneová a vpravo Amedy Coulibaly.

15:20 Amedy Coulibaly, ktorý vo štvrtok zastrelil na juhu Paríža policajtku, patrí k tej istej radikálnej skupine ako útočníci na redakciu satirického týždenníka Charlie Hebdo. V piatok to potvrdila francúzska polícia. S útočníkom na Charlie Hebdo Chérifom Kouachim sa stretli aj vo väzení, kde sa Kouachi radikalizoval, píše MSNBC.

K zodpovednosti za útok sa prihlásil duchovný Islamského štátu v irackom Mósule. Útok vo Francúzsku bol podľa neho len začiatok. "Zajtra to bude Británia, Amerika a ďalšie krajiny," vyhlásil.

15:07 Dánsky denník Jyllands-Posten v piatok v obavách o bezpečnosť zamestnancov odmietol zverejniť provokatívne karikatúry, ktoré v minulosti publikoval aj francúzsky týždenník Charlie Hebdo.

14:40 Prepad obchodu s kóšer potravinami na východe Paríža si vyžiadal najmenej dve obete na životoch. Informovala o tom televízna stanica RTL.

Útočník, ktorý zabil vo štvrtok na predmestí Montrouge policajtku, zadržiava v obchode s lahôdkami asi päť rukojemníkov vrátane matky s dieťaťom. Polícia už okolie lahôdkarstva na predmestí Porte de Vincennes uzavrela a dom, v ktorom sa nachádzajú, evakuovala.

Nad oblasťou krúžia policajné helikoptéry. Asi 30-ročný útočník je ozbrojený dvoma automatickými zbraňami. Spravodajská televízia ČT24 strelca indetifikovala ako Amedyho Coulibalyho. Prečítajte si viac.

Muž obsadil v Paríži kóšer obchod, má piatich rukojemníkov

14:24 Viaceré zdroje uvádzajú, že muž s dvoma zbraňami zadržiava v parížskych potravinách ženu a možno aj dieťa, spravodajská spoločnosť RTL informovala o najmenej piatich zadržiavaných. Parížska prokuratúra informovala aj o viacerých zranených.

Polícia uzavrela oblasť priliehajúcu k dejisku rukojemníckej drámy v oblasti Porte de Vincennes a presunula do nej policajné posily. Podľa RTL nad štvrťou patrolujú dva policajné vrtuľníky. Spravodajská stanica Sky News uviedla, že kóšer reštaurácie v celom Paríži zatvárajú.

Podľa dostupných informácií tento muž bol v kontakte s dvojicou páchateľov stredajšieho útoku na redakciu satirického týždenníka Charlie Hebdo, ktorí sa dnes zabarikádovali v dedine Dammartin-en-Goele a tiež tam údajne zadržiavajú rukojemníka.

Strelec z Montrouge sa s bratmi Kouachiovcami, páchateľmi útoku v redakcii Charlie Hebdo, stretával v rámci džihádistickej bunky vo štvrti Buttes-Chaumont, ktorá sa vytvorila na pôde mešity v ulici Rue de Tanger v 19. parížskom obvode.

14:23 Po teroristickom útoku na parížsky satirický týždenník Charlie Hebdo zdôraznila britská tajná služba MI5 nebezpečenstvo ďalších teroristických útokov na ciele na Západe. Čítajte viac.

13:56 Francúzske média tvrdia, že útočník v potravinách drží piatich rukojemníkov, medzi nimi aj ženu a dieťa. Policajtom údajne odkázal, že "vedia, kto je".

Ide s najväčšou pravdepodobnosťou o toho istého muža, ktorý zastrelil vo štvrtok na predmestí Montrouge policajtku. Polícia informovala, že pri prestrelke v obchode bola zranená najmenej jedna osoba. Útočník je ozbrojený dvoma automatickými zbraňami.

13:44 Po parížskej streľbe v Porte de Vincennes v kóšer potravinách zostal najmenej jeden zranený. Špekuluje sa, či útočníkom nie je tá istá osoba, ktorá včera zavraždila dopravnú policajtku.

