JERUZALEM. Izraelské úrady vydali v stredu predbežný súhlas na výstavbu 200 bytových jednotiek v židovskej časti východného Jeruzalema.
Podľa agentúry AP ide o krok, ktorý povedie k ďalšej eskalácii napätia v izraelskej metropole.
Hovorkyňa jeruzalemskej radnice Brachie Sprungová potvrdila, že plánovacia komisia v stredu schválila projekt, podľa ktorého by sa výstavba ubytovacích zariadení mala začať realizovať v mestskej časti Ramot.
Podľa nej však ide len o predbežný súhlas, čo znamená, že stavebné práce sa pravdepodobne začnú až o niekoľko rokov.
Sprungová zároveň uviedla, že plánovacia komisia schválila aj výstavbu ďalších 174 bytových jednotiek v arabskej časti mesta.
Palestínčania pokladajú východný Jeruzalem za svoje hlavné mesto a k izraelskej výstavbe v tejto oblasti sa negatívne stavia aj medzinárodné spoločenstvo.