Na miesto sa presúvajú ťažkoodenci.

13:35 Na internete sa už obchoduje s výtlačkami magazínu Charlie Hebdo. Číslo, ktoré vyšlo krátko pred teroristickým útokom na redakciu, stojí stovky aj tisíce eur, píše pre SME Karolína Klinková.

13:30 V Paríži údajne došlo k ďalšej streľbe a braniu rukojemníkov, podľa AFP nie je jasné, či streľba v potravinách súvisí s predchádzajúcimi útokmi.

13:29 Svedkovia si všimli, že k miestu smeruje viacero prázdnych autobusov. Úrady sa možno pokúsia evakuovať obyvateľov nachádzajúcich sa v domovoch v blízkosti tlačiarne, prípadne deti či študentov z miestnych škôl.

13:27 Francúzske ministerstvo vnútra potvrdilo, že je v kontakte s útočníkmi. Prioritou teraz podľa agentúry Reuters je na nadviazať s teroristami dialóg.

Policajným vyjednávačom údajne trvalo dve hodiny, kým sa s vrahmi z redakcie Charlie Hebdo spojili a tí odkázali, že chcú zomrieť ako martýri.

13:11 Údržbár, ktorého teroristi v redakcii satirického magazínu zavraždili medzi prvými, bol podľa denníka Guardian prvý deň vo svojej práci.

12:58 Polícia uzatvorila miestne ulice a obyvateľom Dammartin-en-Goele odkázala, aby nevychádzali z domov.

Útočníci boli pokojní, civilistov údajne nezabíjajú

12:53 Automobil Renault Clio, ktorý teroristi použili na únik z miesta činu, predtým ukradli. Pristúpili podľa Europe 1 k vodičovi a prikázali mu vystúpiť. Následne do vozidla nastúpili obe osoby, jedna ozbrojená kalašinkovom, druhá pravdepodobne s raketometom.

Útočníkov svedok opísal ako extrémne rozhodných a pokojných. Nezvýšili hlas, nebehali, správali sa ako profesionáli.

12:49 Muž z tlačiarne pre francúzske rádio France Inter radio povedal, ako sa teroristi dostali do budovy. Útočníci údajne prišli v sprievode jedného z klientov firmy. Opísal muža v čiernom oblečení, ktorý mal oblečenú nepriestrelnú vestu a niesol zbraň.

„Odíďte, nezabíjame civilistov," mal mu útočník odkázať. Následne muž z tlačiarne zavolal na políciu. Samotná tlačiareň je relatívne malý rodinný podnik, ktorý zamestnával päť či šesť ľudí.

12:29 Vražda policajtky v Paríži zrejme súvisí s útokom na Charlie Hebdo. Francúzska polícia médiám povedala, že za vraždou dopravnej policajtky zo štvrtka rána na juhozápade Paríža boli teroristi alebo skupina teroristov, ktorí zaútočili na satirický magazín.

12:26 Takto vyzerá okolie tlačiarne, v ktorej sa teroristi ukrývajú.

12:23 Podľa Jona Williamsa z ABC sa takmer päťsto metrov od obliehaných útočníkov nachádza základná škola s asi dvesto deťmi. Troj- až desaťroční žiaci údajne spievajú pesničky, aby učitelia udržali medzi deťmi pokoj.

12:15 Dánske noviny Jyllands-Posten, ktoré pred desiatimi rokmi zverejnili karikatúru Mohameda, podľa BBC teraz nezverejnia karikatúry z Charlie Hebdo. Boja sa o svoju bezpečnosť.

11:54 Hovorca francúzskeho ministerstva vnútra Pierre-Henri Brandet uviedol, že je "takmer isté", že osobami, ktoré v dedine Dammartin-en-Goële od dnešného rána zadržiavajú rukojemníka, sú bratia Kouachiovci - predpokladaní páchatelia masakry v Charlie Hebdo.

Valls dnes na schôdzke s prefektmi z viacerých francúzskych regiónov uviedol, že vďaka "našej politike sa (vo Francúzsku) nepochybne podarilo predísť (viacerým) atentátom". Dodal, že od roku 2013 sa podarilo zabrániť piatim atentátom. Ubezpečil, že úrady nikdy neignorovali žiadnu hrozbu a "žiadna stopa nedostala prednosť pred inými".

Útočníci sú pripravení zomrieť, majú rukojemníka

11:31 Francúzska polícia nadviazala telefonický kontakt s predpokladanými páchateľmi útoku na satirický magazín Charlie Hebdo, ktorí sa aj s jedným rukojemníkom zabarikádovali v tlačiarni v priemyselnom parku v dedine Dammartin-en-Goele v departemente Seine-et-Marne.

Informovala o tom rozhlasová stanica RTL, podľa ktorej však Chérif a Said Kouachiovci deklarovali, že sú odhodlaní zomrieť mučeníckou smrťou.

Velenie policajnej operácie sa podľa RTL snaží upokojiť veľmi napätú situáciu, preto aj stiahlo z hliadkovania vrtuľníky, ktoré od začiatku rukojemníckej drámy patrolovali nad dedinou, najmä nad priemyselným areálom. Časť jeho zamestnancov sa podarilo evakuovať, ostatní zostali v objekte.

Dedina Dammartin-en-Goele je de facto obkľúčená policajnými jednotkami, vrátane elitných. Na miesto zásahu velenie polície vyslalo ďalšie posily. Obyvateľom dediny odporučili nevychádzať z domovov, nezdržovať sa blízko okien a zhasnúť svetlá.

Agentúra AP medzitým informovala, že medzinárodné letisko Charles-de-Gaulle už uzavrelo dve pristávacie dráhy kvôli blízkosti k miestu rukojemníckej drámy. Letisko je od miesta vzdialené len zhruba 11 kilometrov.

"Sme vo vojne proti terorizmu. Nie vo vojne proti náboženstvu, proti civilizácii," povedal podľa spravodajskej stanice Sky News v súvislosti s prípadom francúzsky premiér Manuel Valls.

11:14 Britský Daily Mirror na svojom Twittri informuje o jednej rukojemníčke, ktorú zajala dvojica útočníkov na úteku. Mala by to byť žena.

Mesto, v ktorom operácia prebieha, vyzvalo všetkých obyvateľov, aby nevychádzali z domov. Bratia sú podľa informácii Sky News pripravení zomrieť.

11:06 Polícia celú oblasť Dammartin-en-Goele uzavrela a povolala ako posily ďalších 1500 príslušníkov. Oblasť, kde prebieha policajná akcia, sa nachádza neďaleko medzinárodného letiska Charles-de-Gaulle. Letisko funguje v normálnom režime, lietadlá však navigujú viac na pristávacie dráhy v južnej časti areálu kvôli policajným vrtuľníkom, uviedla stanica RTL.

Podľa RTL dvojica páchateľov predtým v meste Montagny-Sainte-Félicité v oblasti Oise ukradla auto značky Peugeot, ktorým pred políciou unikala po ceste A2. Majiteľka auta neskôr páchateľov krádeže identifikovala ako Kouachiovcov.

10:54 Minister vnútra Bernard Cazeneuve potvrdil, že v Dammartin-en-Goele prebieha policajná operácia, na ktorej sa zúčastňujú aj zásahové jednotky GIGN a RAID.

Podľa RTL dvojica páchateľov predtým v meste Montagny-Sainte-Félicité v oblasti Oise ukradla auto značky Peugeot, ktorým pred políciou unikala po ceste A2. Niekoľkokrát pritom strieľali na prenasledujúcich policajtov.

Vysielanie Sky News naživo

10:45 Polícia celú oblasť uzavrela. Nad priemyselných areálom, kde sa rukojemnícka dráma odohráva, prelietavajú policajné helikoptéry.

Útočníci sa zabarikádovali v tlačiarni

10:45 Podľa francúzskych médií sa útočníci zabarikádovali v tlačiarni CTD. Sky News uviedla, že ide o sklad. Polícia s páchateľmi údajne vyjednáva. Parížska prokuratúra medzitým podľa agentúry Reuters správy o najmenej jednej obeti poprela. Ministerstvo vnútra nebolo bezprostredne schopné uviesť podrobnosti o prípadných obetiach.

10:42 Francúzska polícia obkľúčila dvoch podozrivých z útoku na satirický týždenník Charlie Hebdo a začala s nimi vyjednávať. Bratia Said a Chérif Kouachioví predtým ukradli auto v severofrancúzskom meste Dammartin-en-Goele, pričom polícia páchateľov prenasledovala na priľahlej diaľnici A2. Muži sa podľa médií nachádzajú v budove továrne.

Ako informuje televízna stanica RTL, pri prestrelke počas prenasledovania prišli o život až dvaja ľudia a asi 20 osôb bolo zranených. Francúzsky prokurátor však tieto informácie poprel.

Podozriví majú údajne aj štyroch rukojemníkov a nachádzajú sa v oblasti len niekoľko kilometrov od medzinárodného letiska Charla de Gaulla.

Polícia podľa francúzskych médií obkľúčila Dammartin-en-Goele a uzavrela všetky cesty vedúce z mestečka, nad ktorým prelietavajú policajné vrtuľníky. Miestnych obyvateľov úrady vyzvali, aby nevychádzali z domovov.

10:30 Pohyb dvoch hlavných podozrivých z útoku na redakciu satirického týždenníka Charlie Hebdo, ktorí zatiaľ unikajú polícii, potvrdili dnes v meste Dammartin-en-Goele severne od Paríža, kde vzali ako rukojemníkov niekoľko osôb. Ich počet nie je bezprostredne známy.

Minister vnútra Bernard Cazeneuve nezávisle od týchto medializovaných informácií potvrdil, že v Dammartin-en-Goele prebieha policajná operácia, na ktorej sa zúčastňujú aj zásahové jednotky GIGN a RAID.

Podľa RTL dvojica páchateľov predtým v meste Montagny-Sainte-Félicité v oblasti Oise ukradla auto značky Peugeot, ktorým pred políciou unikala po ceste A2. Niekoľkokrát pritom strieľali na prenasledujúcich policajtov.

Nad mestom Dammartin-en-Goële podľa rozhlasovej stanice France Info prelietava najmenej päť policajných vrtuľníkov. Zamestnanci miestnych firiem dostali príkaz neopúšťať pracovisko po tom, ako dvojica páchateľov zobrala za rukojemníkov údajne najmenej dvoch ľudí - zamestnancov miestnej firmy. Ich zajatiu podľa RTL predchádzala prestrelka, pri ktorej utrpeli ťažké zranenia najmenej dvaja ľudia.

10:27 Agentúra Reuters informuje, že útočníci sa zatvorili v budove tlačiarenskej firmy v meste Dammartin-en-Goele, majú tam minimálne jedného rukojemníka. "Nevieme, koľko ľudí je vnútri," hovorí pre AFP zdroj z prostredia

10:23 Prenasledovaní bratia stále unikajú, ukradli ďalšie auto. Podľa Reutersu pri naháňačle s políciou bolo počuť streľbu.

Médiá hovoria aj o možných rukojemníkoch v aute a o jednej, zatiaľ nepotvrdenej obeti piatkovej streľby.

Francúzsky minister obrany Bernard Cazeneuve potvrdil, že prebieha veľká policajná operácia, proti útočníkom nasadili aj policajné helikoptéry.

Celá dráma sa odohráva v blízkosti Letiska Charlesa de Gaulla.


PARÍŽ. Veľká pátracia akcia po dvoch mužov podozrivých zo stredajšieho krvavého útoku na satirický týždenník Charlie Hebdo v Paríži vstúpila do tretieho dňa.

Francúzska polícia sa momentálne koncentruje na vidiecku oblasť Pikardie severovýchodne od Paríža, kde muži vo štvrtok vykradli benzínovú stanicu.

Vykradli pumpu

Bratov Saida a Chérifa Kouachiových spoznali na pumpe pri meste Villers-Cotterets, 80 kilometrov od Paríža, kde údajne ukradli jedlo a benzín.

Muži sú podľa médií vyzbrojení kalašnikovmi a granátometmi. Najvyšší stupeň teroristickej výstrahy rozšírili medzičasom z oblasti Paríža aj na Pikardiu.

Špeciálne ťažko ozbrojené jednotky podporujú pri bezprecedentnej pátracej operácii vrtuľníky, psy a v noci sa využívali prístroje na nočné videnie.

Ministerstvo obrany uviedlo, že v celej krajine je v nasadení 88 000 mužov z polície i armády. Doteraz zatkli deväť ľudí s väzbami na bratov. Zvýšené bezpečnostné opatrenia sú citeľné naprieč Francúzskom, pričom polícia stráži médiá, kostoly, mešity či dopravné uzly.

Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) vo svojej reakcii na útok na redakciu Charlie Hebdo označila unikajúcich bratov Kouachiovcov za "hrdinských džihádistov", informovala dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na agentúru tajných služieb SITE Intelligence Group, ktorá v médiách monitoruje radikálne islamistické organizácie.

Krátke audioposolstvo s týmto obsahom sa na sieti Twitter a džihádistických webových stránkach objavilo vo štvrtok. Útok na redakciu, pri ktorom zahynulo 12 ľudí a zranených ich bolo ďalších desať, označili za "prejav podpory proroka Mohameda".

Spomínali na obete

V Paríži sa už druhú noc po sebe konali spomienky za obete streľby. Americký prezident Barack Obama prišiel vyjadriť sústrasť na francúzske veľvyslanectvo vo Washingtone. Páchatelia boli podľa údajov BBC na zozname osôb so zákazom vycestovať do USA.

Bratia vo veku 32 a 34 rokov, ktorí v stredu zastrelili 12 ľudí, sa narodili v Paríži alžírskym prisťahovalcom. Chérifa v roku 2008 odsúdili na tri roky väzenia za členstvo v parížskej skupine, ktorá posielala džihádistov do Iraku.

Jeden z bratov mal údajne dokonca absolvovať tréning u al-Kájdy v Jemene. Pri útoku na týždenník páchatelia kričali, že pomstili proroka Mohameda a "Alah je veľký".

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti?
 2. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 3. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 4. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 5. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 6. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 7. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 8. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 9. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 10. Mecom ide na zelenú
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 3. Vianočné dovolenky sa vrátili na čísla pred pandémiou
 4. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 5. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 6. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 7. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 8. Vedeli ste, že šport a podnikanie majú veľa spoločného?
 9. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 10. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti? 9 098
 2. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 4 739
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 3 632
 4. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní 3 601
 5. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 3 503
 6. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť 2 821
 7. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 2 743
 8. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať 2 550
 9. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 2 515
 10. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 2 377
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ukrajina žije vo vojne od roku 2014.

Diplomacia zatiaľ neuspela, Rusko môže zaútočiť kedykoľvek.


2 h
Peter Schutz.

Z "razancie" vyjadrení predstaviteľov štátu cítiť obavy z protiútoku populisticko-proruskej opozície.


2 h
Rozhovory ZKH: Vladimír Lengvarský.

Nad štvrtou dávkou zatiaľ neuvažujeme.


a 1 ďalší 4 h

Neprehliadnite tiež

Sedemročný Mars s ochranným rúškom trhá tulipány na tulipánovej farme v kanadskom meste Abbotsford v provincii Britská Kolumbia.

Po dvoch rokoch pandémie sa už na tento účel nepodarilo nájsť sponzorov.


TASR 16m
Ilustračné foto

Kone v meste podľa odborníkov trpia.


TASR 26m
Ilustračná fotografia.

Osobu podozrivú zo streľby polícia zatiaľ neidentifikovala.


TASR 34m
Cvičenia v Rostovskej oblasti.

Manévre majú overiť pripravenosť ruskej armády na boj.


34m
Skryť Zatvoriť reklamu